زیبـایـیزیباییکیمیای هستی (سبک زندگی)مراقبت از پوست و مو

مراقبت از پوست برای افراد پرمشغله

گاهی وقت‌ها برای مراقبت از پوست، یا وقت پیدا نمی‌کنید و یا بیش از حد تنبلی می‌کنید. وقتی تمام روز در حال فعالیت هستی، دلتان می‌خواهد که به خانه رفته و فقط استراحت کنید. اما باید بپذیرید اثرات منفی مراقبت نکردن از پوست پس از سال‌ها ظاهر خواهد شد. در ادامه این متن شما را با مراقبت از پوست برای افراد پرمشغله آشنا خواهیم کرد:

  1. محافظت در برابر آفتاب

در روند آرایش روزانه شما استفاده از کرم ضد آفتاب وجود دارد؟ این عالی است! روی کرم ضد آفتاب آرایش کنید و اگر استفاده مجدد از کرم ضد آفتاب در طول روز برای شما دشوار است، به شما یک محصول کاربردی پیشنهاد می‌کنیم. می‌توانید از پودرهای آرایشی  SPFدار استفاده کنید. استفاده یک لایه از این پودرها بر روی پوست، هم مشکلات پوستی را می‌پوشاند و هم از آن در برابر اشعه فرابنفش خورشید محافظت می‌کند.

  1. لایه برداری

متخصصین زیبایی معتقدند « پاکسازی قسمت‌های آسیب دیده و خشک پوست برای سلامت پوست بسیار حائز اهمیت است. با انجام ۲ بار لایه برداری در طول هفته می‌توان پوست را به ظاهری ایده آل رساند و بحث مراقبت از پوست را به درستی انجام داد». می‌توانید ۳۰ ثانیه از لایه بردارهای مایع به ویژه محصولات دارای نعناع استفاده کنید. البته اگر استفاده از لایه بردارهای این چنینی برای شما وقت گیر است، با لایه بردارهای سریع می‌توانید به پوست تان شادابی و طراوت ببخشید.

مراقبت از پوست

  1. چروک پوست

مهم ترین نکته در مبارزه با چروک و مراقبت از پوست آنتی اکسیدان‌ها هستند. متخصصین پوست بر این باورند که « استفاده از سرم‌های حاوی ویتامین C علاوه بر روشن کردن پوست، احتمال ایجاد چروک را نیز کاهش می‌دهند ». میوه‌های اسیدی مانند: لیمو، گریپ فروت و پرتقال، که دارای مقدار زیادی ویتامین C هستند، شادابی طبیعی به پوست می‌بخشند. زغال اخته، تمشک و توت فرنگی پوست را از درون در مقابل چروک و از بیرون در برابر اشعه فرابنفش خورشید محافظت می‌کنند.

آب میوه‌های طبیعی که برای رفع تشنگی میل می‌کنید، از یک طرف تشنگی را برطرف کرده و از طرف دیگر با اثرات منفی اشعه فرابنفش خورشید بر روی پوست مبارزه می‌کنند. با یک تیر دو نشان!

  1. پف چشم

دلیل ایجاد پف چشم جمع شدن مایعات در اطراف چشم است که می‌تواند در اثر مصرف زیاد نمک یا بی خوابی باشد. اگر برای رفع پف چشم وقت کافی ندارید، تنها کافی است هنگام خواب زیر سرتان یک بالش اضافه بگذارید. بلندتر کردن زیر سر هنگام خواب برای جلوگیری از ایجاد پف چشم راه مفیدی است. اما اگر باز هم صبح‌ها با پف چشم از خواب بیدار می‌شوید، از کرم‌های ضد پف استفاده کنید. این کرم‌ها پف چشم را از بین برده و حلقه‌های تیره ایجاد شده در زیر چشم را نیز کمرنگ می‌کنند.

  1. تیرگی پوست

مراقبت از پوست در برابر اشعه فرابنفش خورشید و پاکسازی پوست از سلول‌های مرده به ویژه در تابستان برای مراقبت از پوست بسیار با اهمیت است. اما مراقبت از پوست زمانبر است. به همین دلیل، ماسک‌های حاوی آنتی اکسیدان می‌تواند انتخاب ایده آلی برای پوست باشد. ماسک را روی پوست قرار داده و به مدت ۱۰ دقیقه صبر کنید. سپس پوست را شسته و از کرم مرطوب کننده استفاده کنید و شاهد طراوت و روشنی پوست خود باشید.

  1. خشکی پوست

پوست را با استفاده از تونیک‌های بدون الکل تمیز کرده و صبر کنید تا خوب جذب پوست شود. سپس از مرطوب کننده استفاده کنید. با پاک نکردن تونیک از روی پوست نرمی‌بیشتری به پوست خود خواهید بخشید.

برچسب ها

سپیده صالحی

سپيده هستم؛ دانش آموخته كارشناسي ارشد، رشته پژوهش هنر. عاشق تدريس كردنم. به هنر، ادبيات و تاريخ باستان علاقه مندم و سال ها در زمينه نقاشي موزاييك فعاليت كردم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.