روان شناسیزناشوییلیلی (عاشقانه ها)مهربانو (روابط)

ویژگی های یک شوهر ایده آل (بخش اول)

حتی اگر بانوی شما ایده آل باشد، شوهر ایده آل بودن همیشه آسان نیست. یک شوهر ایده آل می‌داند چه موقع صحبت کند؛ چه موقع گوش کند؛ چه موقع همدردی کند؛ چه موقع به همسر خود توجه کند یا چه زمان به او فضا بدهد. یک شوهر ایده آل همیشه باید خود را با موقعیت وفق دهد. از آن جایی که این کار موضوع چندان ساده ای نیست، در این مطلب ویژگی‌های یک شوهر ایده آل را به شما معرفی کرده ایم.

شوهر ایده آل همواره صادق است

 صداقت رکن اصلی هر رابطه ای است. اگر شما از ابتدای رابطه صادق باشید در طی زندگی کمتر با مشکل روبرو خواهید شد.

شما می‌بایست به جای این که حقیقت را تمام و کمال تحویل همسرتان بدهید، چیزی که نیاز دارد بشنود را به او بگویید. به عنوان مثال، اگر شما در گذشته رابطه جدی دیگری داشته اید، بدون این که جزئیات آن را برای او تعریف کنید، حقیقت را به او بگویید.

صداقت را با مهربانی ترکیب کنید. به جای تعریف وتمجید تکراری، پیشنهاد دهید. به عنوان مثال، وقتی همسرتان نظر شما را درباره لباس خود می‌پرسد جواب مثبت دهید؛ اما بگویید رنگ آبی را به دلیل این که به چشم‌هایش جلوه می‌دهد، بیشتر می‌پسندید.

فقط شما نیستید که باید صادق باشید. می‌بایست صداقت همسرتان را نیز قبول کنید. اگر می‌خواهید یک شوهر ایده آل  باشید باید ظرفیت حقیقت را داشته باشید.

شوهر ایده آل اعتماد می‌کند

 علاوه بر این که به او اعتماد می‌کنید، سعی کنید او نیز به شما اعتماد کند. اعتماد دوطرفه می‌بایست اساس رابطه شما قرار بگیرد. در این حالت رابطه صمیمانه تری خواهید داشت و احساسات و نیازهای یکدیگر را بهتر درک خواهید کرد.

شما می‌توانید با گفتن چیزی که دیگران راجع به شما نمی‌دانند اعتماد او را به خود جلب کنید.

به عنوان یک شوهر ایده آل به همسر خود نشان دهید که می‌تواند موضاعات مهم خود را با شما درمیان بگذارد. این کار اعتماد او به شما را افزایش می‌دهد.

شوهر ایده آل در گفتگو فعال است

 در زمان صحبت سعی کنید به اندازه کافی صحبت کنید. اگر ساکت باشید، او فکر می‌کند که دیگر برای شما جذابیتی ندارد و اگر زیاد صحبت کنید نشان دهنده خودخواهی و بی ادبی شما است.

گفتگو درست مانند یک معامله است و باید کاملا دوطرفه باشد.

در واقع زمان‌هایی وجود دارد که شما زیاد صحبت می‌کنید. مانند زمانی که یک اتفاق خوب افتاده است. شاید حتی برعکس، کم صحبت کنید. مانند زمانی که اتفاق بدی افتاده است. در هرحال، سعی کنید زمان صحبت کردن خود را متعادل کنید.

شوهر ایده آل شنونده خوبی است

شوهر ایده آل

 به جای فکر کردن به جمله بعدی روی حرف‌های همسر خود تمرکز و به آن‌ها فکر کنید. فراموش نکنید که یک شوهر ایده آل همیشه درگیر حضور و جذابیت همسر خود است.

روان شناسان معتقد اند « یک شوهر ایده آل باید دقت کند که صحبت با همسر، تنها حرف زدن نیست. به خاطر سپردن صحبت‌های همسرتان بسیار بااهمیت است. اگرهمسرتان درباره موضوع مهمی‌صحبت می‌کند، حتما آن را به خاطر بسپارید ».

وقتی که او دو بار، یک مطلب را به شما بگوید و شما هیچ نظری درباره آن ندهید، خیلی زود متوجه می‌شود که به او گوش نمی‌دهید. در چنین شرایطی طبیعی است که به شدت ناراحت خواهد شد.

اگر چیزی او را اذیت می‌کند به او بگویید که این موضوع را می‌دانید؛  حتی زمانی که چیزی درباره آن به شما نگفته است. از حرکات بدن، طرز بیان و حتی زمانی که با موهایش بازی می‌کند، می‌توانید متوجه حالات او بشوید.

شوهر ایده آل سازشکار است

سازش یکی از ارکان اصلی رابطه است. اگر شما در صورت داشتن اختلاف عقیده دعوا می‌کنید و یا خیلی زود به خاطر دیگری تسلیم می‌شوید، در آینده با مشکل مواجه خواهید شد. به جای بی توجهی به او می‌بایست قادر به مطرح کردن نیازها و خواسته‌های خود نیز باشید.

بعد از این که شما و همسرتان عقاید خود را برای هم بازگو کردید، می‌توانید یک فهرست «باید‌ها و نباید‌ها» تهیه کنید. سعی کنید بر اساس این لیست تصمیم بگیرید که چه چیزی به نفع هر دوی شما است.

بعضی مواقع باید بعضی انتخاب‌ها را به یکدیگر واگذار کنید. برای مثال، اگر او برای یک شب تفریح، سینما رفتن را پیشنهاد داد، شما نیز محل شام آن شب را انتخاب کنید.

بخش اصلی سازش این است که هنگام اختلاف نظر آرام باشید. شما به عنوان یک شوهر ایده آل هرگز نباید داد بزنید؛ فحش بدهید و تحت هیچ شرایطی دست روی او بلند کنید. هر چقدر هم که عصبانی بودید، اگرمجبور شدید، او را ترک کنید و هر وقت قادر به صحبت کردن بودید، برگردید.

شوهر ایده آل یک حامی‌است

یک شوهر ایده آل می‌تواند حمایت خود را با در دسترس بودن، به دقت گوش کردن و ابراز علاقه به همسر خود نشان دهد. با این کار در واقع حس امنیت را در رابطه تقویت می‌کند.

اگر رویاها و اهداف همسرتان را حمایت کنید او نیز این کار را برای شما انجام خواهد داد.

زمانی که همسرتان امتحان و پروژه دانشگاهی دارد و یا درباره موضوع مهمی‌استرس دارد سعی کنید کنار او باشید.

زمانی که همسرتان هفته یا ماه سختی را می‌گذراند، سعی کنید با کارهای کوچک مثل نهار خوردن در کنار او حالش را بهتر کنید.


مقاله مرتبط :  تازگی ازدواج و رابطه زناشویی تان را حفظ کنید

شوهر ایده آل همدردی می‌کند

شوهر ایده آل

 اگر موضوعی برای او مهم است باید برای شما هم مهم باشد! یک رابطه خوب به اشتراک گذاری تجربیات و حمایت‌های یکدیگر است. بنابراین اگر همسر خود را غمگین می‌بینید سعی کنید خود را جای او گذاشته تا ببینید از چه چیزی ناراحت است. اگر می‌خواهید شوهر ایده آلی باشید هرگز احساسات او را نادیده نگیرید.

همیشه تایید کنید که درحال گوش دادن به او هستید و تا زمانی که آرام نشده است به این کار ادامه دهید. اگر نمی‌توانید با او ابراز همدردی کنید، طرز تفکر خود راعوض کرده و از دید او به قضیه نگاه کنید.

همسر شما ممکن است گاهی برای آرام شدن گریه کند. در این حالت مشکل او را جویا نشوید واجازه دهید احساسات خود را تخلیه کند. شوهر ایده آل همواره به حریم شخصی همسرش احترام می‌گذارد.

وقتی او را ناراحت می‌بینید، برای این که نشان دهید ناراحتی او برایتان مهم است از او بپرسید آیا می‌خواهد درباره آن حرف بزند؟ اگر برای حرف زدن آماده نبود هرگز اصرار نکنید.


مقاله مرتبط : ویژگی‌های یک شوهر ایده آل (بخش دوم)

 

برچسب ها

مهران رباط میلی

آقای رباطمیلی 6 سال سابقه ترجمه و تولید محتوا دارد ، عاشق فلسفه ، قهوه و روان شناسی میباشد به علاوه به سلامت و متون مربوط به حوزه سلامتی نیز علاقه مند است. اوقات فراغت خود را در کافه میگذراند و هر جا که به اینترنت دسترسی داشته باشد دنبال پژوهش و تحقیق میرود ، او هم اکنون دانشجوی ارشد آموزش زبان انگلیسی میباشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.