زناشوییسلامتلیلی (عاشقانه ها)مهربانو (روابط)

ویژگی های یک شوهر ایده آل (بخش دوم)

حتی اگر بانوی شما ایده آل باشد، شوهر ایده آل بودن همیشه آسان نیست. یک شوهر ایده آل می‌داند چه موقع صحبت کند؛ چه موقع گوش کند؛ چه موقع همدردی کند؛ چه موقع به همسر خود توجه کند یا چه زمان به او فضا بدهد. یک شوهر ایده آل همیشه باید خود را با موقعیت وفق دهد. از آن جایی که این کار موضوع چندان ساده ای نیست، در این مطلب ویژگی‌های یک شوهر ایده آل را به شما معرفی کرده ایم.

شوهر ایده آل عواطف خود را بروز می‌دهد

با این کار عشق تان را به همسر خود نشان می‌دهید. لمس کردن، بغل کردن، بوسیدن یا حتی احساساتی شدن در مکان‌های عمومی‌راه‌های ابراز عاطفه هستند.

فراموش نکنید که برای او آواز بخوانید و اگر حوصله نداشت او را نبوسید.

در بیشتر موارد یک لمس کوچک نیز قابل قبول است. اگر همسری احساساتی دارید، بعد از چند روز دوری، هنگام ملاقات، به او بگویید که دلتنگ او بوده اید و دستان خود را به دور او حلقه کرده و او را در آغوش بکشید.

با توجه به علایق همسرتان، لب، گونه، پیشانی و یا گردن او را ببوسید تا به او نشان دهید که چه قدر وجود او برای شما مهم است. می‌توانید برای قدردانی از او دستانش را نیز ببوسید.

اگر مطمئن نیستید که همسر شما با ابراز احساسات در مکان‌های عمومی‌مشکل دارد یا خیر، محتاطانه عمل کنید. خواه ناخواه، زن‌هایی هستند که حتی اجازه این که دستشان را در خیابان بگیرید به شما نمی‌دهند.

شوهر ایده آل زیبایی را می‌ستاید

 زمانی که همسرتان برای زیبا شدن تلاش می‌کند حتما از زیبایی اش تعریف کنید. مطمئن شوید که او از این که می‌تواند در کنار شما خودش باشد آگاهی دارد. جوری رفتار نکنید که احساس کند همیشه باید مانند فرشتگان زیبا به نظر بیاید. شما می‌بایست طوری رفتار کنید که همسرتان بداند چه، زمانی که یک ساعت برای زیباتر شدن وقت گذاشته است و چه، زمانی که از خواب بیدار شده است، همیشه از نظر شما زیبا است.

اگر مدل مو، آرایش یا لباس جدیدی را امتحان می‌کند، بگذارید بفهمد که شما متوجه آن شده اید. تنها کافی است به او بگویید که زیبا شده است.

تعریف و تمجید واقعی از ظاهر یک فرد آن قدرها هم اغراق آمیز نیست. هنگامی‌که شما واقعا کسی را دوست دارید، فارغ از هر شرایطی او به چشم شما زیبا خواهد بود. اگر چنین حسی نسبت به همسر خود دارید، حتما کاری کنید که این موضوع را متوجه شود.

شوهر ایده آل صداقت را می‌ستاید

روانشناسان معتقد اند: « یک شوهر ایده آل باید نه تنها ظاهر، بلکه درونیات همسرش را نیز ستایش کند ». مطمئن باشید با تعریف کردن از همسرتان او را لوس نخواهید کرد. با این کار او متوجه می‌شود که شما علاوه بر ظاهر، به درون او نیز اهمیت می‌دهید. به این ترتیب اعتماد به نفس او را نیز افزایش خواهید داد.

از کلمات معمولی استفاده نکنید. مثلا به جای « خوشگل شدی » می‌توانید از «به چشم‌هایت می‌آید» و یا «این مدل مو به صورتت می‌آید» استفاده کنید. هرچه تعریف شما جزیی تر باشد، موثرتر خواهد بود.

بعضی اوقات حتی تعاریف معمولی مانند : « چه خط قشنگی داری! » یا « چه خوب می‌توانی پارک کنی!» به همسرتان اعتماد به نفس بیشتری می‌دهد و نشان دهده توجه شما به اوست.

شوهر ایده آل مناسبت‌ها را فراموش نمی‌کند

 هیچ رابطه سالمی‌تنها با خریدن هدیه، هرچند گران و تجملی، پایدار نیست. خریدن کادو با هدف قبلی نشان دهنده عمق علاقه، عاطفه و گرایش شما به همسرتان می‌باشد.

در خرید کادوی تولد، روز ولنتاین و عید بسیار دقت کنید. هدیه خود را آگاهانه انتخاب کنید. حتما نیاز نیست کادوی گران قیمتی بخرید. فقط کافی است به او و علایق اش توجه کنید.

کمی‌خلاقیت همیشه چیز خوبی است. مثلا می‌توانید اسم او را بر روی گردنبند حک کنید یا پلاک گردنبندی که برای او معنی خاصی دارد بخرید. مثلا اگر به اسکی علاقه دارد پلاکی به طرح دانه برف بخرید. اگر به ساز زدن علاقه دارد برایش طرح موزیکال بخرید و &#۸۲۳۰; .

وقتی با هم هستید به علایق او توجه کنید. برای کادو خریدن فقط به خریدن اشیا اکتفا نکنید. هدیه‌های تجربی بسیار بهتر و به یاد ماندنی تر از اشیا هستند.

بعضی اوقات بی دلیل و یا غیر منتظره برای او کادو بخرید. با این کار به او نشان می‌دهید همیشه به یادش هستید. این نوع هدیه به خاطر غیر منتظره بودن بسیار موثر است.

شوهر ایده آل رابطه را مدیریت می‌کند

 از آنجایی که آشنایی مهم ترین قسمت یک رابطه است، آن را با کارهای معمولی سپری نکنید. اگرچه شما احتمالا یک یا دو کار را با هم انجام می‌دهید و لذت بسیاری می‌برید؛ اما از روزمرگی دوری کنید.

سعی کنید از مکان‌های جدید دیدن کرده و کارهای تازه انجام دهید. به قسمت‌های مختلف شهر بروید. حتی اگر این کار آن گونه که امیدوار بودید پیش نرفت، حداقل توانسته اید که تجربیات جدید کسب کنید و یکدیگر را بیشتر بشناسید. همچنین با این کار خاطرات خوبی برای خود می‌سازید که فراتر از تجربه است.

در هر زمانی سعی کنید که همسرتان را هیجان زده کنید. مثلا تا مقصد پیاده روی خود مسابقه دهید. بدون موزیک با هم برقصید. حتی می‌توانید یک جعبه لگو برای او خریده و از او بخواهید چیزی در رابطه با خودتان درست کند.

یک سفر غیر منتظره برنامه ریزی کنید. شما می‌توانید کاملا غیر منتظره به او بگویید که چه وسایلی را باید برای سفر بردارد، بدون این که بگویید به کجا سفر خواهید کرد. البته سعی کنید انتخاب‌های او را بیشتر در نظر بگیرید. اگر همسرتان قبلا به شما گفته است که به جایی نرفته، بدون آن که به او بگویید، به آنجا بروید. چون او احتمالا از غافلگیر شدن و این که به حرفش توجه کرده اید خوشحال خواهد شد.

شوهر ایده آل مراقب اوضاع است

 کاری کنید که همسرتان احساس کند از حضور او سپاس گزار و به او نیازمند اید؛ ولی نه به طوری که کاملا به او وابسته باشید. شما می‌بایست تمیز و مرتب بوده و بعد از انتخاب اهداف خود به سختی بر روی آن‌ها تمرکز کنید. یک شوهر ایده آل باید از عهده مسئولیت‌های خود برآید.

ظاهر و باطنی مغرور به خود بگیرید و کاری کنید که خوب به نظر بیایید (هم در ظاهر و هم در رفتار). این کار به همسرتان نیز اعتماد به نفس می‌دهد.

اگر همسرتان دائم در حال امر و نهی کردن به شما باشد، دیگر این رابطه برای او جذابیتی ندارد. پس به رفتارتان توجه کنید. چون او می‌خواهد مراقب شما باشد اما نمی‌خواهد که مادر شما باشد!

شوهر ایده آل به همسرش فضای شخصی می‌دهد

 وقتی همسر خود را دوست دارید دلیل بر این نیست که او متعلق به شما است. نیازی نیست همیشه اطراف او باشید. باید اجازه دهید به دنبال علایق شخصی خود برود. بدون این که هر دقیقه او را کنترل کنید.

زمان خود را به گونه ای تنظیم کنید که برای خود، دوستان و همسرتان وقت کافی داشته باشید.

ملاقات دوستان متفاوت باعث می‌شود حتی زمانی که دوباره آن‌ها را می‌بینید پر انرژی و شاداب باشید.

فعالیت‌ها و علایق جداگانه ای داشته باشید و به ورزش و تفریحات زمان مجردی خود ادامه دهید. اگرچه پیدا کردن فعالیتی که هر دو آن را دوست داشته باشید، بسیار مفید است؛ اما شما نباید وقتی به فوتبال علاقه ای ندارد، او را به تماشای آن وادارید. از طرفی، تا زمانی که به کلاس یوگا علاقه ای ندارید مجبور نیستید با او به کلاس یوگا بروید.

انجام دادن فعالیت‌ها و علایق شخصی باعث می‌شود که شما از لحاظ شخصیتی فرد قوی تری شوید. این موضوع باعث رشد هردوی شما در کنار هم می‌شود.


مقاله مرتبط : ویژگی‌های یک شوهر ایده آل (بخش اول)

برچسب ها

مهران رباط میلی

آقای رباطمیلی 6 سال سابقه ترجمه و تولید محتوا دارد ، عاشق فلسفه ، قهوه و روان شناسی میباشد به علاوه به سلامت و متون مربوط به حوزه سلامتی نیز علاقه مند است. اوقات فراغت خود را در کافه میگذراند و هر جا که به اینترنت دسترسی داشته باشد دنبال پژوهش و تحقیق میرود ، او هم اکنون دانشجوی ارشد آموزش زبان انگلیسی میباشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.