خانــه داریدکوراسیونزندگی مدرنکیمیای هستی (سبک زندگی)

دکوراسیون منزل با انرژی مثبت فنگ شویی!

آیا می‌خواهید دکوراسیون منزل تان را عوض کرده و یا تغییری در آن ایجاد کنید؟ برای این کار می‌توانید با استفاده از انرژی رنگ‌ها، نور و هوا، خانه را پر از انرژی مثبت کنید. مبلمان و تزئیناتی که برای دکوراسیون منزل انتخاب می‌کنید در تعیین انرژی خانه نقش به سزایی دارد. در این مطلب با استفاده از یک روش قدیمی‌چینی، یعنی فنگ شویی، دکوراسیون منزل با انرژیی مثبت را به شما آموزش خواهیم داد:

نقاط خالی در دکوراسیون منزل

یکی از کارشناسان فنگ شویی می‌گوید: « اگر می‌خواهید در دکوراسیون منزل انرژی مثبت وارد خانه شما شود، تلاش کنید تا نقاط خالی در خانه ایجاد کنید ». بزرگ یا کوچک بودن خانه اهمیتی ندارد. وسایل اضافه را دور بریزید. انرژی مثبت در خانه ای پر از اشیاء به سختی گردش پیدا می‌کند. اشیاء اضافه با راکد نگه داشتن انرژی، بعد از مدتی آن را تبدیل به انرژی منفی می‌کنند.

هوای تازه را وارد منزل کنید

اگر در دکوراسیون منزل به دنبال انرژی مثبت هستید، اجازه دهید هوای تازه وارد خانه شود. این کار را مدام تکرار کنید. اگر فکر می‌کنید هوای بیرون آلوده است، می‌توانید از دستگاه‌های تصفیه هوا و یا چراغ‌های سنگ نمک استفاده کنید. با این روش یون‌های منفی در هوا پخش می‌شود. به این ترتیب انرژی مثبت در دکوراسیون منزل شما جریان خواهد یافت.

چراغ‌ها نقش مهمی‌دارند!

دکوراسیون منزل

چراغ‌هایی با نور مناسب در ورود انرژی مثبت  به منزل بسیار تاثیرگذار اند. در طول روز پرده‌ها را کنار زده و پنجره‌ها را باز کنید و تا جایی که می‌توانید از نور طبیعی بهره مند شوید. نور طبیعی به دریافت انرژی مثبت کمک می‌کند. برای داشتن نور مصنوعی در طول شب نیز بهتر است در دکوراسیون منزل از چراغ‌هایی با نور مشابه نور روز استفاده کنید.

رنگ‌ها قدرتمند اند!

دکوراسیون منزل

انتخاب رنگ در تعیین انرژی خانه نقش به سزایی دارد. برای مثال، رنگ مشکی در دکوراسیون منزل با این که بسیار مدرن و شیک است؛ اما زمانی که زیاد استفاده شود، باعث تولید انرژی منفی می‌شود. البته نیاز نیست که اشیاء سیاه رنگ تان را دور بریزید. همین که اعتدال را در استفاده از وسایل مشکی رعایت کنید کافی است. در مقابل، رنگ سفید برای جذب انرژی مثبت یکی از مناسب ترین رنگ‌ها است. از طرفی، سفید نسبت به سایر رنگ‌ها غالب است. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم در دکوراسیون منزل از سفید به میزان متعادل استفاده کنید. به طور کل، از هر رنگی که دوست دارید در دکوراسیون منزل تان بهره مند شوید؛ اما همیشه تعادل را حفظ کنید.

در ادامه با انرژی هریک از رنگ‌هایی که می‌توانید در دکوراسیون منزل از آن‌ها استفاده کنید، آشنا خواهید شد:

قرمز

محیطی رمانتیک و پر تحرک ایجاد می‌کند؛ اما استفاده زیاد از آن باعث ایجاد عصبانیت می‌شود.

نارنجی

نمادی از گرما و اشتیاق است؛ اما استفاده زیاد از آن چشم را خسته می‌کند.

زرد

دکوراسیون منزل را پر از شادی می‌کند؛ اما استفاده زیاد از آن باعث ایجاد احساسات متغیر می‌شود.

سبز

رنگ سبز هر چه قدر هم که جلادهنده روح باشد؛ اما مقدار زیادش تنبلی می‌آورد.

آبی

آرامش بخش است؛ اما استفاده زیاد از آن باعث افسردگی می‌شود.

بنفش

الهام بخش، شیک و جلادهنده روح است؛ اما استفاده زیاد از آن ممکن است باعث ایجاد حس غم شود.

اشیای نرم به شما کمک خواهند کرد!

در دکوراسیون منزل سعی کنید روی کاناپه و مبل‌ها را با یک پارچه نرم بپوشانید. می‌توانید از بالش‌های نرم نیز استفاده کنید. لمس کردن اشیاء لطیف و نرم و دراز کشیدن در بین آن‌ها باعث می‌شود تا حس مثبتی داشته باشید. یک فرش لطیف نیز می‌تواند به دکوراسیون منزل شما آرامش ببخشد.

موسیقی گوش کنید

دکوراسیون منزل

در یک روز عادی پخش شدن موسیقی در خانه شبیه به یک روش درمانی است. با استفاده از این روش روابط خانوادگی تان نیز مستحکم تر خواهد شد.

گیاهان را به منزل بیاورید!

از گل‌های آپارتمانی در منزل تان استفاده کنید. سعی کنید هنگام آب دادن به آن‌ها از انرژی مثبت گیاهان و آب لذت ببرید.

در دکوراسیون منزل سلیقه خود را نادیده نگیرید

لوازمی‌که برای دکوراسون منزل خود انتخاب می‌کنید در گردش انرژی مثبت در خانه بسیار موثر اند. اشیایی مطابق با سلیقه خودتان انتخاب کنید. دقت داشته باشید با وسایل زیاد اطراف تان را شلوغ نکنید. سعی کنید در دکوراسیون منزل از آینه، شمع و رایحه‌های مطبوع و آرامش بخش بیشتر استفاده کنید. شما می‌توانید حتی مکانی برای مدیتیشن خودتان نیز در دکوراسیون منزل اختصاص دهید.

منبع

برچسب ها

سپیده صالحی

سپيده هستم؛ دانش آموخته كارشناسي ارشد، رشته پژوهش هنر. عاشق تدريس كردنم. به هنر، ادبيات و تاريخ باستان علاقه مندم و سال ها در زمينه نقاشي موزاييك فعاليت كردم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.