جدید ترین هازندگی مدرنلیلی (عاشقانه ها)مهربانو (روابط)

چرا برقراری تماس چشمی در رابطه مهم است؟ بخوانید

تماس چشمی‌یکی از قدرمندترین ابزار برای برقراری روابط اجتماعی است. در این مطلب قصد داریم تا ۶  دلیل برای برقراری تماس چشمی‌را با شما در میان بگذاریم.

برای اینکه بدانید تماس چشمی‌چه تأثیری بر روابط اجتماعی تان می‌گذارد به این موارد توجه کنید:

  1. ایجاد اعتماد با تماس چشمی

تحقیقات نشان داده اند «پزشکانی که با بیماران خود تماس چشمی‌برقرار می‌کنند اعتماد بیشتری در آنها ایجاد می‌کنند.» برخی از افراد معتقدند کسانی که تماس چشمی‌برقرار نمی‌کنند، دروغگو هستند. واقعیت این است که افرادی که تماس چشمی‌کمتری برقرار می‌کنند، کمتر مورد اعتماد قرار می‌گیرند.


 مقاله مرتبط : چگونه از یک رابطه ناخوشایند و مضر خلاص شوید!

  1. آیا به راستی چشم پنجره ای رو به روح است؟

همه ما شنیده ایم که چشم می‌تواند پنجره ای رو به روح باشد. روانشناسان بارها تاکید کرده اند که افراد جذاب هیچ گاه با دهان خود نمی‌خندند؛ آنها با تمام صورت و چشم‌هایشان می‌خندند. دانشمندان می‌گویند «تنها با نگاه کردن به چشم‌های یک نفر و برقراری تماس چشمی‌با او می‌توانید منظور و حس او را کاملاً متوجه شوید.» علاوه بر این، جالب است بدانید نوزادان تنها به چشم‌های بزرگسالان توجه می‌کنند و هیچ توجهی به اندام دیگر ندارند.

  1. تماس چشمی‌بیشتر نشان دهنده هوش بیشتر است

اگر به یک مصاحبه شغلی دعوت شده اید، حتماً با فرد مصاحبه کننده تماس چشمی‌برقرار کنید. در واقع تماس چشمی‌بیشتر نشان دهنده شایستگی و هوش بیشتر است. البته برخی از روانشناسان معتقدند «هرچه شما فرد باهوش تر و شایسته تری باشید، تماس چشمی‌کمتری برقرار خواهید کرد.» ولی ما به شما توصیه می‌کنیم در مصاحبه‌های شغلی حتماً تماس چشمی‌برقرار کنید، زیرا شاید هوش شما از راه‌های دیگری هم سنجیده شود اما با برقراری تماس چشمی‌مورد اعتماد مصاحبه کننده واقع خواهید شد.

  1. هنگام روبه رویی با جنس مخالف تماس چشمی‌برقرار کنید

تماس چشمی

دانشمندان ثابت کرده اند «کسانی که تماس چشمی‌برقرار می‌کنند اغلب جذاب تر از دیگر افراد به نظر می‌رسند.» پس اگر می‌خواهید جذاب و تأثیر گذار باشید هنگام گفت و گو و برخورد با فردی از جنس مخالف با او تماس چشمی‌برقرار کنید.


مقاله مرتبط : آیا وجود تفاوت سنی زیاد در یک رابطه مهم است؟

  1. تماس چشمی‌خصومت‌ها را کاهش می‌دهد

به شما توصیه می‌کنیم برای کاهش خصومت‌ها از تماس چشمی‌استفاده کنید. برای اثبات این موضوع مطالعه ای انجام شده است که نشان می‌دهد اگر هنگام صحبت کردن با افراد با آنها تماس چشمی‌برقرارکنید، قطعاً طرف مقابل با شما احساس همدلی بیشتری خواهد کرد.

  1. تماس چشمی‌وضعیت فعلی شما را نشان می‌دهد.

برقراری تماس چشمی‌با دیگران ویژگی‌های خاصی را در رابطه با شما توضیح می‌دهد. افرادی که تماس چشمی‌برقرار می‌کنند، در نظر دیگران با اعتماد به نفس به نظر می‌رسند. اگر آقایان این مطلب را می‌خوانند، بدانند که برقراری تماس چشمی‌با همسر آینده شان در جلسات اولیه ملاقات بسیار خوب و مؤثرخواهد بود.


موضاعات مرتبط :

آیا عشق واقعی وجود دارد؟ ابراز عشق به یک زن دنیا را تغییر می‌دهد!

 

برچسب ها

الهه افهامی

الهه افهامی هستم و حدودا ۴ سالی است که که در زمینه وبلاگ نویسی و تولید محتوا فعالیت می کنم. نوشتن تنها کار من نیست، بلکه یکی از علایق من هم هست و حالم رو خوب می کنه. سفر و کسب تجربه های جدید رو خیلی دوست دارم و سعی می کنم همیشه اطلاعات ام رو در هر زمینه ای به روز نگه دارم.

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.