جدید ترین هاخانم گلگشتیان (معرفی مکان های خاص)زندگی مدرنفرحناز (سرگرمی هدفمند)

اولین شهر سرپوشیده جهان در دبی

اولین شهر سرپوشیده جهان در دبی! (world first climate controlled city)

شاید تا به امروز دبی شهری با بلندترین ساختمان‌های جهان بود؛ اما دبی، پروژه‌های بزرگ تر و شگفت انگیزتری را هم در دست اجرا دارد.

در این مقصد توریستی قرار است، بزرگ ترین شهر سرپوشیده جهان در زمینی به اندازه ۴۵۰ هکتار جهت جذب ۱۸۰ میلیون نفر توریست در سال، با سقفی شیشه ای بنا شود.  اگرچه در این شهر سرپوشیده مکان‌های بسیاری برای گردشگری و تفریح در نظر گرفته است؛ اما یکی از قسمت‌های جالب در این شهر بزرگ ترین مرکز خریدی است که قرار است ساخته شود. این مرکز خرید را بزرگ ترین بازار جهان نام گذاری کرده اند؛ زیرا در فضایی به اندازه ۷۵۰،۰۰۰ متر مربع ساخته خواهد شد و ۷ کیلومتر مسیر پیاده روی در آن وجود دارد.

اولین شهر سرپوشیده جهان

در این شهر سرپوشیده دمای هوا کاملا کنترل شده است. به طور مثال در فصل تابستان که دمای هوا بیش از ۵۰ درجه سانتی گراد می‌شود، این شیشه‌ها می‌توانند هوای سرد را به داخل فضا آورده و دما را کنترل نمایند.

در واقع می‌توان گفت در این شهر سرپوشیده، تمامی‌امکانات لازم برای یک زندگی در نظر گرفته شده و هر کس به آن وارد شود، برای تامین نیازهای خود، گرفتن ماشین و &#۸۲۳۰; لازم نیست از شهر بیرون رود.

اولین شهر سرپوشیده جهان

طبق گفته مسولان شهر دبی، آن‌ها قصد دارند این شهر را به مرکزی فرهنگی، اقتصادی، گردشگری برای حدود ۲ میلیارد نفر جمعیت ساکن در منطقه تبدیل کنند .

علاوه بر ساخت بزرگ ترین مرکز خرید جهان در دبی، قرار است در این شهر  مکانی شبیه به West End در لندن هم ساخته شود که برای اجرای تئاتر مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

در بارسلونا خیابانی به  نام La Rambla وجود دارد که بسیار معروف است. در دو  طرف این خیابان مغازه‌های بسیار دیده می‌شود و افرادی را در آن می‌توان دید که با لباس‌های عجیب و غریب مشغول سرگرم کردن مردم هستند. طبق گفته‌های مسئولان این پروژه در دبی، دراین شهر قرار است منطقه ای خاص برای برگزاری جشن‌ها هم در نظر گرفته شود که شبیه به این خیابان در بارسلونا خواهد بود.

اولین شهر سرپوشیده جهان

طبق گفته‌های مسئولان این پروژه در  دبی، قرار است در این شهر بیش از صدها هتل و آپارتمان، مراکز خدماتی پزشکی و بسیاری امکانات رفاهی دیگر،  ساخته شود که  گردشگران بتوانند با خیال راحت در این شهر اقامت کنند. هدف نهایی مسئولان این است که دبی را به شهری ۴ فصل برای گردشگری و توریست تبدیل نمایند.

اولین شهر سرپوشیده جهان

محمد عبدالله آل گرگاوی، رئیس هیئت مدیره هلدینگ دبی (Dubai Holding)، این پروژه را «یک مفهوم نوآورانه»توصیف کرد که  دبی را به شهری کامل برای گردشگری و توریست‌ها تبدیل خواهد کرد.

او گفت: «این پروژه محصول تحقیقات گسترده در رابطه با ترجیحات گردشگران بین المللی و منطقه ای است. » وهدف این است که شهری یکپارچه با مجموعه ای از بهترین گزینه‌ها را فراهم نماییم.


مقاله مرتبط : بزرگترین فرودگاه جهان در ترکیه با گنجایش ۱۵۰ میلیون مسافر

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.