بیماری و درمانزندگـی سالــمسلامتکیمیای هستی (سبک زندگی)

« قوری نتی » و استفاده از آن برای درمان سینوزیت !

« قوری نتی » و استفاده از آن برای درمان سینوزیت ! افراد نسبتاً زیادی به دلایل مختلف از بیماری سینوزیت مزمن رنج می‌برند. سینوزیت عارضه‌ای است که در آن مجاری بینی بسته شده و عمل نفس کشیدن دشوار می‌شود. تاکنون روش‌ها و شیوه‌های درمانی متعددی برای این بیماری در نظر گرفته شده که در برخی موارد به جراحی نیز ختم می‌شود. اما تقریبا بخش قابل توجهی از این شیوه‌ها به رغم صرف هزینه‌های گزاف، نتیجه چندانی ندارند. در این مطلب با شیوه‌ جدیدی برای درمان سینوزیت مزمن آشنا خواهید شد. شیوه‌ای که به آن « قوری نتی » می‌گویند!

قوری نتی چیست؟

قوری نتی ظرفی شبیه به قوری چای است که دارای یک لوله یا آب پاش بوده که از آن برای شست و شوی مجاری سینوس استفاده می‌کنند. مبنای طراحی قوری نتی براساس یک ظرف قدیمی‌ورزش یوگا است. در این ظرف، که در حال حاضر طراحی جدیدی دارد، عمدتاً محلول‌های شوری ریخته و برای تمیز کردن مجرای بینی از آن استفاده می‌کنند.

شست و شوی بینی با این روش دارای فواید متعددی است که از آن جمله می‌توان به پاک سازی مجرای بینی از گرد و خاک، آلودگی، مواد زائد همچون مخاط‌های ضخیمی‌که معمولا به دیواره بینی چسبیده‌اند اشاره کرد. در صورت تداوم این روند، می‌توان امیدوار بود که بیماری‌های دیگری همچون انواع آلرژی، سرماخوردگی، آنفلونزا و سینوزیت مزمن نیز درمان شوند.

برای جلوگیری از به وجود آمدن هرگونه عفونت در مجرای بینی که باعث ایجاد مشکلاتی در این ناحیه می‌شود، سعی کنید همواره از آب مقطر یا آب جوشیده در قوری‌های نتی استفاده کنید.

شک نکنید که استفاده از قوری نتی برای شست و شوی بینی، شما را تا حد بسیار زیادی از دچار شدن به مشکلات سینوسی خلاص خواهد کرد.


مقالات مرتبط عوارض آنتی بیوتیک‌ها سینوزیت : علائم و درمان‌های خانگی سینوزیت ۱۰ ماده غذایی مفید برای درمان سرماخوردگی

منبع
برچسب ها

محمد برازنده

با سلام. علاقه بنده به ترجمه از همان دوران راهنمایی شروع شد تا جایی که در دوران دبیرستان برخی از کتب انگلیسی عمومی دانشگاهی را هم ترجمه می‌کردم. بعد از ورود به دانشگاه (رشته مترجمی زبان فرانسه)، گهگاهی به تدریس زبان عمومی دانشگاهی هم می‌پرداختم. در سال 87 و با اشتغال در یک موسسه خبری به صورت حرفه‌ای وارد دنیای ترجمه شدم و اگرچه همکاری بنده با آن موسسه به پایان رسید اما مسیر ترجمه را همچنان ادامه می دهم. خواندن رمان و گوش دادن به موسیقی خلوتم را پر می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.