روان شناسیسلامتلیلی (عاشقانه ها)مهربانو (روابط)

چگونه از آسیب های روابط قبلی خود بکاهیم و با آرامش به روابط جدید فکر کنیم؟

آیا تا به حال به دلیل روابط قبلی آسیب دیده اید؟  آیا با تفکرات منفی دست و پنجه نرم کرده اید؟

در راستای این اتفاقات ممکن است در مورد همه چیز و همه کس تصورات منفی پیدا کرده و یا حتی به ویژگی‌های مثبت خودتان شک  کنید. اگر شما هم دچار چنین اضطراب‌هایی شده اید، باید بدانید که تنها نیستید. اگرچه این اشتباهات برای هر کسی ممکن است رخ دهد؛ اما دوبار تکرار کردن آن کار صحیحی نیست. برای کنار آمدن با احساسات پس از جدایی‌ها، تنها به زمان نیاز دارید. برخی روانشناسان نامه نوشتن برای معشوقه را پیشنهاد می‌دهند. نامه‌هایی که نوشته شده ولی هرگز پست نخواهند شد.

اما گاهی اوقات این احساسات و تفکرات منفی به دلیل رابطه‌های قبلی نیست و افراد در حال حاضر نیز درگیر چنین رابطه‌هایی می‌باشند. در این موارد هر دو طرف لازم است تلاش کنند؛  اما موضوعی که باید در نظر بگیرید این است که، نباید اجازه دهید تجریبات بد شما از رابطه‌های قبلی زندگی فعلی تان را خراب کند. ما نیز در این مقاله قصد داریم راهکار‌هایی را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید احساسات منفی گذشته را به راحتی فراموش کنید.


مقاله مرتبط :   آیا شانس انتخاب عشق زندگی تان را دارید؟ از زبان علم بشنوید

  1. ثابت قدم باشید

به خودتان بگویید:«با این که من طعمه تفکرات و احساسات منفی تو شده ام؛ اما دیگر به تو اجازه نمی‌دهم که مرا کنترل کنی.»همه ما در مسیر زندگی حرکت کرده و رشد می‌کنیم. شاید معشوقه قبلی تان از شما راضی نبوده؛ اما این بدین معنا نیست که اکنون هم با این مشکلات رو به رو هستید. اگر امروز فرد جدیدی وارد زندگی شما شده، می‌توانید با آرامش کامل با او خوش باشید و اصلا به رابطه قبلی خود فکر نکنید.

  1. مسئولیت پذیر باشید

بهتر است هیچ گاه شریک قبلی تان را مورد تمسخر قرار ندهید و او را به خاطر کارهای بدی که در حق شما انجام داده،‌ سرزنش نکنید؛ زیرا با این کار تنها خودتان را قربانی این مسائل کرده اید.


مقاله مرتبط :   یک رابطه از ابتدا تا انتها چه مراحلی را طی می‌کند

  1. خودتان را دقیق تر بشناسید

خصوصیات مثبت خود را به خوبی بشناسید. شناخت دقیق ویژگی‌های مثبت تان و تمرکز بر روی آن‌ها می‌تواند برای شما فواید بسیاری را داشته باشد.

همه ما هنگامی‌که در روابط همه چیز به خوبی پیش می‌رود، احساس خوبی داریم؛ اما هنگامی‌که در این روابط مشکلاتی به وجود می‌آید، ناگهان احساسات منفی به ما هجوم آورده  و بسیار آسیب پذیر خواهیم شد. بهتر است پس از جدایی‌ها تنها به جوانب مثبت آن فکر کنید و مطمئن باشید که پس از آن کسی وارد زندگی شما خواهد شد که می‌تواند بهتر شما را درک کند.


این مطالب بیشتر به شما کمک میکند :

درس‌هایی از ازدواج‌های ناموفق ، برای کسانی که قصد ازدواج دارند! چرا  همیشه زنان مقصر طلاق و شکست‌های عاطفی هستند؟

منبع

برچسب ها

علی اصغر جوادی

علی اصغر حدود 10 سال زبان انگلیسی خونده و 5 سال موسیقی کار کرده و نوازنده گیتاره . بیشتر اوقات فراغت به ساز زدن و کتاب خوندن میگذرونه و بر این باوره که همیشه میشه چیزهای جدید یاد گرفت و هیچ وقت برای هیچ چیز دیر نیست. . به جهت مطالعه زیاد اطلاعات خوبی در زمینه روانشناسی داره و بصورت تخصصی در زمینه روان شناسی به تولید محتوا میپردازه.

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

  1. بعد از جدایی اغلب افراد دنبال مقصر می‌گردند و معمولا طرف مقابل رو مقصر میدونن که این کار کاملا اشتباه هست

  2. به نظر من بعد از جدایی باید یک مدتی تنها بود و زمانی یک رابطه جدید رو شروع کرد که از لحاظ روحی به تعادل رسیده باشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.