زیبـایـیزیباییکیمیای هستی (سبک زندگی)مراقبت از پوست و مو

ترفندهایی برای ماندگاری بیشتر براشینگ مو

ماندگاری مو برای تمام کسانی که موهای خود را براشینگ می‌کنند، مهم است. ما در این مطلب قصد داریم روش‌هایی را برای ماندگاری بیشتر براشینگ مو  ارائه دهیم، در ادامه با ما همراه باشید تا از این روش‌ها بیش تر بدانیم.

مانع خوابیدن حجم ریشه‌ها شوید

زمانی که موهای خود را سشوار می‌کشیم، خیلی سریع سنگین شده و حجم خود را از دست می‌دهد. به همین دلیل ما به شما پیشنهاد می‌کنیم، تمامی‌موها را به جلو صورت ریخته و به ریشه مو حرارت دهید، تا زمانی که احساس کنید مو سبک شده است.  ابتدا از ریشه‌های مو شروع کنید و به آن‌ها حرارت دهید،‌ تازمانی که احساس کنید ریشه مو به اندازه کافی سبک شده است. سپس موها را به عقب برگردانید و با  دست‌ها به آن حالت بدهید. با استفاده از این روش می‌توان ماندگاری موهای براشینگ شده  را طولانی تر کرد.

تمام قسمت‌های مو را حجیم کنید

بیش تر افراد براشینگ‌های موج دار را به حالت‌های ساده ترجیح می‌دهند. با وجود زیبایی بیش تر در این مدل، ماندگاری آن به مراتب نسبت به مدل‌های دیگر کم تر خواهد بود. برای ماندگاری بیش تر در براشینگ‌های موج دار،‌ ابتدا کل مو را به چند دسته تقسیم کرده  و هر دسته را به صورت جداگانه لوله نمایید، پس از لوله کردن همه قسمت‌ها و پایان یافتن براشینگ، می‌توانید لوله‌ها را باز کنید. با استفاده از این روش، ماندگاری در براشینگ موج دار، بیش تر خواهد بود.


مقاله مرتبط : راز‌های داشتن موهای بلند و پرپشت

دوباره ظاهر تازه ی مو را به دست بیاورید

با وجود همه این راه حل‌ها ممکن است مو حالت خود را از دست بدهد. در این مواقع، به شما توصیه می‌کنیم تمامی‌موهای تان را به جلو انداخته و ریشه مو را پوش دهید. با این روش بلافاصله متوجه خواهید شد که موهایتان جان دوباره ای گرفته اند.

از چرب شدن مو جلوگیری کنید

استفاده از شامپوهای خشک برای زمانی است که قصد دارید چند روز متوالی، موهایی حالت دار داشته باشید. بالاخره پس از چند روز، موها چرب شده و کثیفی بر روی آن دیده خواهد شد. در این مواقع شامپوی خشک، راه حلی مناسب است. بعد از اینکه چربی کف سر را با شامپوی خشک رفع کردید، مقداری اسپری نمک دریا به پایین موها اسپری کنید.


 مقالات مرتبط مراقبت‌های مو قبل از خواب مدل مو برای انواع مو فر ،صاف و حالت دار کوتاه و بلند این خوراکی سرعت رشد مو‌های شما را دو برابر خواهد کرد!

برچسب ها

سپیده صالحی

سپيده هستم؛ دانش آموخته كارشناسي ارشد، رشته پژوهش هنر. عاشق تدريس كردنم. به هنر، ادبيات و تاريخ باستان علاقه مندم و سال ها در زمينه نقاشي موزاييك فعاليت كردم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید

بستن
بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.