خبر فوریزندگـی سالــمکیمیای هستی (سبک زندگی)

افراد پولدار بیشتر نوشیدنی های الکلی مصرف می کنند!

تحقیقاتی که اخیرا انجام شده است نشان می‌دهد کسانی که درآمد بالاتری دارند بیشتر از سایرین نوشیدنی‌های الکلی مصرف می‌کنند. این نتیجه گیری محققانی است که بر میزان مصرف الکل در کشورهای اروپایی تحقیق کرده اند.

این تحقیقات نشان داد که مردم بریتانیا، ایرلند و پرتقال از مردم سایر کشورها بیشتر نوشیدنی‌های الکلی مصرف می‌کنند. میزان مصرف افراد پولدار در این کشورها نیز بیشتر از سایرین است. این موضوع در ایالات متحده نیز تایید شده است.

چرا افراد پولدار بیشتر نوشیدنی‌های الکلی مصرف می‌کنند؟

آرون وایت، مشاور ارشد انجمن سوء مصرف الکل می‌گوید: «هر چه قدر درآمد افراد بیشتر می‌شود، میزان مصرف نوشیدنی‌های الکلی در آن‌ها نیز حالت صعودی پیدا می‌کند. با توجه به تحقیقات انجام شده این افراد ۴ تا ۵ برابر افراد معمولی الکل مصرف می‌کنند.»

بیشتر افراد پولدار دوست دارند در شهرهای بزرگ زندگی کنند؛ چرا که دسترسی به بارها و رستوران‌هایی که نوشیدنی‌های الکلی سرو می‌کنند راحت تر است.

وایت می‌افزاید: «زمانی که شما پول داشته باشید و نزدیک مراکزی که نوشیدنی‌های الکلی سرو می‌کنند، زندگی کنید؛ دسترسی به این نوشیدنی‌ها برای شما آسان تر می‌شود. هر چه قدر دسترسی آسان تر باشد، مردم بیشتر الکل می‌نوشند. این دسترسی‌ها باعث می‌شود قیمت هم پایین تر بیاید که در نهایت باز هم مصرف الکل بیشتر خواهد شد. بسیاری از مطالعات نشان می‌دهد که با افزایش قیمت نوشیدنی‌ها می‌توان مصرف آن را کاهش داد. »


مقاله مرتبط : چگونه با آسیب‌های اعتیاد در خانواده مقابله کنیم؟

اثرات نوشیدنی‌های الکلی بر روی سلامت

نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که افراد پولدارتر بیشتر در معرض سوء مصرف الکل قرار دارند. در واقع افرادی که دچار این بیماری می‌شوند نمی‌توانند مصرف الکل را کاهش داده و یا از خوردن آن خودداری کنند. این بیماری می‌تواند باعث بروز بسیاری از بیماری‌های روحی از جمله: افسردگی، استرس بیش از حد و مشکلات روانی شده و یا آن‌ها را به شدت تشدید کند. همچنین این نوشیدنی‌ها خطر ابتلا به سرطان پستان را در زنان افزایش می‌دهند. در واقع با مصرف هر یک عدد نوشیدنی، احتمال ابتلا به سرطان سینه تا ۱۰ درصد افزایش می‌یابد.

پروفسور وایت می‌گوید: « بسیاری از افراد تنها برای فرار از مشکلات زندگی شان نوشیدنی‌های الکلی استفاده می‌کنند. »

درمان‌های سوء مصرف الکل

وایت بیان می‌کند: « شما با مصرف سبزیجات می‌توانید ویتامین‌هایی را که بدن تان به خاطر مصرف الکل از دست داده است، دوباره به دست آورید. همچنین ورزش کردن می‌تواند در ترک مصرف الکل به شما کمک کند. »

منبع
healthline
برچسب ها

سحر مردادی

سحر مردادي هستم . فارغ التحصيل ارشد معماري . علاقه مند به فعاليت در زمينه ي طراحي ، مد و استايل . از نوشتن مطالب مربوط به مد و زيبايي بانوان لذت مي برم .در حال حاضر در زمينه ي توليد محتوا و سئو فعاليت مي كنم . عاشق ورزش پيلاتس و موسيقي هستم.

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.