بارداریزندگـی سالــمکیمیای هستی (سبک زندگی)مادر و کودک

نکات تغذیه ای مهم برای خانم های باردار شاغل

 اکثر زنان باردار شاغل، از تغذیه مناسب و پایداری برخوردار نیستند.

اکثر زنان باردار از غذاهای آماده استفاده می‌کنند و برنامه مشخصی برای استفاده از تمام گروه‌های مواد غذایی ندارند. این موضوع در حالی است که تغذیه برای زنان باردار بسیار مهم است. به دلیل اهمیت این موضوع، ما در این مطلب قصد داریم در رابطه با تغذیه در زنان باردار با شما صحبت کنیم.

تغذیه نامناسب مادر در دوران بارداری می‌تواند سلامتی مادر و رشد کودک را تحت تاثیر قرار دهد.

برای داشتن تغذیه صحیح و مناسب در دوران بارداری چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

 

  • یک قانون بی قید و شرط در بارداری داریم : صبحانه مهم ترین وعده غذایی روزانه است. زنان باردار حتما باید صبحانه کاملی را مصرف کنند. صبحانه شامل شیر، پنیر، تخم مرغ و بسیاری از مواد غذایی مفید می‌شود. استفاده از غلات و نان‌های سبوس دار هم از اهمیت بسیاری برخودار خواهد بود.
  • میان وعده‌ها هم به اندازه وعده‌های غذایی اصلی مهم هستند. برای میان وعده‌ها از مواد غذایی مفید و خانگی استفاده کنید. به صورت کلی به مادران باردار توصیه می‌کنیم، تعداد وعده‌های غذایی خود را در طول روز افزایش دهند. برای میان وعده به شما توصیه می‌کنیم از شیر، ماست، پنیر، میوه‌های خشک، گردو، فندق، بادام و&#۸۲۳۰;. استفاده نمایید.
  • یک منبع غذایی خوب دیگر برای مادران باردار، میوه و سبزیجات است. یک رژیم غذایی سالم باید شامل ۵ تا ۷ وعده میوه وسبزیجات باشد. برای استفاده از میوه‌ها به شما توصیه می‌کنیم ابتدا آن‌ها را خوب بشویید و سپسا ترجیحا با پوست میل نمایید.
  • در دوران بارداری از مصرف کالری‌های غیرضروری بپرهیزید. غذاهایی مانند پلو، ماکارونی و &#۸۲۳۰; را کم تر مصرف کنید و در مقابل پروتئین‌ها و سبزیجات را جایگزین نمایید.
  • شیر و فراورده‌های شیر در رژیم غذایی نقش مهمی‌را ایفا می‌کند. اگر نمی‌توانید شیر بخورید به جای آن حتما روزانه چند وعده ماست ، دوغ و یا فراورده‌های شیری را جایگزین کنید.
  • در دوران بارداری مصرف پروتیئن نیز به اندازه مصرف فراورده‌های شیر بسیار مهم است.گوشت، مرغ،‌ ماهی و تخم مرغ از جمله مواد مهمی‌هستند که باید در رژیم غذایی مادر وجود داشته باشد.
  • از مصرف مایعات در دوران بارداری نباید غافل بود. برای مقابله با یبوست در دوران بارداری مصرف مایعات فراوان بسیار مهم است.

خانم‌های باردار بخوانند  :  چگونه می‌توان ریزش مو بعد از دوران بارداری و زایمان را کنترل کرد؟ از مصرف استامینوفون در دوران بارداری به این دلایل پرهیز کنید

برچسب ها

مریم رزاقی

مریم رزاقی هستم آی تی من ،24 ساله و در تبریز زندگی میکنم. به مطالعه،فلسفه،روانشناسی، طبیعت، سفر ،موزیک و آدم های جالب علاقه دارم! در حال حاضر با تمام انرژی به کار تولید محتوا و سئو میپردازم.

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.