جدید ترین هازندگی مدرنلیلی (عاشقانه ها)مهربانو (روابط)

چگونه گوشی هوشمند باعث آسیب به رابطه شما خواهد شد؟

اگرچه استفاده از گوشی‌های هوشمند این روزها، انجام دادن بسیاری از کارها را برای ما آسان تر کرده است؛ اما در واقع استفاده بیش از حد از گوشی‌های هوشمند می‌تواند اثرات زیان باری را بر روی جنبه‌های متفاوتی از زندگی ما داشته باشد. مشکل اصلی این است که هیچ کدام از ما حد و مرزی را برای استفاده از گوشی‌های همراه خود در نظر نگرفته ایم.

ما در این مطلب قصد داریم در رابطه با تاثیر غیر مستقیم گوشی‌های هوشمند بر روی روابط صحبت کنیم. در ادامه همراه ما باشید تا تاثیرات آن‌ها بیش تر بدانیم.

فقدان تمرکز

گوشی‌های هوشمند یکی از اصلی ترین دلایل به وجود آمدن عدم تمرکز هستند. در هنگام انجام وظیفه در محل کار، مدام گوشی تلفن همراه خود را چک می‌کنیم و در نتیجه تمرکز خود را از دست می‌دهیم. در هنگام صحبت کردن با همسر خود به دنبال جدیدترین اپلیکیشن‌ها هستیم که در نتیجه منجر به عدم تمرکز خواهد شد.  هدف همسرتان از صحبت کردن با شما چیست؟ او تنها به دنبال توجه و هم دردی شما است؛ اما با استفاده بیش از حد از تلفن همراه توجه و هم دردی شما با او از بین خواهد رفت.

آسیب به روابط

گوشی‌های هوشمند می‌توانند به روابط زوجین آسیب‌های بسیاری را وارد کنند. تصور کنید که به دلیل موضوعی خاص از همسر خود ناراحت هستید و ترجیح می‌دهید رو در رو با او صحبت نکنید. در این گونه مواقع بیش تر افراد به سراغ گوشی‌های خود می‌روند و با پیام‌های پی در پی در شبکه‌های اجتماعی همسر خود را از موضوعی که باعث ناراحتی آن‌ها شده است، آگاه می‌کنند؛ اما آیا واقعا این روش صحیحی است؟‌خیر

زیرا در این گونه مواقع افراد صحبت‌های خود را بسیار تند تر و صریح تر از حالت رو در رو بیان می‌کنند که در نتیجه منجر به مشکلات بسیاری خواهد شد.


همچنین بخوانید :   این مواد غذایی به بهبود خلق و خو شما کمک میکند

بی ثباتی در روابط

برای پایدار بودن یک رابطه نیاز است افراد در کنار هم باشند و نیاز‌های یک دیگر را بر طرف کنند ؛ اما گوشی‌های هوشمند این تعادل را به هم می‌زنند. به طور مثال شبکه‌های اجتماعی و استفاده بیش از حد از آن‌ها می‌تواند ما را از دنیا و انسان‌های واقعی، غافل کند. با غافل شدن از انسان‌ها در دنیای واقعی،‌ روابط ما آسیب‌های بسیاری را می‌بیند.

الگو‌های نادرست ارتباطی را در اولویت قرار می‌دهیم :

آلارم‌های پی در پی که نشان از آمدن پیام در شبکه‌های اجتماعی است، آرامش زندگی ما را از بین برده است. حتی اگر این پیام‌ها از طرف افراد ناشناسی ارسال شوند، ما باز برای چک کردن آن‌ها بی قرار هستیم. در واقع این موضوع به معنای اولویت داشتن زندگی ما در دنیای مجازی است. بهترین لحظه‌های زندگی ما صرف چک کردن پیام‌ها و ایمیل‌های دریافت شده از سوی افراد ناشناس می‌شود که باید حتما برای این موضوعی چاره ای اندیشیده شود.

استرس و گوشی‌های همراه

اگر مرزهای مشخصی را برای استفاده از گوشی تلفن همراه خود در نظر نگیرید، به آن معتاد خواهید شد و در نتیجه دیگر نمی‌توانید از آسیب‌های آن در امان باشید. بهتر است به جای استفاده از گوشی تلفن همراه به فکر لحظات تکرار نشدنی زندگی خود باشید و  برای بودن با عزیزان تان تلاش کنید.


همچنین بخوانید :  چگونه از نظر خانواده و دوستان بامزه باشیم!

منبع
liveboldandbloom
برچسب ها

مریم رزاقی

مریم رزاقی هستم آی تی من ،24 ساله و در تبریز زندگی میکنم. به مطالعه،فلسفه،روانشناسی، طبیعت، سفر ،موزیک و آدم های جالب علاقه دارم! در حال حاضر با تمام انرژی به کار تولید محتوا و سئو میپردازم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.