جدید ترین هازندگی مدرنلیلی (عاشقانه ها)مهربانو (روابط)

حضور شخص سوم در اتاق خواب شما!

تكنولوژی را به تخت خواب خود نبرید !

آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که تکنولوژی را با خود به تخت خواب می‌برید؟ اگر به جای در آغوش گرفتن همسرتان، تلفن همراه را در دست می‌گیرید؛ قبل از این که بسیار دیر شود رابطه خود با تکنولوژی را باز بینی کنید.

آیا متوجه شخص سومی‌که بسیار زیرکانه وارد رابطه شما شده و با گذر زمان نقش خود را در زندگیتان پر رنگ تر می‌کند، هستید؟ از خودتان می‌پرسید که منظور کدام شخص است؟ منظور همان تلفن، تبلت، لپ تاپ و تمام تکنولوژی‌های رنگارنگی است که از مرد و یا زنی که دوستش دارید به شما نزدیک تر هستند. شما تمام لحظات خود را با آن‌ها شریک می‌شوید، راز‌های شما را می‌دانند و به طور مداوم نیاز به لمس کردن آن‌ها را احساس می‌کنید. تکنولوژی‌هایی که تهدید جدیدی هستند و مانند یک شخص سوم وارد روابط شده و هر شب با شما وارد تخت خواب می‌شوند. آن‌ها علاوه بر آسیب‌های جسمانی با آسیب‌های روانی نیز به همان اندازه رابطه شما را تهدید می‌کنند.

عشق چه جایگاهی در تکنولوژی دارد؟

اولین و مهم ترین آسیبی که تکنولوژی وارد روابط می‌کند، از بین بردن جادوی لحظه ای است که در آن حضور دارید. شما به معنای واقعی آن لحظه را برای همیشه از دست خواهید داد. در دنیای مجازی زندگی افراد مانند صحنه تئاتری ظاهری، سطحی و غیر واقعی با دقت آماده شده است و پشت صحنه آن نمایان نیست. دیدن لحظه ای از صحنه این تئاتر کافی است تا شما را از حقیقت زندگی جدا کند.

شما بدون آن که متوجه شوید شروع به مقایسه رابطه خود با دیگران خواهید کرد. این شرایط یکی از ترسناک ترین اتفاقاتی است که می‌تواند به وجود بیاید. از نظر کارشناسان، انسان از بدو تولد زندگی خود را با دیگران مقایسه می‌کند. بعضی افراد وارد رقابت شده، بعضی به رضایت کامل می‌رسند و بعضی دچار نا امیدی می‌شوند. اما معمولا در نهایت یک راهی را پیدا کرده و با خود آشتی می‌کنند. دنیای مجازی نیز رقابت ایجاد می‌کند. شما روش زندگی کردن سایر انسان‌ها را تماشا می‌کنید و می‌بینید که چه کسی برای تعطیلات به کجا رفته است؛ چه خورده و چه می‌نوشد؛ کجا تفریح کرده و با چه کسی در ارتباط است.

این موضوع باعث می‌شود تا مدام خود را با دیگران مقایسه کرده و گاهی خود را بالاتر، گاهی برابر و گاهی پایین تر از دیگران ببینید. دنیای مجازی آمار رقابت را در دنیا افزایش داده و تمام تکنولوژی‌ها سربازهایی هستند که در این زمینه خدمت می‌کنند. به همین دلیل است که در واقع انسان‌ها در میدان جنگ قرار دارند. این شرایط شخصیت و اعتماد به نفس شما را تهدید کرده و احساسات جنسی و انگیزه شما را از بین خواهد برد.

تنها راه محافظت از خودتان و همسری که دوستش دارید این است که خود را از تمام اشعه‌های تکنولوژی دور کرده و تنها دو نفره  وارد تخت خواب بشوید. برای یک ثانیه تصور کنید در تخت خواب، خانه، مدرسه، سرکار و یا هر جای دیگری که به ذهن تان می‌رسد و در هر لحظه که بخواهید، می‌توانید تنها با یک کلیک به زندگی یک نفر دیگر وارد شوید. اما آیا واقعا این موضوع اهمیتی دارد؟ آیا متوجه این موضوع هستید که با وارد شدن به زندگی دیگران در هر لحظه مدام از زندگی خود دورتر می‌شوید؟ ظاهرا انسان‌ها هنوز متوجه این موضوع نیستند و تا مدت‌ها نیز متوجه این موضوع نخواهند شد. البته شاید تنها در لحظاتی کوتاه متوجه شوید&#۸۲۳۰; مانند لحظاتی که این مطلب را می‌خوانید.

اما زمانی که مطلب به پایان برسد و این صفحه را ببندید دوباره به اینستاگرام رفته، تصویر پر از شادی و خوشبختی یک فرد دیگر را لایک کرده و در مورد آن نظر خواهید داد. البته که اجازه این کار به شما داده شده است، اما زمانی که شما در حال سرکشی کردن در زندگی دیگران هستید، رابطه خود را به امان چه کسی رها کرده اید؟

تلفن عزیز(م):

با پیشرفت علم، تکنولوژی درهای جدیدی را به روی انسان باز می‌کند و به دنبال آن انسان و برنامه‌های اجتماعی، فیزیکی و احساسی او نیز تغییر می‌کنند. همان طور که متوجه شده اید ممکن نیست که بتوان تاثیراتی که تکنولوژی بر روی روابط انسان می‌گذارد را نادیده گرفت. به نظر شما طبیعی است که زوج‌ها به جای آن که یکدیگر را در آغوش بگیرند، بلافاصله بعد از بیدار شدن به سراغ تلفن همراه رفته، کارهایی که دیگران انجام داده اند و یا در حال انجام آن هستند را کنترل کرده و با سلفی گرفتن روز خود را آغاز کنند؟

از نظر کارشناسان، اعمال جنسی تنها محدود به تخت خواب نیست، اما نباید وسایل تکنولوژی را نیز وارد تخت خواب کرد. در این شرایط ممکن است میزان رابطه جنسی شما کاهش یابد. در این مورد تلویزیون، تلفن همراه، تبلت و لپ تاپ تفاوتی با یکدیگر ندارند. این یک واقعیت است که انسان‌ها هرگز از آن چه که هر روز به اشتراک می‌گذارند رضایت پیدا نکرده و هر روز وسواس آن‌ها نسبت به ظاهر و استاندارد‌های زندگی خود افزایش خواهد یافت. در نهایت نتیجه تمرکز بیش از حد بر این موضوع چیزی به غیر از اضطراب، کاهش انگیزه جنسی، از بین رفتن اعتماد به نفس و افسردگی نخواهد بود.


مقاله مرتبط : چرا دوری از موبایل و دنیای مجازی برای ما سخت است؟

پاشیدن بذر بی اعتمادی و شک

چه کسی تصور می‌کرد که تلفن همراه، تبلت و وسایل ارتباطی دیگر که امکان ارتباط برقرار کردن را در هر شرایطی و بدون هیچ محدودیتی ایجاد می‌کنند، بتوانند به روابط انسانی صدمه برسانند؟ بررسی‌های انجام شده در این زمینه نیز به وضوح نشان می‌دهند زمانی که یک زوج تلفن همراه را میان صحبت کردن و روابط جنسی خود قرار می‌دهند تاثیرات منفی را در رابطه خود ایجاد می‌کنند. در این شرایط حس نزدیکی از بین رفته و پیوند عاطفی قدرت نمی‌یابد.

دنیای مجازی کمی‌شبیه به جعبه اسرار انسان‌ها شده است. انسان‌ها در روابط واقعی خود دو نفر هستند، اما در دنیای مجازی می‌توانند مانند افراد تنها رفتار کنند. این تکنولوژی را می‌توان به عنوان یک نقطه فرار و یا به عنوان تجربه تنهایی در رابطه مورد بررسی قرار داد. دنیای مجازی برای بعضی از افراد تبدیل به جزیره ای شخصی شده و این موضوع باعث انزوای شریک زندگی می‌شود و ممکن است با کنجکاوی همسر پایان یافته و باعث بروز بی اعتمادی در رابطه شود. حتی ممکن است میان زوجین درگیری‌های احساسی و روانی ایجاد شود. در این شرایط باید مرز را مشخص کرد؛ اگر در رابطه شما اعتماد دو طرفه وجود دارد در دنیای مجازی به صفحه شریک خود سرک نکشید. زیرا کنترل کردن و شک کردن، بیش از این که سودی داشته باشد به رابطه شما آسیب خواهد رساند.

واقعیت مجازی!

در دورانی زندگی می‌کنیم که دنیای مجازی، هویت و شخصیت جنسی افراد را دگرگون کرده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد افرادی که بعد از دهه ۹۰ میلادی متولد شده اند تمایل کم تری به روابط جنسی دارند. در واقع این موضوع غافلگیر کننده نیست. زمانی که فضاهای فراوانی برای مورد توجه قرار گرفتن وجود دارد حتی بدون این که نیاز باشد از جای خود تکان بخورند، تلاش برای ارتباط فیزیکی بسیار سخت می‌شود. حتی امروزه برقراری رابطه جنسی در فضای مجازی نیز ممکن است! بدون شک اوضاع برای افرادی که در این شرایط قرار دارند بسیار خطرناک است. اما اگر هنوز با همسر خود در یک تخت خواب می‌خوابید اما تلفن همراه را نیز با خود به اتاق خواب می‌برید، جای امیدی هست.

آن چه که در فضای مجازی به اشتراک گذاشته می‌شود، نمایش‌های ساختگی هستند و فرد به هر شکلی بخواهد می‌تواند زندگی خود را به نمایش بگذارد. به این معنا که هویت‌های مجازی بیشتر از هویت‌های واقعی وجود دارند. اما انسان‌ها این موضوع را فراموش می‌کنند. تا زمانی که هویت‌های مجازی، انسان‌ها را تحت کنترل خود قرار بدهند، نمی‌توان از این شرایط خارج شد. این شرایط باعث می‌شود تا افراد هر روز از در آغوش گرفتن، بوسیدن و تماس با همسر خود فاصله بگیرند.

به طور خلاصه تا زمانی که با تکنولوژی به تخت خواب بروید، نمی‌توانید از شرایط موجود در آن خارج شوید. زیرا تماشای زندگی دیگران مانند یک برنامه زنده تلویزیونی انسان‌ها را از زندگی کردن جدا می‌کند. به همین دلیل در پایان روز و در هنگام خواب فراموش نکنید تکنولوژی که بالای سر شما قرار دارد تنها یک وسیله است و نباید تبدیل به هدف بشود.


مقاله مرتبط : قرارها و دوستی‌های آنلاین چه عواقبی دارند !؟

برچسب ها

سحر مردادی

سحر مردادي هستم . فارغ التحصيل ارشد معماري . علاقه مند به فعاليت در زمينه ي طراحي ، مد و استايل . از نوشتن مطالب مربوط به مد و زيبايي بانوان لذت مي برم .در حال حاضر در زمينه ي توليد محتوا و سئو فعاليت مي كنم . عاشق ورزش پيلاتس و موسيقي هستم.

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

  1. دقیقا همینطوره متاسفانه بعضی از آدم‌ها بیش از حد به فضای مجازی وابسته هستن و بودن در کنار خانواده رو فراموش کردن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.