خانــه داریخانه داریزندگی مدرنکیمیای هستی (سبک زندگی)

خوراکی هایی که نباید در یخچال نگهداری شوند!

با قرار دادن بعضی از خوراکی‌ها داخل یخچال می‌توان عمر آن‌ها را طولانی تر کرد، اما خوراکی‌هایی نیز وجود دارند که نباید در مکانی خنک نگهداری شوند. برای آن که بدانید کدام خوراکی‌ها را نباید در یخچال نگهداری کنید ادامه این مطلب را بخوانید.

میوه‌ها و سبزیجات حتما باید داخل یخچال و یا فریزر نگهداری شوند. اما بعضی از خوراکی‌ها اگر در مکانی خنک نگهداری شوند، طعم و کیفیت خود را از دست می‌دهند، نگهداری از آن‌ها در مکانی با درجه گرمای اتاق بسیار مفید تر خواهد بود.

خوراکی‌هایی که نباید داخل یخچال و مکان‌های خنک نگهداری شوند عبارت اند از:

  • موز

بهتر است موزهایی که هنوز به طور کامل نرسیده اند را داخل یخچال قرار ندهید. زمانی که لک‌های قهوه ای رنگ بر روی پوست موز ایجاد و موز کمی‌نرم شده به معنای آن است که موز رسیده و قابل خوردن است. بعد از رسیدن موز می‌توانید از آن‌ها در داخل یخچال نگهداری کنید.

  • قهوه

دانه‌های قهوه رایحه اطراف را به خود جذب می‌کنند. به همین دلیل زمانی که داخل یخچال و با سایر مواد خوراکی در یک مکان نگهداری شوند، عطر بی نظیر خود را از دست می‌دهند. بهتر است قهوه را در ظرفی دربسته ریخته و در دمای اتاق نگهداری کنید.

  • گوجه فرنگی

موضوع نگهداری از گوجه فرنگی در داخل یخچال و یا در دمای اتاق، سال‌ها مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. گوجه فرنگی‌های تازه و رسیده در فصل تابستان را می‌توان به راحتی در داخل یخچال نگهداری کرد. اما گوجه‌هایی که هنوز به طور کامل نرسیده اند بهتر است در دمای اتاق نگهداری شوند.


مقاله مرتبط : این میوه‌ها و سبزی‌ها را کنار هم نگهداری نکنید

  • روغن زیتون

نور، رطوبت و گرما از اصلی ترین عوامل خراب شدن روغن زیتون هستند. به همین دلیل توصیه می‌شود که از روغن زیتون در کنار پنجره و یا روی کابینت‌ها نگهداری کنید. اگر در منطقه گرمسیری زندگی می‌کنید، نگهداری از روغن در داخل یخچال می‌تواند از خراب شدن آن جلوگیری کند. اما این کار باعث سفت شدن بافت و خراب شدن طعم روغن زیتون می‌گردد. توصیه می‌شود که از روغن زیتون در مکانی با دمای اتاق و در شیشه‌های تیره رنگ نگهداری شود.

  • سیر و پیاز

نگهداری از سیر و پیاز در داخل یخچال باعث نرم شدن و تغییر بافت آن‌ها می‌شود. برای افزایش عمر مفید سیر و پیاز بهتر است که از آن‌ها در مکانی خشک و خنک نگهداری شود.

  • ریحان

اگر نمی‌خواهید برگ‌های ریحان خیلی سریع پلاسیده شده و عطر خود را از دست بدهد، از آن در داخل یخچال نگهداری نکنید. اگر ساقه‌های ریحان به شکلی داخل یک لیوان قرار بگیرند که ریشه‌های آن‌ها با آب در تماس باشد، عمر مفیدش افزایش خواهد یافت.

  • عسل

نگهداری از عسل داخل یخچال باعث می‌شود که طعمش عوض شده و گاهی اوقات سبب تغییر بافت آن نیز می‌گردد. عسل باید در مکانی خشک و خنک نگهداری شود.

  • نان

برخلاف آن چه که بیش تر افراد تصور می‌کنند، نگهداری از نان داخل یخچال نه تنها تازگی آن را حفظ نمی‌کند، بلکه باعث بیات شدن نان نیز می‌شود. پس از قرار دادن نان در یخچال، کربوهیدرات موجود در آن یخ زده، بافت آن تغییر می‌کند و باعث بیات شدن نان می‌شود. بهتر است که از نان بر روی کابینت‌ها و در دمای اتاق نگهداری شود.

  • سیب زمینی

سیب زمینی به مکان خنک علاقه دارد و نه مکانی سرد! زمانی که سیب زمینی داخل یخچال نگهداری شود، نشاسته موجود در آن سریع تر تبدیل به قند شده و بر طعم و نوع پخت آن تاثیر منفی می‌گذارد. نگهداری از سیب زمینی در مکانی تاریک، خنک و در داخل کیسه ای کاغذی باعث افزایش عمر آن می‌شود.

برچسب ها

سپیده صالحی

سپيده هستم؛ دانش آموخته كارشناسي ارشد، رشته پژوهش هنر. عاشق تدريس كردنم. به هنر، ادبيات و تاريخ باستان علاقه مندم و سال ها در زمينه نقاشي موزاييك فعاليت كردم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.