روان شناسیسلامتلیلی (عاشقانه ها)مهربانو (روابط)

مهم ترین دلیل طلاق چیست ؟!

ما در این مطلب قصد داریم در رابطه با یکی از دلایل شایع و کم اهمیت؛ اما مهم در طلاق با شما صحبت کنیم. گاهی اوقات برخی رفتارهای به ظاهر ساده و کم اهمیت، اثرات جبران ناپذیری را بر روی روابط ما می‌گذارند، به همین دلیل لازم است از آن‌ها آگاه باشیم.

هنگامی‌که همسرتان با شما صحبت می‌کند، چگونه برخورد می‌کنید؟

آیا با هیجان و توجه کامل به صحبت‌های او گوش می‌دهید؟

و یا خود را مشغول کارهای روزانه خود می‌کنید و توجه بسیار کمی‌دارید؟

لازم است بدانید اگر رفتار شما با بی توجهی همراه باشد، عواقب جبران ناپذیری رادر پی خواهد داشت.

بنا به گفته محقق John Gottman، نداشتن ارتباط چشمی‌و استفاده از عبارات کنایه­آمیز، از جمله مهم ترین دلایل جدایی هستند. John Gottman در طول۴۰ سال متمادی، بر روی ازدواج­های پایدار و دلایل طلاق تحقیق کرده و هزاران زوج را تحت نظر داشته است. دکتر Gottman و همکارانش در نتیجه فعالیت‌های انجام شده، به ۳ رفتار اساسی که منجر به طلاق می‌شود، دست یافته­اند؛ انتقاد، توهین و حالت تدافعی برای مدت زمان  طولانی .

در صورتی که با شریک خود رفتاری اهانت آمیز داشته باشید، باعث ایجاد حس درماندگی در او خواهید شد. Ellie Listita از انیستیتو گوتمن معتقد است که اهانت: «تهاجمی‌است مبنی بر احساسات منفی نسبت به شریک زندگی و برای ایجاد حس برتری نسبت به او.» هم چنین اضافه می­کند که توهین، منجر به جدل می­شود. برخی حرکات و حالات صورت که ناخودآگاه انجام می­دهید نیز، می­تواند بیانگر اهانت شما به همسرتان باشد.


مقاله مرتبط : طلاق و ۶ دروغ بزرگ در مورد آن!

چگونه می‌توانیم رفتار خود را کنترل کنیم؟

مهم نیست که چه می­گویید، مهم این است که سخن خود را به چه نحوی ادا می­کنید.

نسبت دادن القاب، خنده در میان سخنان جدی همسرتان، استفاده از عبارات کنایه­دار، روی برگرداندن و آه کشیدن می­تواند منجر به تفکراتی مبنی بر عدم توجه به همسرتان شود. سخنان او را جدی بگیرید و اجازه دهید که حس کند برای تان مهم است. از غرور خود دست بردارید و هم سطحی خود و شریک تان را قبول کنید. از ایجاد سلسله مراتب در رابطه خودجلوگیری نمایید.

کلمه «مهم نیست» را از لغتنامه خود حذف کنید

کلمه «مهم نیست» مختص نوجوانان است و مناسب افراد بالغ نیست. بیان عبارت«مهم نیست»  در واقع به این معنی است که بحث را تمام می­کنم و به سخنان شما نیز توجه نمی­کنم. با این جمله به طرف مقابل می­فهمانید، سخنان او برای شما اهمیتی ندارد. این رفتار منجر به ایجاد حس نا امیدی در فرد می­شود و باعث می­شود نام شما را از لیست انسان‌های مورد علاقه­اش خط بزند.

به هنگام کنایه، حد و حدود را رعایت کنید

وجود برخی کنایه­‌ها در زندگی زناشویی عادی است و طرفین می­توانند آن را درک کنند. به هنگام استفاده از سخنان کنایه آمیز به حد و حدود آن، طعنه نزدن درمورد موضوعاتی که شریک زندگی تان نسبت به آن‌ها حساس است و ادامه­دار نبودن آن توجه کنید.


مقاله مرتبط : آیا با طلاق‌های سمی‌آشنا هستید؟

کینه­­ ای نباشید

اگر مسئله­ای باعث آزردگی خاطرتان می­شود، آن را بزرگ نکنید. مطمئن باشید با کمی‌صبر، تمام مسائل، حل شدنی خواهند بود؛ اما چنانچه قصد بحث درمورد آن را داشته باشید، بر روی راه حل تمرکز کنید.

به زبان بدن توجه کنید!

برخی حرکات و حالات صورت که ناخودآگاه انجام می­دهید، می­تواند یکی از نشانه­های اهانت شما به همسرتان باشد. اگر با زبان بدن به شریک زندگی تان بفهمانید که به او و افکارش اهمیتی نمی­دهید، در واقع پایه­های رابطه خود را سست کرده­اید. به این فکر کنید که خود را چگونه به دیگران می‌شناسانید و به محض مشاهده رفتارهای نامناسب، سعی در حذف آن‌ها داشته باشید.

برچسب ها

سحر مردادی

سحر مردادي هستم . فارغ التحصيل ارشد معماري . علاقه مند به فعاليت در زمينه ي طراحي ، مد و استايل . از نوشتن مطالب مربوط به مد و زيبايي بانوان لذت مي برم .در حال حاضر در زمينه ي توليد محتوا و سئو فعاليت مي كنم . عاشق ورزش پيلاتس و موسيقي هستم.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.