جدید ترین هازندگی مدرنلیلی (عاشقانه ها)مهربانو (روابط)

نکاتی که مردان باید درباره عادت ماهانه زنان بدانند !

معمولا مردان از این موضوع خجالت کشیده و صحبت کردن درباره عادت ماهانه آن‌ها را معذب می‌کند. اما در این مقاله قصد داریم دقیقا به این موضوع بپردازیم؛ چرا که تقریبا نیمی‌از افراد اطراف هر مرد، از جمله مادر، خواهر، دختر و همسر، با این موضوع در ارتباط هستند.

به طور مشخص یک زن از همسرش توقع دارد که حداقل آگاهی و دانش کمی‌راجع به این موضوع داشته باشد تا هر دوی آن‌ها بتوانند در این دوره، بدون هیچ مشکلی در کنار هم زندگی کنند.

در ادامه برخی درخواست‌های خانم‌ها از آقایان را خواهید خواند:

۱٫ لطفا عادی رفتار کنید

 عادت ماهانه به یک تابو در جامعه تبدیل شده است! این موضوع که ما زنان باید این قضیه طبیعی را مخفی نگه داریم بسیار برای ما ناخوشایند است. هیچ زنی دوست ندارد که به طور مخفیانه پد بهداشتی را در جیب اش گذاشته و به توالت برود. یا این که وقتی دل دردش شروع می‌شود، به دروغ بگوید که سردرد دارد!

 ما می‌دانیم که شما منظور بدی ندارید اما وقتی عادی رفتار نمی‌کنید، این حس به ما القا می‌شود که عادت ماهانه یک پدیده خجالت آور است!

۲٫  درباره مکانیزم بدن زنان کمی‌بیشتر بدانید

بدن ما با شما متفاوت است. برای همین ممکن است راجع به آناتومی‌جنس مخالف حس خوبی نداشته باشید. ولی اگر می‌خواهید حس بهتری نسبت به آن پیدا کنید، باید کمی‌راجع به قاعدگی تحقیق کنید.


همچنین بخوانید :   چرا آقایان در مقابل این مسائل مقاومت می‌کنند ؟!

۳٫ تجربه قاعدگی در زنان متفاوت است

عادت ماهانه در بعضی از زنان در عرض ۳ روز پایان یافته اما در برخی تا ۷ روز یا بیشتر طول می‌کشد. به علاوه، دردهای عضلانی و تغییرات روانی نیز در زنان متفاوت است. مقدار خونریزی نیز در بعضی از آن‌ها بسیار زیاد و در بعضی بسیار کم رخ می‌دهد. بنابراین، ما از شما می‌خواهیم که عادت ماهانه یک زن را با شخص دیگری مقایسه نکنید.

۴٫  ما درد شدیدی را در دوران قاعدگی تجربه می‌کنیم

اگرچه در تمامی‌زنان این گونه نیست؛ اما درد خفیف در همه مشاهده می‌شود و باور کنید همان هم ما را به زانو در می‌آورد! برخی از زنان سختی این موضوع را با درد زایمان برابر می‌دانند! در بعضی اوقات شدت درد به قدری زیاد است که فعالیت‌های روزمره را تحت تاثیر قرار داده و ما را از انجام آن‌ها بازمی‌دارد.

بهترین کمکی که از دست شما در این زمان بر می‌آید این است که یک کمپرس آب گرم برای ما بیاورید. به علاوه، حواس ما را به کاری پرت کنید که این درد را فراموش کنیم.

۵٫  ما از این جمله متنفریم : وقتشه؟

خواهش می‌کنیم این کار را انجام ندهید. این جمله اصلا بامزه نیست. جوک‌های راجع به عادت ماهانه فقط باعث خجالت زنان در جامعه می‌شود. درست نیست که به خاطر چیزی که در کنترل ما نیست این مسائل را مطرح کنید.

۶٫  عادت ماهانه وضعیت فیزیکی و عاطفی ما را تغییر می‌دهد

عادت ماهانه چیزی فراتر از گرفتگی عضله و پدهای بهداشتی است. اغلب زنان معمولا تجربه جوش، نفخ، بی حوصلگی، کمر درد، حساسیت پوستی، سردرد و دردهای میگرنی را در دوران قاعدگی داشته اند. پزشکان معتقد اند که تغییرات ناگهانی هورمون‌ها در دوران قاعدگی باعث تغییر عاطفی، فیزیکی و ذهنی در زنان می‌شود. بنابراین، ما از شما می‌خواهیم که این وضعیت را درک کرده و تا سپری شدن این دوره صبور باشید.


همچنین بخوانید :   نکاتی در مورد زنان که برای مردان قابل درک نیست !

۷٫ راجع به قاعدگی گله و شکایت نکنید

 ما زنان می‌دانیم که در این دوران نمی‌توانیم در پارک با شما قدم بزنیم، اخلاق مان کمی‌تند می‌شود و از انجام کارهای خانه ناتوان می‌شویم، اما لطفا در این دوران پر از استرس و درد، راجع به این موضوع غر نزنید؛ چون وضعیت را برای هر دوی ما بدتر می‌کند.

۸٫  مهربانی بیشتر شما در این دوران ما را بسیار خوشحال می‌کند

 بهترین کاری که یک مرد می‌تواند برای همسر خود انجام دهد این است که عشق و علاقه بیشتری در این دوره به او نشان بدهد. مثلا در راه برگشت به خانه برای او شکلات بخرد (خوردن شکلات در این دوران برای خانم‌ها مفید است) یا برای این که خود او خجالت می‌کشد که این کار را انجام دهد، برایش پد بهداشتی بخرد. در صورتی که این کار‌ها را برای او انجام دهید در واقع به آرامش زندگی خودتان کمک کرده اید و همسرتان قطعا به شما علاقه بیشتری پیدا خواهد کرد.

منبع
familyshare
برچسب ها

مریم رزاقی

مریم رزاقی هستم آی تی من ،24 ساله و در تبریز زندگی میکنم. به مطالعه،فلسفه،روانشناسی، طبیعت، سفر ،موزیک و آدم های جالب علاقه دارم! در حال حاضر با تمام انرژی به کار تولید محتوا و سئو میپردازم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.