جدید ترین هازندگی مدرنلیلی (عاشقانه ها)مهربانو (روابط)

رابطه عاشقانه از راه دور چه مشکلاتی و چه خوبی هایی میتواند داشته باشد؟

زیباترین عشق کدام است؟ این موضوع قابل بحث است، اما زمانی که صحبت از رابطه می‌شود شاید در ذهن همه افراد یک تصویر مشترک زنده شود؛ ارتباط میان یک زن و مرد.

 اما هر رابطه ای ماجراهای مربوط به خود را دارد که آن را به نوعی از سایر روابط جدا می‌کند. نوعی رابطه وجود دارد که به آن رابطه عاشقانه از راه دور گفته شده و همیشه ذهن‌ها را به خود مشغول می‌کند.

رابطه‌های از راه دور، اتفاقات جدیدی نیستند و از صدها سال قبل نیز در میان انسان‌ها وجود داشته اند. این نوع رابطه به دلیل دشوار بودن سفرها در گذشته، خیلی زود به بن بست می‌رسیدند. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی این نوع روابط بسیار ساده و راحت شده اند. بررسی‌های انجام شده در امریکا نشان می‌دهد که از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۶ تعداد افرادی که معتقد هستند عشق از راه دور زیباترین عشق‌هاست تغییری نکرده است. در سال ۲۰۰۵ تعداد این افراد ۱۴ میلیون نفر بوده و امروز نیز همین تعداد است. در ضمن این تعداد افراد تنها مربوط به کشور امریکا هستند. اکنون تعداد این افراد را در سراسر دنیا در نظر بگیرید!

ما دیگر در سنین نوجوانی به سر نمی‌بریم، برای بسیاری از ما رابطه چیزی فراتر از پیامک‌های تلفنی است. اکنون معنای واقعی یک رابطه برای ما نگاه کردن در چشمان طرف مقابل، عشق ورزیدن، دیدن فردی که دوستش داریم، برنامه ریزی با او و بسیاری از موارد دیگر است. معمولا اگر این شرایط وجود نداشته باشد آن رابطه خیلی زود به پایان می‌رسد. اما چرا بعضی از افراد روابط از راه دور را ترجیح می‌دهند؟ البته بیش تر اوقات این شرایط نه به خاطر ترجیح بلکه از روی اجبار ایجاد می‌شود.

بسیاری از انسان‌ها مجبور می‌شوند تا روابط خود را به دلیل شرایط کاری و یا تحصیلی از راه دور ادامه بدهند. در این شرایط ادامه ندادن رابطه چیزی به غیر از ناراحتی روحی به همراه ندارد و راحت ترین انتخاب است. اما ادامه دادن رابطه نیز سخت ترین آزمون پیش روی فرد محسوب می‌شود.

عادت کردن و یا عادت نکردن

در بالا اشاره کردیم تعداد افرادی که دارای رابطه از راه دور هستند ۱۴ میلیون نفر است. در این بین ۴ میلیون نفر از آن‌ها ازدواج کرده و ازدواج خود را نیز به شکل دور از هم پیش می‌برند. ۳۲ درصد از این تعداد، رابطه خود را از زمان دانشگاه به این شیوه پیش برده اند.

 عادت کردن یا نکردن، تمام مسئله این است! بر اساس تحقیقات انجام شده نکته کلیدی در روابط عاشقانه از راه دور، عادت کردن به این شرایط است. این موضوع کاملا به خود شما بستگی دارد که از شرایط مثبت ایجاد شده توسط این نوع رابطه به نحو احسنت استفاده کنید و یا تنها به نکات منفی آن توجه کرده و زندگی را به کام خود تلخ کنید.

همچنین تحقیقات ثابت می‌کند این تصور که رابطه‌های از راه دور در نهایت به جدایی ختم می‌شوند، کاملا اشتباه است. یعنی برخلاف آن چه که تصور می‌شود این نوع روابط نیز ممکن است بسیار ادامه دار باشند. اما نسبت به روابط معمولی نیاز به صرف تلاش و انرژی بیش تری دارند. بزرگ ترین نگرانی در این نوع رابطه‌ها، مسئله خیانت است. البته باید این موضوع را در نظر گرفت که همیشه انسان‌ها در مورد فردی که در کنار آن‌ها زندگی می‌کند نیز این نگرانی را دارند؛ پس بسیار طبیعی است که موضوع خیانت به یکی از مشکلات اصلی روابط از راه دور تبدیل شود.

نقطه حساس و شکننده در روابط از راه دور معمولا ماه چهارم تا پنجم است

بسیاری از افراد دقیقا در این زمان راه خود را از یکدیگر جدا می‌کنند. اما تعدادی دیگر این زمان را از سر گذرانده و به رابطه خود ادامه می‌دهند. رابطه ۴۰ درصد از افرادی که دارای روابط از راه دور هستند به جدایی ختم می‌شود و معمولا ۷۰ درصد از این جدایی‌ها به دلیل تغییر نظر یکی از طرفین نسبت به آینده اتفاق می‌افتد. شاید زمانی که از بیرون به این ماجرا نگاه کنید شرایطی سخت و حتی گاهی وحشتناک به نظر برسد. اما تلاش برای از بین بردن دلایل جدایی و استفاده از نکات مثبت، شرایط را برای ایجاد رابطه از راه دور مناسب تر خواهد کرد.

۱۰ نکته کلیدی برای ادامه دادن به روابط عاشقانه از راه دور
 1. این شرایط را به چشم یک فرصت نگاه کنید. از زمان‌هایی که در کنار یکدیگر هستید نهایت استفاده را ببرید.
 2. در زمان‌های تنهایی از بودن در کنار خانواده و دوستان خود بهره مند شوید.
 3. از صحبت‌های تکراری و کسل کننده فاصله گرفته و رابطه ای خلاق ایجاد کنید. گاهی اوقات با صحبت‌های هیجان انگیز در رابطه خود هیجان ایجاد کنید.
 4. تا جایی که ممکن است به صورت تصویری صحبت نمایید.
 5. از راه دور فعالیت‌های مشترک انجام دهید؛ برای مثال: به صورت آنلاین بازی کنید و یا هم زمان در فضای مجازی به یک ویدئو مشترک نگاه کنید و &#۸۲۳۰; .
 6. کارهای شبیه به هم انجام بدهید. یک کتاب مشترک بخوانید، سریال‌های مشترک تماشا کنید و&#۸۲۳۰; .
 7. با یکدیگر صادق باشید.
 8. از برنامه‌های یکدیگر آگاه شوید.
 9. مثبت اندیش باشید.
 10. از هر فرصتی برای دیدار یکدیگر نهایت استفاده را ببرید.
تعدادی از مشکلاتی که ممکن است در این نوع روابط ایجاد شوند
 • وجود شرایط مالی متفاوت؛ در این شرایط همیشه یک طرف باید برای دیدار با دیگری اقدام کرده و بیش تر هزینه کند.
 • تفاوت‌هایی که در زندگی اجتماعی افراد ایجاد می‌شود.
 • هر کدام از طرفین با مکانی که در آن زندگی می‌کند هماهنگ شده و به طور طبیعی تغییر می‌کند.
 • به دلیل وجود رابطه از راه دور ممکن است شما اولین کسی باشید که مجبور می‌شود از تغییرات بزرگ در زندگی خود صرف نظر کند.
 • ممکن است احساس کنید رابطه شما پیش نمی‌رود و در جای خود ثابت مانده است.
 • زمان دیدار همیشگی و مشخصی وجود ندارد.
 • هر روز بزرگ تر و از هم دورتر می‌شوید!
 • ممکن است شخصی بخواهد وارد زندگی تان شود که شرایط بهتری دارد و برای همیشه هم می‌تواند در کنار شما بماند.
منبع
cosmopolitanturkiye
برچسب ها

مریم رزاقی

مریم رزاقی هستم آی تی من ،24 ساله و در تبریز زندگی میکنم. به مطالعه،فلسفه،روانشناسی، طبیعت، سفر ،موزیک و آدم های جالب علاقه دارم! در حال حاضر با تمام انرژی به کار تولید محتوا و سئو میپردازم.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.