خارجیخانم گلگشتیان (معرفی مکان های خاص)فرحناز (سرگرمی هدفمند)گردشگری

راهنمای سفر زمینی به گرجستان

🚗 سفر زمینی به گرجستان از ایران به سه طریق از سه کشور آذربایجان ؛ ترکیه و ارمنستان قابل انجام است.

🚘 از طریق آذربایجان🇦🇿:

مسافران از طریق مرز زمینی بیله سوار و یا آستارا وارد جمهوری آذربایجان شده و پس از عبور از جاده‌های این کشور از طریق مرز زمینی« تسیتل خیدی &#۸۲۱۱; پل قرمز» وارد گرجستان می‌شوند. ؛
مسیر زمینی از آذربایجان به دلیل کوهستانی نبودن و مسافت کمتر مناسب و به جهت استاندارد نبودن و خراب بودن جاده نامناسب است.

نکته : اگر ویزای آذربایجان را دریافت کردید اگر بخواهید برای بازگشت هم از این کشور استفاده کنید ویزای دو بار ورود باید دریافت کنید.

🚖 از طریق ارمنستان🇦🇲:

مسافران از طریق مرز جلفا یا نودوز وارد ارمنستان شده و پس از عبور از جاده‌های کوهستانی ارمنستان، از طریق مرز ساداخلو وارد گرجستان شوند.
این مسیر به دلیل کوهستانی بودن بخصوص در زمستان و عدم استاندارد بودن جاده نامناسب اما از نظر مسافت نزدیکتر و مناسب است.

نکته : در صورتی که از ارمنستان برای بازگشت هم استفاده میکنید ویزای دو بار ورود نیاز است.

🚙 از طریق ترکیه🇹🇷:

پس از خروج از مرز بازرگان (تا تفلیس ۷۰۰ km) به سمت گرجستان حرکت میکنید که میتوانید از یکی از سه مرز ورودی گرجستان استفاده کنید .
مرز واله به تفلیس ؛ سارپی به باتومی‌و پوسوف به آخلسیخه نزدیک میباشند.

نکته : برای ورود با وسیله ی شخصی به ترکیه بیمه کردن وسیله نقلیه توسط یکی از شرکت‌های ترکیه ای الزامی‌است؛ شعب چند شرکت بیمه در شهر مرزی ماکو در ایران فعال است.

وجود جاده‌های نسبتا خوب و بدون ویزا بودن برای ایرانیان مناسب و پر پیچ و خم بودن راه و الزامی‌بودن بیمه نامناسب است.

✅پس از ورود به گرجستان ؛ ایمن و استاندارد بودن جاده‌های این کشور را احساس خواهید کرد.(حداکثر سرعت مجاز ۱۲۰ کیلومتر)

❌از ریختن زباله حتی در جاده و مکان‌های خلوت و هر چند هم کوچک (حتی تخمه یا سیگار) در خاک گرجستان بپرهیزید زیرا در صورت مشاهده توسط افسران پلیس یا دوربین جریمه ی سنگینی خواهید شد.

✅جاده‌های گرجستان فوق العاده زیبا بوده و طبیعت فوق العاده بینظیر و استثنایی را داراست که با سفر زمینی فرصت دیدن و لذت بردن از آن را از دست ندهید.


مقالات مرتبط : با پاسپورت ایرانی به کدام کشورها میتوان سفر کرد؟ ۱۳ دلیل برای سفر به گرجستان ! از مناظر طبیعی گرفته تا حمام‌های درمانی

برچسب ها

سحر مردادی

سحر مردادي هستم . فارغ التحصيل ارشد معماري . علاقه مند به فعاليت در زمينه ي طراحي ، مد و استايل . از نوشتن مطالب مربوط به مد و زيبايي بانوان لذت مي برم .در حال حاضر در زمينه ي توليد محتوا و سئو فعاليت مي كنم . عاشق ورزش پيلاتس و موسيقي هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.