زیبـایـیزیباییکیمیای هستی (سبک زندگی)مراقبت از پوست و مو

در عرض ۲۰دقیقه میزان کلاژن بدنتان را افزایش دهید!

روند پیری پوست را معکوس کنید

آیا می‌دانید که در طول ۲۰ دقیقه می‌توان میزان کلاژن بدن را افزایش داد؟

بدون شک کلاژن یکی از مهم ترین راز‌های زیبایی و دشمن افتادگی و چین و چروک پوست است. برای اولین بار در کشور ترکیه و با حمایت ناسا، اتاقک تولید کلاژن مورد استفاده قرار گرفته و توانست پیر شدن پوست را متوقف کند. اتاقک تولید کلاژن با افزایش میزان کلاژن، روند پیری پوست را بر عکس کرده و با تاثیر گذاری بر بافت‌ها، انعطاف پذیری پوست را افزایش می‌دهد.

کلاژن پروتئینی است که به طور مشترک در استخوان‌ها و پوست وجود داشته و باعث ایجاد کشش و انعطاف می‌شود. بافت کلاژن توسط فیبروبلاست موجود در سلول‌ها تولید می‌شود. در بافت پوست نیز به مقدار زیادی کلاژن وجود دارد و همراه با پروتئین الاستین، باعث انعطاف پذیری و مقاومت پوست می‌شود. با افزایش سن، میزان تولید کلاژن و الاستین در بدن کاهش یافته و تخریب آن‌ها افزایش می‌یابد. در این شرایط پوست انعطاف پذیری خود را از دست داده، افتادگی و چین و چروک بر روی آن نمایان می‌شود. اکنون با پیشرفت تکنولوژی و با استفاده از اتاقک‌های تولید کلاژن، میزان تولید کلاژن بدن افزایش یافته و انعطاف و سفتی پوست دوباره به آن باز می‌گردد.

این اتاقک دارای طول موج ۶۳۳ تا ۶۶۰ نانومتر بوده و با استفاده از نور قرمز، منافذی را به داخل پوست باز کرده و به دو روش کلاژن را افزایش می‌دهد. این دستگاه ابتدا متابولیسم کلاژن‌ها را کاهش می‌دهد، یعنی باعث کاهش سرعت تخریب کلاژن‌ها می‌شود. در این صورت با افزایش سن سرعت تخریب پوست کاهش می‌یابد. سپس میزان تولید کلاژن را افزایش می‌دهد؛ این گونه روند پیری پوست را برعکس می‌کند.


همچنین بخوانید :  ۱۲ کاربرد شگفت انگیز خیار برای زیبایی پوست

 بر اساس پروتکل درمانی، فرد هفته ای ۲ تا ۳ بار به مدت ۲۰ دقیقه می‌تواند در اتاقک دراز بکشد.

با در نظر گرفتن تفاوت‌های ساختاری هر فرد و به دلیل تفاوت زمان پاسخ دهی بدن، این درمان ممکن است تا ۱۰ جلسه به طول بیانجامد. برای افزایش سرعت پاسخ دهی این دستگاه، در طول درمان بر روی پوست از اسید هیالورونیک استفاده شده و این گونه رطوبت پوست حفظ می‌شود.

این روش هیچ گونه عوارض جانبی نداشته و در طول آن تنها حس گرم شدن به فرد دست می‌دهد. از آن جایی که این درمان بدون درد و سوزش است، هیچ نوع کبودی  در بدن ایجاد نکرده و نیازی به مراقبت‌های پس از درمان ندارد. بعد از درمان، بیمار می‌تواند به راحتی به زندگی روزمره خود ادامه دهد. این درمان برای خانم‌ها و آقایان در تمام سنین و در تمام زمان‌ها قابل استفاده است.

منبع
elele
برچسب ها

مریم رزاقی

مریم رزاقی هستم آی تی من ،24 ساله و در تبریز زندگی میکنم. به مطالعه،فلسفه،روانشناسی، طبیعت، سفر ،موزیک و آدم های جالب علاقه دارم! در حال حاضر با تمام انرژی به کار تولید محتوا و سئو میپردازم.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.