روان شناسیسلامتلیلی (عاشقانه ها)مهربانو (روابط)

توصیه­ هایی برای کسانی که پس از جدایی قصد تشکیل زندگی جدید دارند !

دوره جدایی برای هر دو طرف مشکل است، به ویژه یک سال اول پس از جدایی به سختی سپری می‌شود. در اینجا به نکاتی اشاره می­کنیم که افراد جداشده باید برای تشکیل زندگی جدید به آن‌ها توجه کنند.

تحقیقات نشان می‌دهد، احساسات ناخوشایندی که در مدت جدایی به وجود می­آیند، ممکن است تا یک سال پس از آن ادامه داشته باشند؛ زیرا در این دوران افراد باید برای چند مسئله به صورت هم زمان به فکر راه چاره باشند. تمام شدن روابط قبلی، تلاش برای ایجاد یک زندگی جدید، واکنش اطرافیان و مسئولیت فرزندان از این قبیل هستند. به هنگام تلاش در این زمینه، احساس خستگی و ناامیدی نیز عادی است. باید بدانید که همه این مشکلات قابل حل هستند و بعد از مدتی به روال عادی زندگی برمی­گردید.

مجبور نیستید کامل و بی نقص باشید

پس از طلاق هیچ کس و هیچ چیز به اندازه خودتان اهمیت ندارد و لازم نیست برای جلب رضایت خانواده خود و یا همسرتان کار خاصی انجام دهید.

تا ابد تنها نخواهید ماند

مطلقه بودن به این معنی نیست که باید تا آخر عمر تنها زندگی کنید. به نظر عادی می­رسد که در اولین سال جدایی، آمادگی لازم برای یک رابطه جدی را نداشته باشید. احساس تنهایی نیز بسیار طبیعی است؛ اما مطمئن باشید حتما در زمانی مناسب با فردی آشنا خواهید شد.


حتما بخوانید : برخی اوقات طلاق می‌تواند زندگی شما را بهتر کند !!

خانواده ­شما قادر به درک و پشت سر گذاشتن این اتفاق است

همه اعضای خانواده­تان تحت تاثیر جدایی شما قرار می­گیرند. حتی اگر معتقد باشید که زندگی شما و اتفاقات آن تنها به خودتان مربوط است، امکان فرار از انتقادهای اطرافیان وجود ندارد.

ناراحتی پدر و مادرتان می­تواند سبب ناراحتی بیش تر شما شود. حتی گاهی ممکن است تحت تاثیر سخنان آن‌ها قرار گرفته و در مورد تصمیم خود به شک بیفتید. حقیقت این است که زندگی و تصمیم­های مربوط به آن تنها مختص شماست. هرقدرهم والدین تان درباره این تصمیم ناراحت باشند، با گذشت زمان به صحت آن پی­ می‌برند.

ارتباط جدیدی با فرزندتان خواهید داشت

با توجه به سن کودکان، آثار جدایی نیز متفاوت خواهند بود و متاسفانه عواقب طلاق بیش تر گریبان گیر کودکان می­شود. هرچه سن کودکان کم تر باشد، آسیب بیش تری می‌بینند. آثار طلاق بر کودکان از خشم و بی قراری گرفته تا افسردگی و منزوی شدن، می‌تواند متفاوت باشد. تنها وظیفه شما درک کودکان و مدارا با آن‌ها است، تا زمان کم کم همه چیز را حل کند.

آن چه به دست می­آورید، نسبت به آن چه از دست می­دهید مهم تر است

طلاق تاثیرات مطلوب و نامطلوب بسیاری در بر خواهد داشت. فارغ از آن چه بر شما گذشته است، اتمام ازدواج تان می­تواند برای شما ناگوار باشد؛ ترک عادت­های تان می­تواند مشکل باشد؛دل کندن از آن چه در دوران تاهل برخوردار بودید و هم اکنون از دست داده اید باعث ایجاد احساسات منفی در شما می‌گردد. مسلما اتمام زندگی مشترک، نقطه پایانی بر بسیاری از فعالیت‌ها خواهد بود؛ اما هم اکنون یک زندگی جدید با تعداد نامتناهی انتخاب دارید. اطمینان داشته باشید که فرصت­های پیش روی تان مهم تر است.

شما ناموفق نبوده­اید بلکه ازدواج تان ناموفق بوده است

افراد در این گونه واقع خودشان را متهم می‌کنند و بیش تر به فکر بازجویی از خودشان هستند . بهتر است در این مواقع به سایر موفقیت‌های خود فکر کنید و برای آینده برنامه ریزی نمایید.


حتما بخوانید :  طلاق آخر دنیا نیست ؛ زندگی بعد از طلاق را بسازید

دلتنگی برای او عادی است

چگونگی اتمام ازدواج تان اهمیتی ندارد. زمانی همسر سابق خود را دوست داشتید، شاید هنوز هم دوست دارید. در چنین حالتی دلتنگی برای او امری عادی محسوب می­شود. فراموش کردن کسی که برای گذراندن همه عمرتان در کنار او برنامه­ریزی کرده بودید آسان نیست و از شما انتظار نمی­رود که در یک لحظه گذشته را فراموش کنید؛ اما توجه داشته باشید که دلتنگی شما برای او، دلیلی بر اشتباه بودن تصمیم تان نیست.

برچسب ها

سحر مردادی

سحر مردادي هستم . فارغ التحصيل ارشد معماري . علاقه مند به فعاليت در زمينه ي طراحي ، مد و استايل . از نوشتن مطالب مربوط به مد و زيبايي بانوان لذت مي برم .در حال حاضر در زمينه ي توليد محتوا و سئو فعاليت مي كنم . عاشق ورزش پيلاتس و موسيقي هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.