خبر فوریزندگـی سالــمکیمیای هستی (سبک زندگی)

با این ۱۰ گام کم آبی بدن خود را جبران کنید

آب یکی از مواد ضروری برای بدن می‌باشد که به پمپاژ راحت تر خون به قلب و دسترسی رگ‌های خونی به عضلات کمک بسیاری می‌کند. کم آبی بدن در بدن سبب خشکی لب، پوست، مو و حتی چشم نیز می‌شود . از طرفی کمبود آب باعث مسدود شدن منافذ و ایجاد جوش و نقاط قرمز بر روی پوست خواهد شد. ما در ادامه این مطلب قصد داریم راهنمایی عملی را به شما ارائه دهیم که با استفاده از آن می‌توانید کم آبی بدن خود را جبران نمایید.

۱. هدف تعیین کنید

شاید اکنون آب بسیار کم تری از نیاز بدن تان را می‌نوشید، پس در اولین قدم به شما توصیه می‌کنیم میزان مصرف کنونی خود را یادداشت نمایید و سپس کم کم میزان آن را افزایش دهید.

۲. فریب تشنگی را نخورید

آب نیاز بدن انسان می‌باشد که از فردی به فرد دیگر و موقعیتی به موقعیت دیگر حتی بسته به آب و هوا، لباس و دیگر عوامل متغیر است. فراموش نکنید هیچ گاه تشنگی ملاک نیاز به آب نبوده و نیست و باید همیشه قبل از احساس تشنگی آب بنوشید.

۳. اهمیت شیشه آب

ممکن است مدت زمان بسیاری را در طول روز، بیرون از خانه باشید در این مواقع به شما توصیه می‌کنیم از شیشه آب استفاده کنید.

۴. منابع مختلف آب

برای دریافت آب مورد نیاز بدن خود، لازم نیست حتما آب بنوشید. می‌توانید با استفاده از میوه‌هایی هم چون خیار، گریپ فورت و هندوانه نیز، آب مورد نیاز بدن خود را تامین نمایید.

۵. استفاده از روش‌های منحصر به فرد

در برخی از علوم باستانی، معتقد بودند که نحوه مصرف آب به اندازه مقدار مصرف آن اهمیت دارد. به طور مثال در طب Ayurveda متعلق به عصر باستانی هند، توصیه می‌کردند آب را به حالت نشسته مصرف نماییم.


مقاله مرتبط : آب سرد یا آب گرم؟ فواید نوشیدن آب سرد و آب گرم

۶. از طعم‌های مختلف در آب خود بهره گیرید

گاهی ممکن است طعم آب برای افراد تکراری شود که موضوعی کاملا طبیعی می‌باشد. برای از بین بردن طعم خسته کننده آب می‌توانید، تکه‌هایی از لیمو ترش، میوه‌های قرمز رنگ و یا برخی ادویه‌ها مانند دارچین را به آب اضافه نمایید.

۷. استفاده از تصفیه کن آب

به شما توصیه می‌کنیم از تصفیه کن‌ها استفاده کنید تا از ورود املاح سنگین موجود در آب، به بدن تان جلوگیری کنید.

۸. کمک هوشمند از طریق تلفن‌های هوشمند

با اپلکیشن‌هایی نظیر Daily Water و Waterlogged می‌توانید دفعات نوشیدن آب را پیگیری کنید . این اپلیکیشن‌ها مقدار آب نوشیده شده را اندازه گیری کرده ، آنرا یادآوری می‌کنند و نمودارهای مربوطه را آنالیز خواهند کرد.

 ۹. غذاهای تند

اگر برای نوشیدن آب هیچ انگیزه ای ندارید، به شما توصیه می‌کنیم از برخی غذاهای تند استفاده کنید تا مجبور باشید، پس از استفاده از آن‌ها مقدار زیادی آب بنوشید.

۱۰. پیش به سوی عادت‌های جدید

پس از نوشیدن آن به اندازه کافی، به شما پیشنهاد می‌کنیم نوشیدنی‌های اسیدی مانند نوشابه را از برنامه غذایی خود حذف کرده و به جای آن‌ها آب گاز دار استفاده کنید.ش

برچسب ها

مریم امینی

مريم اميني هستم، كارشناس ارشد زبان و ادبيات فارسي. از ٦ سال پيش نويسندگي و ويراستاري را به عنوان حرفه اصلي خود انتخاب كرده ام. از آن جايي كه به كارم علاقه بسياری دارم، هميشه تلاش مي كنم "بهترين" ها را ارائه دهم. روزانه، به طور منظم، مطالعه و ورزش مي كنم. ديدن يك تئاتر خوب انتخاب اصلي من براي گذراندن اوقات فراغت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.