زیبـایـیزیباییعمل های زیباییکیمیای هستی (سبک زندگی)

باورهای غلط در رابطه با جراحی بینی !

رینوپلاستی چیست؟

رینوپلاستی یعنی عمل زیبایی بینی که یکی از رایج ترین عمل‌های زیبایی روز به حساب می‌آید. در عمل زیبایی بینی، بد فرمی‌های مادرزادی و نیز ظاهر نامناسب ایجاد شده در اثر آسیب‌هایی مثل شکستگی‌ها برطرف می‌شوند. با ایجاد این اصلاحات، اعتماد به نفس فرد افزایش می‌یابد.

عمل زیبایی بینی علاوه بر زیبایی، به قصد سلامتی نیز انجام می‌شود؛ مثلا می‌توان آن را به صورت همزمان با عمل‌هایی مانند اصلاح انحراف بینی که ناشی از انحراف استخوان میانی بینی است و عمل کونکا هیپرتروفی( بزرگ شدن گوشت بینی)، برای اصلاح مواردی مانند ضخیم شدن مخاط که باعث مشکلات تنفسی می‌شوند، انجام داد.

نتایجی که می‌توان از عمل زیبایی بینی(رینوپلاستی) به دست آورد:
 • می‌توان اندازه بینی را با سایر قسمت‌های صورت متناسب کرد.
 • با از بین بردن بر آمدگی‌ها(قوز) و فرورفتگی‌های بینی می‌توان فرم آن را زیباتر کرد.
 • نوک بینی ممکن است بزرگ، گوشه دار، بیش از حد رو به بالا یا پایین و یا اصطلاحا گوشتی باشد که همه این معایب با عمل بینی قابل اصلاح هستند.
 • فاصله بین بینی و لب بالایی با عمل زیبایی اصلاح می‌شود.
 • سوراخ‌های بینی را می‌توان کوچک تر کرد.
 • نامتقارن و کج بودن بینی اصلاح می‌شود.
انجام عمل زیبایی بینایی برای چه کسانی مناسب است؟
 • حداقل سن ۱۶ سال
 • تکامل یافتن رشد صورت
 • نداشتن مشکل سلامتی
 • خودتان تصمیم به انجام این کار بگیرید نه به اصرار دیگران
 • افرادی که از عمل زیبایی انتظار نتایج واقع بینانه ای داشته باشند.
عمل زیبایی بینی( رینوپلاستی) چگونه انجام می‌شود؟

عمل زیبایی بینی( رینوپلاستی)، عملی است که با بی هوشی موضعی یا عمومی‌انجام می‌شود و بعد از عمل نیازی نیست که فرد در بیمارستان بماند. عمل زیبایی بینی با دو روش باز و بسته قابل اجرا است. در عمل زیبایی بینی بسته، همه برش‌ها در داخل بینی انجام می‌شوند. اما  در عمل زیبایی بینی باز، برشی در میان سوراخ‌های بینی نیز ایجاد می‌گردد. در هر دو روش، عمل جراحی با تغییر شکل بافت غضروف و استخوان زیر پوست بینی انجام می‌شود.

اگر بیمار دارای انحراف بینی باشد، این مشکل نیز رفع شده و تنفس او راحت تر خواهد شد. اگر نیاز باشد، شکل و اندازه سوراخ‌های بینی نیز تغییر می‌کند. عمل جراحی در کل یک یا دو ساعت طول می‌کشد.

دوره بهبودی بعد از عمل زیبایی بینی چگونه خواهد بود؟

برای مدت کوتاهی تمام صورت پف داشته و زیر چشم‌ها کبود هستند. بیماران حداکثر تا دو روز بعد از عمل می‌توانند به روند عادی زندگی خود بازگردند. یک هفته بعد هم می‌توانند در سرکار خود حاضر باشند. نتیجه عمل زیبایی بینی روز به روز و با کم شدن پف صورت بهتر دیده می‌شود. این پف هنگام بیدار شدن از خواب بیش تر است و در طول روز کم تر می‌شود. برای این که فرم بینی به طور واضح مشخص شود ۳ الی ۶ ماه زمان نیاز است. افرادی که نیاز به لنز چشم دارند، بلافاصله بعد از عمل می‌توانند از آن استفاده کنند. در ۲ ماه اول نباید از عینک استفاده شود.


حتما بخوانید : استفاده از روش تار عنکبوت برای فرم دهی به سینه بدون عمل جراحی

نتیجه عمل چگونه خواهد بود؟

بیمارانی که انتظارات منطقی و واقع بینانه دارند معمولا از نتیجه کار خشنود می‌شوند. دلیل خوشحال نبودن بعضی از بیماران معمولا این است که عمل زیبایی را به خاطر« خشنود کردن» انجام داده اند نه «خشنود شدن»! هدف بیمار از عمل زیبایی باید داشتن بینی متناسب با صورت خود و تنفسی راحت باشد نه شبیه شدن به شخص دیگری.

نتایج به دست آمده از عمل زیبایی به ساختار غضروف و استخوان، فرم صورت، ضخامت پوست بینی و سن بیمار بستگی دارد.

آیا امکان تکرار عمل وجود دارد؟

بله، به آن عمل زیبایی بینی( رینوپلاستی ) دوم(سکندری) گفته می‌شود و معمولا برای اصلاح ایرادهای عمل اول انجام می‌شود. این عمل نسبت به عملی که برای اولین بار انجام شده از نظر تکنیکی خیلی سخت تر و از نظر نتیجه، کم تر خشنود کننده است. زیرا در عمل جراحی اول بافت غضروف و استخوان بینی کم شده و بافتی که بتوان روی آن کار کرد کاهش یافته است. به همین دلیل در عمل زیبایی بینی(رینوپلاستی ) باید در انتخاب دکتر جراح دقت کرد.

عمل بینی

زیبا بودن هم برای زنان و هم برای مردان آرزویی اجتناب ناپذیر است.  در دنیای امروز بسیاری از افراد برای داشتن فاکتورهای زیبایی، به عمل‌های جراحی متوسل می‌شوند.  متخصص جراحی پلاستیک دکتر ی.ایلکر ماناوباشی اشتباهات رایج در مورد جراحی بینی را برای ما توضیح می‌دهد. در ادامه همراه ما باشید.

اشتباه : بعد جراحی زیبایی درد در بینی به وجود می‌آید

بعد جراحی زیبایی، بیمار دردی را  بینی خود احساس نخواهد کرد. برخی  از بیماران تصور می‌کنند که با شکسته شدن استخوان بینی، درد خواهند داشت؛ در حالی که استخوان‌های بینی شکسته نمی‌شوند ، بلکه با ابزار ویژه ای بریده شده و این کار نیز دردی در پی نخواهد داشت .

اشتباه : بعد جراحی زیبایی ممکن است در بینی افتادگی به وجود بیاید

در سال‌های اخیر تکنیک‌های جراحی به سرعت گسترش یافته است و هنگام اجرای این روش‌ها در هیچ بیماری افتادگی بینی به چشم نمی‌خورد؛  اما از آن جایی که نوک بینی ساختاری متحرک دارد چنان چه هنگام جراحی تکنیک‌های صحیحی به کار نرود، به مرور زمان تحت تاثیر جاذبه زمین ممکن است رو به پایین خم شود.

اشتباه : تامپون‌ها پس از عمل

تامپون مانع تخلیه بینی شده و هنگام خارج کردن در بیمار درد ایجاد می‌کند. از این رو در سال‌های اخیر اسپیلینت‌های سیلیکونی به کار می‌روند. اسپیلینت‌های سیلیکونی، نسبت به تامپون تنفس را راحت تر کرده و هنگام خارج کردن نیز دردی ندارند. اسپیلینت‌ها را می‌توان بدون ایجاد خون ریزی خارج کرد.


حتما بخوانید : سن مناسب برای انواع جراحی زیبایی

اشتباه : برای تنفس راحت از درون و برای ظاهری زیبا از بیرون  جراحی صورت می‌گیرد

صحیح : یکی از نتیجه گیری‌های غلطی که طی سالیان سال در مورد جراحی‌های بینی جا افتاده این است که برای حل مشکلات تنفسی از داخل و برای زیبایی از بیرون عمل جراحی انجام می‌گیرد؛  اما امروزه در عصر مدرن جراحی‌های بینی، این دیدگاه طرد شده می‌باشد.

اشتباه : جراحی بینی در سن جوانی انجام نمی‌گیرد

جراحی‌های زیبایی در دختران از ۱۷ و در پسران از ۱۸ سالگی انجام می‌گیرد. اگر مشکل اصلی سختی در تنفس و انحراف شدید بینی باشد ، حتی در سنین کم تر نیز جراحی قابل انجام است .

اشتباه : بعد عمل بینی رفتن به دریا ریسک پذیر است

صحیح : همان گونه که با گسترش تکنیک‌های جدید جراحی ، فرد بدون کبودی در مدت کوتاهی به بینی دل خواه خود می‌رسد، کبودی‌های محتمل به وجود آمده نیز طی یک هفته رفع خواهند شد. جالب است بدانید، در دوران نقاهت اسپری‌های آب دریا به عنوان دارو ، برای بهبود بینی به کار می‌رود. از این رو به ویژه ۱۰ روز بعد جراحی زیبایی بینی به بیماران پیشنهاد می‌شود به دریا بروند.

اشتباه : جراحی بینی در مردان

صحیح : دیدگاه مردان نسبت به جراحی بینی همواره متفاوت تر از زنان بوده است . یک زن با مشخص بودن هر چند جزئی این که بینی عملی دارد، مشکلی نخواهد داشت؛ اما مردان دوست ندارند عملی بودن بینی آن‌ها مشخص شود.

برچسب ها

سحر مردادی

سحر مردادي هستم . فارغ التحصيل ارشد معماري . علاقه مند به فعاليت در زمينه ي طراحي ، مد و استايل . از نوشتن مطالب مربوط به مد و زيبايي بانوان لذت مي برم .در حال حاضر در زمينه ي توليد محتوا و سئو فعاليت مي كنم . عاشق ورزش پيلاتس و موسيقي هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.