زیبـایـیزیباییکیمیای هستی (سبک زندگی)مراقبت از پوست و مو

بازسازی و ترمیم پوست با اسفاده از خون خود شخص : روش PRP

با توجه به نظرات دکتر مسعود اوزجان

متخصصان معتقد هستند که با استفاده از روش PRP که درمان با خون خود شخص انجام می‌شود، بازسازی و ترمیم پوست امکان پذیر است.

دکتر مسعود اوزجان می‌گوید:« برای از بین بردن علائم پیری موجود در افراد، روش‌های بازسازی یا به عبارت دیگر جوان سازی پوست انجام می‌شود. با استفاده از عمل‌های جراحی و تکنولوژی‌های جدید راه حل‌های خوبی برای حل این مشکلات ارائه شده است.»

یکی از روش‌هایی که در حل مشکلاتی مانند: چین و چروک، جای جوش، ترمیم پوست، افتادگی در پوست و ریزش مو به کار می‌رود روش  PRP می‌باشد. دکتر اوزجان اطلاعاتی در مورد این روش ارائه می‌دهد؛« PRP روش پلاسمای غنی شده با پلاکت‌ها می‌باشد. پلاکت‌ها، سلول‌های دارای عوامل رشد هستند که وظیفه آن‌ها اصلاح رگ‌ها و بافت‌های آسیب دیده و رفع لخته‌های خونی است . با انجام روش PRP تعداد زیادی پلاکت به همراه عوامل رشد آن‌ها به قسمت مورد نظر انتقال می‌یابند. مهم ترین امتیاز روش PRP این است که به جای مواد خارجی از خون خود افراد برای درمان استفاده می‌شود. روی خونی که از شخص گرفته می‌شود فرآیند خاصی انجام می‌شود. طی این فرآیند قسمتی از خون که از نظر پلاکت‌ها غنی می‌باشد مورد استفاده قرار می‌گیرد.»


مقاله مرتبط : Ultherapy روشی جدید برای لیفتینگ ( کشیدن پوست )

این خون به قسمتی از پوست که دارای چین و چروک است تزریق می‌گردد. این کار به شکل مزوتراپی قابل انجام می‌باشد. عوامل رشد پلاکت‌های فراوانی که داخل مایع قرار دارند در قسمت اعمال شده باعث تولید کلاژن و ایجاد مویرگ‌ها می‌شود. بدین ترتیب پوست با سرعت بیش تری خود را ترمیم کند .

برچسب ها

سحر مردادی

سحر مردادي هستم . فارغ التحصيل ارشد معماري . علاقه مند به فعاليت در زمينه ي طراحي ، مد و استايل . از نوشتن مطالب مربوط به مد و زيبايي بانوان لذت مي برم .در حال حاضر در زمينه ي توليد محتوا و سئو فعاليت مي كنم . عاشق ورزش پيلاتس و موسيقي هستم.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.