تغذیهتناسب اندامسلامتکیمیای هستی (سبک زندگی)

اگر شما هم بعد از خوردن صبحانه گرسنه می شوید بخوانید!

ما در این مطلب قصد داریم در رابطه با وعده صبحانه با شما صحبت کنیم. صبحانه یکی از مهم ترین و اصلی ترین وعده‌های غذایی است و باید به آن توجه ویژه ای کرد. برخی از افراد بلافاصله بعد از سرو صبحانه، احساس گرسنگی می‌کنند که این می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در ادامه همراه ما باشید تا از دلایل این موضوع بیش تر بدانیم.

صبحانه و کالری

صبحانه مهم ترین وعده غذایی غیر قابل حذف می‌باشد و نباید از آن به سادگی بگذریم. به صورت میانگین هر فرد بالغی در وعده صبحانه باید ۳۰۰ الی ۴۰۰ کیلو کالری انرژی دریافت کند. اگر این میزان کالری را با استفاده از مواد غذایی مناسب دریافت کنید، تا ظهر احساس گرسنگی نخواهیدکرد.

تاثیر هورمون‌های صبحگاهی

یکی از دلایل گرسنگی بدن پس از سرو صبحانه، بالا بودن متابولیسم بدن می‌باشد. صبح‌ها هورمون کورتوزیل ترشح می‌شود و به همین دلیل متابولیسم بدن را بالا می‌برد.

صبحانه و مواد غذایی

در صبحانه همان قدر که نوع غذا مهم است، میزان دریافتی نیز اهمیت دارد . بشقاب صبحانه سالم و مغذی باید شامل حداقل ۲۰ گرم پروتئین، ۵۰ گرم کربوهیدرات، ۱۵ گرم روغن سالم و غذاهای غنی از فیبر باشد. با نان گندم کامل، تخم مرغ، پنیر سفید، سبزی‌های بخارپزشده و زیتون می‌توانید صبحانه ای سیر کننده داشته باشید .


در صبحانه این‌ها را نخورید

برخی از افراد تصور می‌کنند که استفاده از میوه‌ها در صبحانه مفید است؛ اگرچه استفاده از میوه و سبزیجات تازه در وعده صبحانه انتخاب سالمی‌است؛ اما پس از مدت زمان بسیار کوتاهی دوباره احساس گرسنگی خواهید کرد. به همین دلیل به شما پیشنهاد می‌کنیم به جای استفاده از میوه‌ها، پروتئین و غلات کامل را مصرف نمایید.

صبحانه ایده آل

صبحانه ایده آل نیاز به کربوهیدرات، پروتئین، چربی و فیبر را در شما تامین می‌کند. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما در وعده صبحانه از تخم مرغ استفاده نمایید. در کنار آن از نان‌های سبوس دار، گوجه، خیار، زیتون و پنیر سفید هم می‌توانید استفاده کنید. اگر نان رژیمی‌با میوه خشک را ترجیح می‌دهید می‌توانید آن را با ماست مصرف کنید. از مصرف شکر زیاد در صبحانه باید بپرهیزید  و به جای آن می‌توانید زردآلو خشک ، میوه‌های خشک ، آجیل و انواع اسموتی مصرف کنید که سالم تر و مغذی تر هستند.


برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.