بیماری و درمانزندگـی سالــمسلامتکیمیای هستی (سبک زندگی)

مبارزه با سرطان و خاطرات فردی که برای ۹ بار در مقابل آن پیروز شد!

ما در این مطلب قصد داریم خاطرات یک بیمار سرطانی را برای شما بیان کنیم.این بیمار در طول زندگی خود ۹ بار به سرطان مبتلا شده و هر ۹ بار هم توانسته آن را شکست دهد. در ادامه از خاطرات و رموز موفقیت او بیش تر می‌خوانیم.

شاید مبارزه با سرطان و پیروز شدن در برابر آن برای شما موضوع شگفت انگیزی باشد، اما لازم است بدانید پیروزی در مقابل سرطان موضوعی بسیار عادی است.

افرادی هستند که نه تنها یک بار، بلکه چندین بار در مقابل سرطان پیروز شده اند. اگرچه کسانی که برای اولین بار این کار را انجام می‌دهند، احساس فوق العاده ای خواهند داشت. اما پیروز شدن در مقابل سرطان برای بار چندم، امری بسیار عادی است.

باید به این موضوع هم توجه داشته باشید که هر نوع سرطانی،‌ شیوه مبارزه مخصوص به خود را دارد.

تنها کسانی که موفق به انجام این کار شده اند، متوجه حرف‌های ما خواهند شد. یکی از افرادی که برای ۹ بار این کار را انجام داده معتقد است« شکست در مقابل سرطان شاید آسان تر باشد، اما پیروزی در برابر آن بسیار هیجان انگیز و ماجراجویانه تر خواهد بود.»

تلاش برای زنده ماندن و زندگی کردن در حالی که رو به مرگ هستید، شاهکاری است که هر کسی نمی‌تواند آن را انجام دهد.


حتما بخوانید : بیماری سرطان گاهی وجودش را با این علائم به ما هشدار می‌دهد


سه کلمه مرگ بار

شما سرطان دارید.

این سه کلمه می‌تواند دنیا را برای هر کسی تیره و تار نماید. شاید با شنیدن این سه کلمه شما هم مانند بسیاری از افراد گیج شده و سوالات بسیاری ذهن تان را درگیر کند، مانند:

 • آیا به شیمی‌درمانی نیاز دارم؟
 • آیا موهایم را از دست خواهم داد؟
 • آیا نیاز به عمل جراحی دارم؟
 • آیا در طول درمان می‌توانم کار کنم؟
 • آیا می‌توانم از خود و خانواده ام مراقبت کنم؟
 • آیا می‌میرم؟

اگر شما هم مانند برخی از افراد این سه کلمه را برای چندین بار بشنوید، حتما برای دفعه‌های بعدی اعتماد به نفس بیش تری خواهید داشت. البته بار اول ترسناک تر است و حتما احساس گیجی بیش تری خواهید کرد.

فردی که برای ۹ بار توانسته در مقابل سرطان پیروز شود، می‌داند مبارزه با سرطان به رشد انسان‌ها کمک بسیاری خواهد کرد.

مبارزه با سرطان و زنده ماندن به چه معنا است؟

زنده ماندن در مقابل سرطان تنها به معنی مبارزه با سرطان نیست. بسیاری از افرادی که توانسته اند از سرطان جان سالم به در ببرند، می‌گوید این جمله برای هر یک از ما معانی متفاوتی خواهد داشت؛ معانی مانند:

 • من هنوز زنده ام.
 • من در حال درمان هستم.
 • من انتظارات مثبتی از وقایع اطرافم دارم.
 • من در حال تلاش برای درمان هستم.
 • انتظار نمی‌رود که بمیرم.

برای بسیاری از بیماران سرطانی پیروز شدن در مقابل سرطان تنها در قالب جملات زیر خلاصه می‌شود:

 • این که هر روز بتوانند از خواب بیدار شوند.
 • توانایی حرکت از روی تخت را داشته باشند.
 • توانایی تکمیل فعالیت‌های روزانه خود را داشته باشند.
 • توانایی خوردن و آشامیدن بدون استفراغ و تهوع را داشته باشند.

طی تحقیقاتی که بر روی بیماران سرطانی انجام شده است، مشخص گردید درمان بیماری سرطان به صورت موفقیت آمیز به عوامل بسیاری بستگی دارد، از جمله:

 • روابط فرد با افراد دیگر
 • روابط فرد با دکتر معالج خود
 • کیفیت زندگی فرد
 • رابطه فرد با سایر افراد حاضر در بیمارستان

امروزه بسیاری از افراد می‌دانند که سرطان به معنی مرگ نیست. آن‌ها می‌توانند مبتلا به سرطان باشند، اما به انجام فعالیت‌های روزانه خود پرداخته، از زندگیشان لذت ببرند و مانند دیگر افراد شاد باشند.


حتما بخوانید :۸ علائم سرطان که تاکنون نمی‌دانستید!


موفقیت و شکست برای بیماران سرطانی همزمان اتفاق می‌افتد

برای بیماران سرطانی همیشه این تناقض وجود دارد که در حال زندگی کردن و زنده بودن ممکن است بمیرند.

اگرچه مبارزه با سرطان امکان پذیر است و می‌توان در مقابل آن پیروز شد، اما هیچ کاری به راحتی با موفقیت تمام نمی‌شود. در این راه سختی‌های بسیاری را تحمل خواهید کرد ولی آن چه مهم است امید و تعهد شما به درمان و به دست آوردن سلامتی است.

موضوع مهمی‌که لازم است به آن توجه داشته باشید، زمان مراجعه به پزشک است. اگرچه پزشکان مراقب سلامتی ما هستند و برای ما کمک بزرگی محسوب می‌شوند، اما گاهی هم می‌توانند انرژی‌های منفی را در ما تشدید نمایند. به طور مثال: من دو سال پیش زمانی که دردهای شدیدی داشتم به پزشک مراجعه کرد و او گفت تا چند ماه دیگر بیش تر زنده نخواهم ماند. من به سلامتی خود ایمان داشتم ولی به بیماری نه. به همین دلیل نه تنها در آن تاریخف بلکه سال‌ها بدون هیچ مشکلی به زندگی خود ادامه دادم.

من تحت هر شرایطی ادامه می‌دادم

داشتن هدف در زندگی و مبارزه برای آن بسیار لذت بخش است. زیرا به زندگی رنگ و بو می‌دهد، به انسان شجاعت می‌بخشد و لحظات زندگی را سرشار از اقتدار می‌کند.

اگرچه در این راه سختی‌های بسیاری می‌کشید، اما اگر شما هم مانند من روزی به این بیماری مبتلا شدید، هرگز دست از تلاش نکشید. زیرا حتما روزی به موفقیت خواهید رسید.

من به عنوان کسی که به سرطان مبتلا بوده:
 • هم چنان به نوشتن کتاب ادامه خواهم داد.
 • هم چنان به مصاحبه با مهمانان برنامه‌های رادیویی خود ادامه خواهم داد.
 • هم چنان برای مقاله محلی خود خواهم نوشت.
 • هم چنان به یادگیری همه چیز در مورد سرطان ادامه خواهم داد.
 • در کنفرانس‌ها و گروه‌های پشتیبانی شرکت خواهم کرد.
 • هر کاری که بتوانم برای حمایت از افراد مبتلا به سرطان انجام می‌دهم.
 • کسانی را که برای کمک با من تماس می‌گیرند هدایت می‌کنم.
 • هم چنان به درمان امیدوار هستم.
 • هم چنان دعا می‌کنم، اجازه نمی‌دهم کسی ایمان را از من دور کند.
 • هم چنان روحیه خود را حفظ خواهم کرد.
 • و تا زمانی که بتوانم ادامه خواهم داد. با سرطان یا بدون آن.
۱۰ خوراکی مفید برای مبارزه با سرطان

سرطان بیماری است که از رشد غیر عادی سلول‌ها ایجاد می‌شود. حدود ۱۰۰ نوع سرطان وجود دارد که شایع ترین آن‌ها عبارت اند از: سرطان سینه، معده، ریه، تخمدان، دستگاه گوارشی، روده، پروستات، دستگاه لنفاوی(لنفوم) و&#۸۲۳۰; . هر کدام از این سرطان‌ها نشانه به خصوصی دارند. بر اساس آمارهای جامعه سرطان ایالات متحده آمریکا، سرطان دومین عامل شایع مرگ و میر در این کشور می‌باشد. بر اساس این آمار طی سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۱ بیش از ۵۷۵ هزار مرگ در اثر سرطان ثبت شده و هر ساله بیش از ۱٫۵ میلیون سرطان در این کشور تشخیص داده می‌شود. طبق آمار انجمن سلامت جهانی، میزان سرطان‌های جدید در طی ۱۵ الی ۲۰ سال اخیر تا بیش از ۷۰ درصد افزایش پیدا کرده است. عواملی هستند که خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهند از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 کهولت سن، اعتیاد به دخانیات، سوء مصرف نوشیدنی‌های الکلی، تماس زیاد با نور خورشید، چاقی، تماس با مواد شیمیایی و ژنتیک.

شاید شما نتوانید عوامل موروثی و یا محیطی را کنترل کنید، اما با یک رژیم غذایی و سبک زندگی سالم می‌توان احتمال ابتلا به سرطان را کاهش داد. در واقع غذاهای زیادی وجود دارند که حاوی آنتی اکسیدان و مواد مغذی گیاهی هستند و خطر ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهند. در ادامه این مطلب ۱۰ نوع خوراکی مقوی ضد سرطان را به شما معرفی خواهیم کرد:

۱٫بروکلی

برای کاهش خطر ابتلا به سرطان، بروکلی میل کنید. این سبزی حاوی ماده ای به نام گلوکزینولات بوده که آنزیم‌های دفاعی بدن را تولید می‌کند. یکی از این آنزیم‌ها، سولفارین نام دارد که ریسک ابتلا به سرطان را با از بین بردن مواد شمیایی سرطان زا، بسیار کاهش می‌دهد. همچنین به سلول‌های سرطانی که موجب رشد تومور می‌شوند، حمله کرده و آن‌ها را از بین می‌برد. این گیاه در برابر سرطان‌های دهان، سینه، کبد، مثانه، مری و معده از بدن شما محافظت می‌کند. بروکلی را آبپز یا بخار پز کرده و دو یا سه بار در هفته میل کنید.

۲٫چای سبز

این چای یکی از نوشیدنی‌های معروف برای مبارزه با انواع سرطان می‌باشد. عناصر تشکیل دهنده این نوشیدنی جلوی پیشرفت سلول‌های سرطان زا را می‌گیرند. همچنین رادیکال‌های آزاد را از سلول‌های آسیب دیده دور می‌کنند. روزانه ۳ یا ۴ فنجان چای سبز میل کنید تا از خواص ضد سرطانی آن بهره مند شوید. شما بعد از مشورت با پزشک می‌توانید از عصاره چای سبز نیز استفاده کنید.

۳٫گوجه فرنگی

این میوه آبدار به کمک لیکوپین که یک آنتی اکسیدان ضد سرطان بسیار قوی است، سیستم ایمنی بدن را تقویت و از سلول‌ها محافظت می‌کند. همچنین از رشد غیر عادی سلول‌ها جلوگیری کرده و منبعی بسیار غنی از ویتامین‌های C ، A و E است که از آسیب‌های رادیکال‌های آزاد پیشگیری می‌کنند. گوجه فرنگی خطر ابتلا به سرطان رحم، سینه، ریه و معده را کاهش می‌دهد. روزانه یک وعده گوجه فرنگی خرد شده میل کنید.

۴٫خانواده بری‌ها( بلوبری، توت فرنگی، تمشک، زرشک و&#۸۲۳۰;)

بری‌ها حاوی ترکیبات ضد سرطانی فتونوترین و آنتی اکسیدان می‌باشند. این میوه، رادیکال‌های آزاد را خنثی می‌کند. همچنین بری‌ها حاوی ویتامین‌های C و K، منیزیم و فیبر هستند و احتمال ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهند. این میوه از بدن در برابر انواع سرطان‌ها از جمله سرطان دهان، تخمدان، روده، کبد، پوست و سینه محافظت می‌کند. برای استفاده از خواص ضد سرطانی بری‌ها روزانه یک و یا نصف بشقاب از آن را میل کنید.

۵٫زنجبیل

زنجبیل نیز خطر ابتلا به سرطان‌های مختلف را کاهش می‌دهد. ترکیبات آنتی اکسیدان آن مانع از رشد سلول‌های سرطانی می‌شود. این ماده بسیار مغذی از ابتلا به سرطان روده بزرگ، ریه، سینه، پوست و پانکراس پیشگیری می‌کند. روزانه ۲ یا ۳ فنجان چای زنجبیل میل کرده و یا آن را در غذای خود بریزید. اگر مکمل‌های زنجبیل را ترجیح می‌دهید حتما با پزشک خود مشورت کنید.

۶. سیر

سیر حاوی ترکیباتی است که تمامی‌آن‌ها برای جلوگیری از سرطان بسیار مفید می‌باشند. مصرف منظم سیر، پیشرفت سلول‌های سرطانی را آهسته می‌کند. برای استفاده از فواید ضد سرطانی سیر بهتر است آن را به صورت خام مصرف کنید.

۷٫اسفناج

اسفناج منبعی غنی از لوتئین می‌باشد که یک آنتی اکسیدان بسیار تاثیرگذار برای مقابله با سرطان است. به علاوه زیگزانتین و کاروتنوئید موجود در اسفناج از آسیب رادیکال‌های آزاد جلوگیری می‌کنند. بتاکاروتن، ویتامین A، فیبر و اسید فولیک نیز در جلوگیری از ابتلا به سرطان بسیار موثر هستند. مصرف منظم این سبزی تیره و برگدار از بدن شما در برابر سرطان‌های دهان، تخمدان، ریه، رحم، روده بزرگ، مری و معده محافظت می‌کند. در طول هفته یک وعده اسفناج میل کنید. می‌توانید آن را به صورت سالاد، سوپ، اسموتی استفاده کرده و یا آن را به آب سبزی‌های دیگر اضافه کنید. از آن جایی که اسفناج حاوی مقدار زیادی اگزالیک اسید می‌باشد و جذب آهن و کلسیم در بدن را کاهش می‌دهد؛ حتما پس از مصرف آن یک لیوان آب پرتقال و یا یک عدد گوجه میل کنید. اگر دارای رژیم غذایی بدون اگزالات هستید از مصرف اسفناج خودداری کنید.

۸ .انار

انار یکی دیگر از خوراکی‌های مقوی است که حاوی مقدار قابل توجهی آنتی اکسیدان می‌باشد. این میوه آبدار سوخت و ساز سلول‌ها را متعادل می‌کند. پلی فنول موجود در انار عوامل ایجاد و رشد سرطان را به طور دقیق کنترل خواهد کرد. این میوه خطر ابتلا به سرطان‌های سینه، روده، کبد، پوست و پروستات را کاهش می‌دهد. برای آن که از ابتلا به سرطان در امان بمانید از انار در وعده صبحانه، اسموتی و سالاد میوه استفاده کنید. آب انار هم بسیار مفید است.

۹٫گردو

یکی دیگر از خوراکی‌های ضد سرطان گردو می‌باشد که مواد تشکیل دهنده آن ویژگی آنتی اکسیدانی دارند. به علاوه گردو منبعی غنی از ترکیبات ضد سرطانی می‌باشد. روزانه ۷ عدد گردو را با پوست میل کنید تا از اثرات ضد سرطانی آن بهره مند شوید. شما می‌توانید گردو را همراه با سالاد، اسموتی و سوپ میل کنید.

۱۰٫انگور

هم انگور و هم عصاره هسته آن حاوی مقادیر زیادی رسوراترول آنتی اکسیدان می‌باشند که خواص ضد سرطانی داشته و فعالیت پروتئین ایجاد کننده سرطان را متوقف می‌کند. به علاوه ویژگی‌های ضد التهاب آن از اکسایش و التهاب مزمن که دو دلیل اصلی سرطان می‌باشند، جلوگیری می‌نماید. روزانه انگور بخورید و اگر قصد دارید از عصاره هسته آن نیز استفاده نمایید، حتما با پزشک خود مشورت کنید.

منبع
healthline.top10homeremedies
برچسب ها

الهه افهامی

الهه افهامی هستم و حدودا ۴ سالی است که که در زمینه وبلاگ نویسی و تولید محتوا فعالیت می کنم. نوشتن تنها کار من نیست، بلکه یکی از علایق من هم هست و حالم رو خوب می کنه. سفر و کسب تجربه های جدید رو خیلی دوست دارم و سعی می کنم همیشه اطلاعات ام رو در هر زمینه ای به روز نگه دارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.