زیبـایـیزیباییکیمیای هستی (سبک زندگی)مراقبت از پوست و مو

عواملی که باعث ایجاد چین و چروک در سنین جوانی می شوند

آیا با این که سن تان کم است در صورت تان چین و چروک دارید؟

آیا با این که سن تان کم است در صورت تان چین و چروک دارید؟ ما در ادامه این مطلب عواملی که باعث ایجاد چین و چروک در سنین جوانی می‌شوند را به شما معرفی خواهیم کرد.

اگرچه چین و چروک در نظر ما مشکلاتی پوستی هستند، اما در واقع آن‌ها جزئی از عملکرد بدن محسوب می‌شوند و خاطرات تمام سالهای تلخ و شیرین زندگی را به همراه دارند&#۸۲۳۰; اگر در دهه۲۰ زندگی هستید احتمالا این مساله برای شما زیاد اهمیت ندارد. اما اگر هنور به سنین میانسالی نرسیده اید و در صورت تان چین و چروک پدیدار شده است گویی صدای زنگ هشدار را می‌شنوید! نگران نباشید، زیرا در صورتی که از علل ایجاد آن آگاه شوید می‌توانید از بروز یا پیشرفتش جلوگیری کنید.

اگر در جوانی  با چین و چروک رو به رو شده اید باید سبک زندگی خود را باز بینی کنید.

عواملی که باعث ایجاد چین و چروک  می‌شوند: محافظت نکردن از پوست در برابر نور خورشید

بیش تر کارشناسان معتقد هستند که نور خورشید تا ۸۰ درصد در پیری پوست تاثیر دارد. اگر به داخل بازوها، شکم، پشت و قسمت‌هایی که کم تر در معرض نور خورشید قرار دارند نگاه کنید، خواهید دید که نشانه‌های پیری در این قسمت‌ها کم تر دیده می‌شود. این مورد را می‌توانید به عنوان مدرکی برای ضرورت استفاده از ضد آفتاب در نظر بگیرید. اشعه‌های مضر خورشید عامل سرطان نیز هستند.

افراط در میمیک

میمیک و ژست‌های شما بخشی از شخصیت تان هستد. شاید چشم‌هایتان را جمع می‌کنید، اخم می‌کنید( با ابرو) و یا زیاد لبخند می‌زنید؛ طبیعتا این کارها باعث ایجاد چروک در پیشانی، وسط دو ابرو و کنار لب می‌شوند. این میمیک‌ها در ایجاد چین و چروک‌های اطراف چشم که به آن پای غاز نیز گفته می‌شود، نقش مهمی‌را ایفا می‌کنند. ترک کردن لبخند با ارزش تان به خاطر چین و چروک، اشتباه بسیار بزرگی است. ولی اگر به دلیل این که چشم‌هایتان ضعیف شده آن‌ها را جمع می‌کنید حتما به چشم پزشک مراجعه نمایید.

غفلت از مرطوب کننده‌ها

اگر پوستی خشک و بدون رطوبت دارید، هر چروکی که در پوست تان وجود دارد برجسته تر دیده خواهد شد. با تامین رطوبت کافی برای پوست می‌توانید شاهد کاهش مشکل چین و چروک‌های آن باشید. داشتن پوستی سالم و زنده با استفاده از مرطوب کننده‌های مغذی و کرم‌های دور چشم امکان پذیر است.


حتما بخوانید : هر چین و چروک روی صورت بخاطر تکرار کدام عادت غلط است؟

مصرف بیش از حد سیگار و الکل

سیگار که عامل بسیاری از بیماری‌ها است نه تنها سلامتی شما را به خطر می‌اندازد، بلکه باعث تخریب بافت پوست نیز می‌شود. متخصصان معتقد هستند که دود سیگار با کاهش تولید کلاژن باعث افتادگی پوست می‌شود. نه تنها کسانی که سیگار می‌کشند، بلکه کسانی که در معرض دود سیگار قرار می‌گیرند نیز با این مشکل رو به رو خواهند شد. هوای آلوده نیز از عوامل تخریب سلامتی و نشاط پوست می‌باشد.

اگر چه رابطه ای بین الکل و سلامتی پوست کشف نشده است، اما مصرف بیش از حد آن می‌تواند تاثیری منفی بر روی پوست داشته باشد. بعد از مصرف بیش از حد الکل شاهد افزایش پف، حلقه‌های زیر چشم و ظاهری خسته خواهید بود.

دمر خوابیدن(روی شکم )

حالت خواب دلخواه هر کسی متفاوت است. وقتی به حالت دمر می‌خوابید ممکن است به اندازه  یک نوزاد راحت باشید، ولی غیر ممکن است که پوستی به نرمی‌پوست یک نوزاد داشته باشید. رها شدن از چین وچروکی که بالش هنگام خواب روی پوست تان ایجاد می‌کند کار دشواری است. استفاده از رو بالشی‌هایی با جنس ساتن یا ابریشم می‌تواند  این مشکل را حل کند.

خوردن غذاهای ناسالمی‌مانند فست فود

مصرف فست فود و تنقلات که شامل قند و کربوهیدرات زیاد هستند نه تنها به سلامتی آسیب می‌رسانند، بلکه برای پوست تان نیز مضر هستند. متخصصان معتقد اند در صورتی که در برنامه غذایی خود از سبزیجات و میوه‌ها که منبع آنتی اکسیدان هستند غافل شده و به غذاهایی با ارزش غذایی پایین رو بیاورید سریع تر پیر خواهید شد.

مصرف کم آب

استفاده از مرطوب کننده برای بر طرف کردن خشکی پوست تان کافی نیست؟ پوست تان نیز به اندازه بدن تان نیاز به آب دارد. با این که بی آبی رابطه مستقیمی‌با چین و چروک ندارد، ولی نمی‌توان از تاثیر آن بر روی ظاهرتان به راحتی گذشت. در صورتی که به حد کافی آب مصرف نکنید، پوست تان سرزندگی خود را از دست داده و چین و چروک تان بیش تر دیده می‌شود. اگر خوردن آب برایتان خوشایند نیست، می‌توانید میوه‌های آبدار را جایگزین آن کنید.

استرس و بی خوابی

استرس یکی از دشمنان بزرگ سلامتی بوده و باعث از بین رفتن سرزندگی پوست می‌شود. متخصصان معتقد اند که استرس با تاثیر در هورمون‌های بدن به بافت پوست آسیب می‌رساند. بی خوابی حاصل از استرس، مانع استراحت بدن و ترمیم پوست هنگام خواب می‌شود.


حتما بخوانید : کاهش وزن سریع با پیاده روی متفاوت!

آرایش زیاد و خسته کردن پوست

به کار بردن بیش از حد محصولات مراقبت و آرایش لایه لایه با خسته کردن پوست باعث ایجاد چین و چروک می‌شود.

اگر از محصولاتی که مناسب پوست شما نیستند و باعث خشکی و تحریک آن می‌شوند استفاده می‌کنید، منتظر دیدن چین وچروک در پوست تان باشید. اگر هنگام پاک کردن آرایش تان با اطراف چشم تان با ملایمت رفتار کرده و محصولات را با ظرافت به پوست تان بمالید، چین و چروک چند سال دیرتر به سراغ تان می‌آید.

برچسب ها

مریم رزاقی

مریم رزاقی هستم آی تی من ،24 ساله و در تبریز زندگی میکنم. به مطالعه،فلسفه،روانشناسی، طبیعت، سفر ،موزیک و آدم های جالب علاقه دارم! در حال حاضر با تمام انرژی به کار تولید محتوا و سئو میپردازم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.