زیبـایـیزیباییکیمیای هستی (سبک زندگی)مراقبت از پوست و مو

رفع چین و چروک پوست با تزریق اسید هایلورونیک 

بیش تر افراد فصل پاییز را برای مراجعه به دکترپوست ترجیح می‌دهند؛ زیرا آفتاب شدت کم تری دارد و در صورت استفاده از کرم‌های لایه بردار و یا درمان‌های لیزری، این فصل بسیار مناسب است؛ اما اگر قصد دارید برای رفع چین و چروک پوست خود اقدام کنید، باز هم فصل پاییز مناسب می‌باشد. به همین دلیل ما در این مطلب قصد داریم به این موضوع بپردازیم. در ادامه همراه ما باشید.

دکتر بولنت جهانتیمور (Bülent Cihantimur) ، متخصص جراحی پلاستیک و ترمیم پوست  : « اغلب از روش پر کردن  برای رفع آسیب‌های پوستی و یا چین و چروک عمیقی که به دلیل بالا رفتن سن یا عوامل دیگر ایجاد می‌شوند ، استفاده می‌شود. »همچنین برای اصلاح فرم صورت نیز، می‌توانیم از روش‌های پر کردن صورت استفاده نماییم.


حتما بخوانید : هر چین و چروک روی صورت بخاطر تکرار کدام عادت غلط است؟

مواد پرکننده ی موقت و دائمی‌..

دکتر بولنت جهانتیمور (Bülent Cihantimur)  در مورد جزئیات مواد  پر کننده  توضیح می‌دهد. :« مواد پر کننده با توجه به ترکیبات تشکیل دهنده ی آن‌ها به مواد موقت، دائمی‌و نیمه دائمی‌تقسیم می‌شوند.  مواد دائمی‌و نیمه دائمی‌به دلیل وجود خطر عوارض، کم تر استفاده می‌شود و به همین دلیل اغلب از مواد پر کننده ی موقت استفاده می‌کنیم . اگر فردی برای اولین بار از این مواد استفاده کند، می‌تواند در صورت عدم رضایت دوباره عملیات را انجام دهد( البته در صورتی که از مواد موقتی استفاده شده باشد)

اسید‌هایلورونیک پوست را مرطوب می‌کند .

سالم ترین ترین و پر مصرف ترین مواد پر کننده ی موقت، موادی هستند که دارای اسید‌هایلورونیک می‌باشند .اسید‌هایلورونیک ماده ای است که به صورت طبیعی در پوست وجود دارد؛ اما با بالا رفتن سن و به مرور زمان ، میزان تولید آن کاهش می‌یابد ، مخصوصا پس از فصل تابستان کاهش آن بیش تر مشاهده می‌شود.  یکی از روش‌های جبران کمبود این ماده در بدن، استفاده از روش‌های پزشکی است. در واقع وظیفه اصلی اسید‌هایلورونیک، افزایش گنجایش ذخیره سازی آب در بدن است که در نتیجه این موضوع، پوستی شاداب تر خواهیم داشت. در روش‌های پزشکی این ماده را به نواحی چروک افتاده تزریق می‌کنند تا پوست شادابی و زیبایی سابق خود را تا حدودی بیابد.

برچسب ها

سحر مردادی

سحر مردادي هستم . فارغ التحصيل ارشد معماري . علاقه مند به فعاليت در زمينه ي طراحي ، مد و استايل . از نوشتن مطالب مربوط به مد و زيبايي بانوان لذت مي برم .در حال حاضر در زمينه ي توليد محتوا و سئو فعاليت مي كنم . عاشق ورزش پيلاتس و موسيقي هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.