روان شناسیروح انگیز (روان شناسی)سلامتمستانه (روانشناسی رفتار با دیگران)

چگونه رابطه احساسی با همکار تان را در محل کار مدیریت کنید !

اگر تاکنون با یکی از همکاران تان وارد رابطه احساسی شده باشید، می‌توانید روند آن را حدس بزنید. نگاه‌هایی که حین جلسه به هم گره خورده و به مرور باعث می‌شود که زمان زیادی را سر میز یکدیگر بگذرانید. بعد از این که چند بار به طور تصادفی حین چای خوردن یکدیگر را دیدید با هماهنگ کردن قرارهای پنهانی، رابطه ای پر هیجان را آغاز می‌کنید. بر اساس بررسی‌های انجام شد در سال ۲۰۱۶، ۱/۳ از کارکنان و ۵۳٪  از کارمندان بخش منابع انسانی در یک مقطعی از دوران کاری خود با همکاران شان رابطه داشته اند.

یکی دیگر از نتایج تعجب برانگیز این تحقیق نشان می‌دهد که ۲۷٪ از کارکنان، داشتن رابطه با همکاران و حتی مدیر خود را امری کاملا طبیعی می‌دانند. در ۱۰ سال قبل این درصد بسیار کم بود و بسیاری از کارکنان اعتقاد داشتند که داشتن رابطه با مدیرشان، کار صحیحی نیست. باید به شما بگوییم معمولا روابطی که در محل کار آغاز می‌شود، پایان خوبی دارد. البته قبل از این که خودتان را سر سفره عقد تصور کنید، مطمئن شوید که در آخر از این رابطه پشیمان نشده و به کارتان صدمه ای وارد نمی‌کنید.

بازه زمانی را خوب مدیریت کنید

اگر نمی‌خواهید که شعله‌های آتش عشق، کارتان را نابود کند به توصیه‌هایی که در ادامه مطلب برای شما آماده کرده ایم، توجه کنید:

۱- تمامی‌موانع را بازبینی کنید

 قوانین وضع شده توسط کارفرما را به دقت مطالعه کنید. اگر حتی کوچک ترین نزدیکی و بروز احساساتی در محل کارتان ممنوع باشد، باید احساسات تان را در حد خیال برای خود نگه دارید.  زیرا ممکن است شغل خود را از دست بدهید. اگر در محل کار شما چنین قانونی وجود نداشت بدین معنی است که شما آزاد هستید. اما باز هم فراموش نکنید که اگر رابطه تان به طور بدی پایان یابد ممکن است اعتبار و امکان پیشرفت شغلی تان را تحت تاثیر قرار دهد.

۲- هنگامی‌که در محل کار هستید، حد و مرزهایتان را بدانید

اگر با همکارتان وارد رابطه شدید از نزدیک شدن به هم در محل کار اجتناب کنید. در تمام ساعات کاری، بیش از نیاز با هم زمان نگذرانید. این حس عدم دستیابی باعث می‌شود قرارهای بعد از کار برای شما جذاب تر به نظر برسند.

۳- ساعت‌هایتان را تنظیم کنید

اگر هر دو نفر شما هر روز راس ساعتی مشخص به محل کار رفته و همزمان از آن جا خارج شوید، می‌توانید شک همکاران تان را برانگیزید. بین ساعات ورود و خروج تان حداقل ۵ دقیقه فاصله بگذارید.

۴- حواس تان به فضای مجازی باشد

اگر قصد دارید با هم به کافی شاپ یا رستوران بروید، به سایر همکاران تان بگویید که با یکی از دوستان تان بیرون می‌روید. اگر می‌خواهید رابطه خود را پنهان کنید به چیزهایی که در فضای مجازی به اشتراک می‌گذارید، توجه نمایید تا شک همکاران کنجکاوتان را برانگیخته نکنید!

۵- به وقتش، صادق باشید

زمان مناسب برای افشا کردن رابطه با همکارتان می‌تواند ۳ ماه بعد از آغاز آن باشد. توصیه می‌شود این وضعیت را نخست با کارفرمای خود در میان بگذارید. پس از آن، چنان چه یکی از همکاران تان در این زمینه از شما سوالی پرسید، می‌توانید به این نحو پاسخ دهید:« بله، مدتی است باهم رابطه داریم.»


حتما بخوانید : اگر می‌خواهید بدانید مرد زندگی شما جزو کدام گروه است ، این مقاله را بخوانید !

راهی که به سفره عقد ختم می‌شود

بر اساس تحقیقات انجام شده، ۳۰٪ از افرادی که با همکارشان وارد رابطه می‌شوند نهایتا با هم ازدواج می‌کنند.

در زیر تجربیات چند خانم از ارتباط با همکاران شان را می‌خوانیم:

نزدیک شدم و آرام به بازویش زدم!

« با سرپرست قبلی، یعنی همسر کنونی ام در جشن تولد او آشنا شدیم. هنگامی‌که پشتش به من بود به آرامی‌به او نزدیک شده و ضربه ای به بازویش زدم. خودم از این رفتارم بسیار شوکه شده بودم. ما بعد از جشن همگی با هم به خانه او رفتیم. با وجود مهمان‌های دیگر، او کل شب را با من صحبت می‌کرد. پس از آن ارتباط نزدیک، قرارهایمان شروع شد. ما متوجه جدی تر شدن رابطه مان نبودیم. بعد از مدت کوتاهی این موضوع را  با رئیس مان مطرح کرده و نظر او را در این زمینه جویا شدیم. او ما را درک و از این ماجرا استقبال کرد. اکنون پنجمین سالگرد ازدواج مان است.»

داستان بالا مربوط به یک خانم ۳۶ ساله و حسابدار است.

از رفتار اسرارآمیز لذت می‌بریم!

«فعلا من و همکارم در تلاشیم تا رابطه مان را مخفی کنیم و در این راه مقاطع سرگرم کننده و پر استرسی را پشت سر می‌گذاریم. در طول روز روی میز کار یکدیگر نوشته‌های رمزداری را می‌گذاریم که فقط خودمان معنایشان را می‌دانیم. همکاران مان معنی و منشا این نوشته‌ها را نمی‌دانند. ما نیز از این رابطه مخفی لذت می‌بریم.»

داستان بالا مربوط به یک خانم ۲۸ ساله و بازاریاب است.

با سرپرستم رابطه داشتم و نهایتا همه چیز به طرز فجیعی تمام شد!

«هنگام قرارهای کاری فکر می‌کردم او شخصی خودپسند و سرد است. بعد از این که استخدام شدم تنها در مورد کار باهم صحبت می‌کردیم و هیچ گونه صحبت احساسی و یا شخصی بین ما رد و بدل نمی‌شد. عقیده ام در مورد او تا زمانی که به سفر کاری نرفته بودیم، تغییر نکرد. در طول سفرمان با هیجان به گشت و گذار، سرگرمی‌و تفریح پرداختیم. یک شب به طور ناگهانی به هم نزدیک تر شدیم و متوجه شدم ارتباط بین مان اجتناب ناپذیر است. بعد از برگشتن به محل کار هر چند طوری رفتار می‌کردیم که گویی بین ما چیزی پیش نیامده، اما نمی‌توانستم به او فکر نکنم. ماه‌ها با هم صحبت کردیم.

او پیوسته می‌گفت که از من خوشش می‌آید. اما بعد از مدتی او با شخص دیگری وارد رابطه شد و از آن به بعد همه چیز تغییر کرد. او در محل کار با من بدرفتاری می‌کرد. حتی در مورد مسائل کاری نیز نمی‌توانستم با او ارتباط برقررا کنم. بعد از مدتی رئیس مان به دلیل این که او را مناسب کار تیمی‌نمی‌دید از کار بیرون کرد. آن چه از کل این داستان آموختم این بود که هرگز نباید با همکارم وارد رابطه شوم.»

داستان بالا مربوط به خانمی‌۲۷ ساله و کارشناس توسعه است.

برچسب ها

سحر مردادی

سحر مردادي هستم . فارغ التحصيل ارشد معماري . علاقه مند به فعاليت در زمينه ي طراحي ، مد و استايل . از نوشتن مطالب مربوط به مد و زيبايي بانوان لذت مي برم .در حال حاضر در زمينه ي توليد محتوا و سئو فعاليت مي كنم . عاشق ورزش پيلاتس و موسيقي هستم.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. از نظر من رابطه در محیط کار کاملا اشتباهه مخصوصا در ایران اگر یک مرد واقعا از یک خانم که همکارش هست خوشش بیاد و بخواد ازدواج کنه میتونه برای خواستگاری رسمی‌اقدام کنه نه دوستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.