بارداریتهمینه (مادرانه ها)مادر و کودکمهربانو (روابط)

بهترین سن برای مادر شدن : خانم ها باور نمی کنند!

سن ایده آل برای مادر شدن، موضوعی است که همواره پیرامون آن صحبت‌های بسیاری می‌شود. تمایل به داشتن زندگی بی دغدغه و آرام در جوانی، پیشرفت شغلی یا داشتن سفرهای دو نفره پیش از تبدیل شدن به یک خانواده، از جمله مواردی هستند که بسیاری از زنان، باردار شدن خود را به دلیل آن به تعویق می‌اندازند. همه این دلایل باعث می‌شود این نظریه که بهترین سن برای بارداری بین ۲۰ تا ۳۰ سال است، رد شود.

البته بسیاری از نظریه‌ها در مورد سن مناسب برای بارداری در حال حاضر تغییر کرده و کامل شده است. امروزه گفته‌های دانشمندان در مورد این موضوع نسبت به آن چه که تا کنون شنیده اید متفاوت است.

بهترین سن برای بارداری چه زمانی است؟

برخلاف تصور عموم، طبق مطالعاتی که نخستین بار توسط دکتر  John Mirowsky، یکی از جامعه شناسان دانشگاه تگزاس امریکا، انجام شده است، در واقع، بهترین زمان برای مادر شدن، ۳۴ سالگی است!

حقایق جالب درباره این موضوع

کارشناسان سلامت بانوان بر این باور اند که بهتر است خانم‌ها در سن ۳۴ و ۳۵ سالگی بچه دار شوند؛ چرا که برخی از ارگان‌های بدن در سنین بین ۲۰ تا ۳۰ سال مستعد ابتلا به بیماری بوده و سلامت آن در خطر است. اما در سن ۳۴ سالگی، بدن یک زن در بالاترین سطح سلامتی است و برای نگه داری از یک فرزند سالم در طول بارداری آمادگی دارد.

همچنین، این جامعه شناس معتقد است که زنان می‌بایست نسبت به بارداری در اواخر دهه ۳۰ زندگی شان محتاط باشند؛ چرا که بالا رفتن سن بانوان خطر مبتلا شدن به بیماری‌های دستگاه تولید مثل و عوارض خطرناک آن را افزایش می‌دهد.

روانشناسان نیز در اثبات نظریه دکتر John Mirowsky چنین تاثیر می‌گذارند: به طور کلی زنان ۳۵-۳۴ ساله روابط مستحکمی‌با همسرشان دارند؛ از نظر انرژی و نشاط در بالاترین سطح هستند؛ از نظر موقعیت حرفه ای شرایط تثبیت شده ای را به دست آورده اند و به اندازه کافی به بلوغ و پختگی رسیده اند که بتوانند به خوبی شخص دیگری را پرورش دهند. تمامی‌این موارد باعث می‌شود که سال‌های میانی دهه ۳۰ زندگی بهترین زمان برای باردار شدن باشد.


همچنین بخوانید :  این ۷ مورد دوران بارداری شما را لذت بخش تر خواهد کرد

یک توصیه مفید

درست است که این نظریه شما را تشویق به بارداری در دهه ۳۰ زندگی تان می‌کند، اما به یاد داشته باشید که آوردن یک انسان جدید به این دنیا، تصمیمی‌است که زندگی شما را متحول می‌کند. بنابراین، نباید نسبت به آن بی تفاوت باشید. برنامه ریزی برای آینده باعث می‌شود که برای مادر شدن آمادگی لازم را کسب کنید. بنابراین، با همسر خود تمام ابعاد این موضوع را سنجیده و آن گاه برای بارداری اقدام کنید.

منبع
familyshare
برچسب ها

مریم امینی

مريم اميني هستم، كارشناس ارشد زبان و ادبيات فارسي. از ٦ سال پيش نويسندگي و ويراستاري را به عنوان حرفه اصلي خود انتخاب كرده ام. از آن جايي كه به كارم علاقه بسياری دارم، هميشه تلاش مي كنم "بهترين" ها را ارائه دهم. روزانه، به طور منظم، مطالعه و ورزش مي كنم. ديدن يك تئاتر خوب انتخاب اصلي من براي گذراندن اوقات فراغت است.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. خیلی مطلب جالبی بود واقعا اطلاعات خوبی داد بهم من اصلا فکرنمیکردم بین۳۴ و۳۵ سالگی زمان مناسبی برای بارداری باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.