افسر (اعتماد به نفس و خودباوری)روان شناسیروح انگیز (روان شناسی)سلامتلیلی (عاشقانه ها)مهربانو (روابط)

۵ ویژگی شخصیتی در شما که نباید بخاطر رابطه/ازدواج تغییر دهید!

همه ما می‌دانیم ازدواج یکی از مهم ترین تصمیم‌های هر فردی می‌تواند باشد و نباید این تصمیم بر روی دیگر ابعاد زندگی ما تاثیر منفی بگذارد. در واقع یک ازدواج موفق ما را به سمت داشتن زندگی موفق و کامل تری رهنمون  خواهد شد. به همین دلیل ما در این مطلب قصد داریم به ۵ فاکتور مهم شخصی اشاره کنیم که پس از ازدواج نباید در آن‌ها تغییر محسوسی به وجود بیاید. البته گاهی اوقات طرفین با هم توافق می‌کنند که این تغییر سازنده شکل بگیرد؛ اما تغییراتی که جنبه اجباری دارند و تاثیری مثبت بر زندگی مشترک نیز نمی‌گذارند، نباید تغییر کنند.

در ادامه همراه ما باشید تا از این فاکتورها بیش تر بدانیم.

ارزش‌ها و باورهای شخصی افراد

ارزش‌های همه ما از دوران کودکی شکل می‌گیرد و هم زمان با بزرگ شدن مان، کامل تر می‌شود. تغییر باورها پس از ازدواج، به معنای به چالش کشیدن سیستم‌های ارزشی شما خواهد بود. فراموش نکنید که در یک رابطه صداقت و اعتماد مهم تر از یکسان بودن تمامی‌باورها است. پس هیچ گاه به خاطر بهتر شدن کیفیت رابطه، از باورها و ارزش‌های خود دست نکشید.

عیب‌ها

برخی از افراد تصور می‌کنند، عیب‌ها و نقص‌های شان را باید از بین ببرند؛ در حالی که عیب و نقص‌های هر فرد او را می‌سازد و هیچ کس در این دنیا کامل و بی نقص نیست. در واقع اگر فردی عیب و نقص‌های خود را از بین ببرد، یعنی قسمتی از شخصیت خود را از بین برده است. شریک شما اگر واقعا به زندگی در کنارتان علاقه مند باشد، می‌تواند کم و کاستی‌های تان را با کمال میل بپذیرد و خود واقعی تان را قبول کند. بهتر است از همان ابتدای رابطه، تمام ویژگی‌های خوب و بد تان را به صورت کامل به شریک زندگی خود توضیح دهید.


همچنین بخوانید :  از نحوه پیام دادن آقایان چه چیزهایی را میتوان فهمید! خانم‌ها بخوانند

اندام و ظاهرتان

اگر خودتان دوست دارید اندام و یا شکل ظاهری بدن تان تغییر کند، می‌توانید فعالیت‌های مرتبط با آن را انجام دهید؛ اما نباید به خاطر نظر و یا عقاید دیگران، این کار را انجام دهید. اگرچه همه ما دوست داریم اندامی‌ایده آل و ظاهری بی عیب و نقص داشته باشیم؛ اما این موضوع نباید تمام وقت و انرژی ما را بگیرد. اگر شریک زندگی تان از شما می‌خواهد هر طوری شده اندام تان را مطابق با نظر او اصلاح کنید،‌ بدانید که برای او تنها ظاهر شما مهم است و این شخص هیچ سرمایه گذاری احساسی در این رابطه نکرده است. اگر فردی واقعا به شما علاقه داشته باشد، ظاهرتان کم اهمیت ترین موردی است که به آن فکر می‌کند.

اهداف و خواسته‌ها

هیچ گاه با ازدواج خواسته‌ها و آروزهای شخصی خود را فراموش نکنید. اگرچه ازدواج و شریک زندگی شما از جایگاه والایی برخوردار هستند؛ اما خواسته‌ها و اهداف خودتان نیز مهم هستند. در یک رابطه ایده آل شریک زندگی شما از خواسته‌ها و سرگرمی‌های تان حمایت خواهد کرد. اگرچه  شما و همسرتان آرزوهای مشترک بسیاری دارید؛ اما  باید حتما به دنبال اهداف و آرزوهای شخصی خودتان نیز باشید.

رابطه با دیگران

همه ما به جز همسر با افراد دیگری هم چون خانواده و دوستان مان نیز در ارتباط هستیم. حداقل وظیفه همسر شما، تلاش برای ملاقات  با آن‌ها است و زندگی با همسرتان نباید مانع از ملاقات با اعضای خانواده و یا دوستان نزدیک تان شود. هم زن و هم شوهر باید این موضوع را در نظر داشته باشند و برای عزیزان طرف مقابل خود، ارزش قائل شوند.

هر رابطه ای می‌تواند چالش برانگیز باشد و به همین دلیل، برای داشتن روابطی ایده آل و مستمر، باید تلاش کنید. همسرتان وظیفه دارد شما را با تمام علایق  و سرگرمی‌های تان دوست داشته باشد. هر کسی اگر  بر روی علایق خود تمرکز کند، می‌تواند در هر  زمینه ای موفق تر ظاهر شود. اگرهر دو طرف برای علایق و خواسته‌های طرف مقابل ارزش قائل شوند، رابطه ای مستحکم تر شکل خواهد گرفت.


همچنین بخوانید :  چهار موردی که با بالا رفتن سنتان اهمیت بیشتری برایتان خواهد داشت

منبع
familyshare
برچسب ها

مریم رزاقی

مریم رزاقی هستم آی تی من ،24 ساله و در تبریز زندگی میکنم. به مطالعه،فلسفه،روانشناسی، طبیعت، سفر ،موزیک و آدم های جالب علاقه دارم! در حال حاضر با تمام انرژی به کار تولید محتوا و سئو میپردازم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.