تناسب اندامسلامتکیمیای هستی (سبک زندگی)ورزش

اگر زیبایی و تناسب اندام میخواهید از فواید یوگا ضد جاذبه بهره ببرید! بخوانید

اگر شما هم به دنبال تنوع و خلاقیت در ورزش هستید، یوگای آنتی گراویتی را امتحان کنید. این ورزش هم خانواده یوگا و پیلاتس است. یوگای آنتی گراویتی که با یک پارچه ابریشمی‌انجام می‌شود، حس محیط بدون جاذبه را به شخص القاء می‌کند. انجام حرکات یوگا در هوا چگونه به وجود آمد؟ این ورزش توسط یک طراح رقص معروف در‌هالیوود کشف شد.

او که به دلیل آسیب‌ها و عمل‌های جراحی در انجام حرکات رقص دچار محدودیت شده بود برای رسیدن به انعطاف پذیری پیشین خود، ورزش یوگا را انتخاب کرد. اما یوگا برای او رضایت بخش نبود؛ به همین دلیل تصمیم گرفت روش جدیدی را ابداع کند. یوگای آنتی گراویتی که انجام حرکات یوگا توسط یک پارچه ابریشمی‌در هوا می‌باشد سبب راحت تر شدن حرکات سخت یوگای کلاسیک می‌شود.

۴ ویژگی یوگای آنتی گراویتی : ۱.   خاصیت ضد درد

یوگای آنتی گراویتی فواید زیادی برای بدن انسان دارد. این ورزش باعث ترشح هورمون شادی شده، تاثیر تسکین درد دارد و امکان انجام ورزش بدون فشار را ایجاد می‌کند. اگر می‌پرسید یک ورزش چگونه می‌تواند موفق به انجام همه این کارها شود، نام این ورزش پاسخگوی شما خواهد بود. محیط بدون جاذبه، تاثیر فشار ورزش را به صفر می‌رساند و عدم وجود فشار در دنده‌ها باعث افزایش انعطاف پذیری و قابلیت انجام حرکات می‌شود.

۲.   خاصیت ضد پیری

خاصیت دیگر این ورزش آنتی ایجینگ(ضد پیری) بودن آن است. انعطاف پذیری بدن با انجام حرکات یوگا و پیلاتس افزایش می‌یابد و انجام این حرکات در محیطی بدون جاذبه باعث افزایش بیش تر انعطاف و انجام راحت تر حرکات می‌شود. افزایش انعطاف بدن باعث می‌شود جوان تر شوید. یکی از مهم ترین سوال‌ها این است که آیا این ورزش باعث کاهش وزن می‌شود؟ این که بتوانید فقط با ورزش کردن وزن کم کنید، امکان پذیر نیست. اما اسید لاکتیکی که در اثر انعطاف پذیری از بدن دفع می‌شود، سرعت متابولیسم بدن را افزایش داده و باعث کاهش وزن می‌شود.

۳.   افزایش شهامت

بعد ذهنی یوگای آنتی گراویتی متفاوت تر از سایر ورزش‌ها می‌باشد. این ورزش نیازمند شهامت است. چگونه شهامت انجام این حرکات را داشته باشیم؟ و این شهامت به چه کار ما می‌آید؟ در دنیای مدرن امروز که همه کارها عادی و ساده انجام می‌شوند، روح انسان‌ها تشنه هیجان می‌باشد. اما هیجانی که امنیت آن‌ها را به خطر نیاندازد. یوگای آنتی گراویتی با وجود این که در وهله اول ترسناک به نظر می‌رسد، اما در ادامه انجام این کار باعث ایجاد حس آزادی در شما می‌شود.

۴.   ترشح هورمون شادی

شکست دادن ترس باعث ایجاد بعد جدیدی در ذهن می‌شود. یکی از دلایل اصلی این مساله تاثیر یوگای آنتی گراویتی در ترشح هورمون شادی می‌باشد. هنگامی‌که بدن در این ورزش وارونه می‌شود، سیستم بدن تجدید شده و این حالت باعث ترشح هورمون شادی سروتونین می‌گردد. بعد از انجام حرکات یوگای آنتی گراویتی به دلیل انتقال خون تمیز به مغز نه تنها شاهد قرمزی گونه‌های خود خواهید بود، بلکه لبخند نیز بر لبان تان جاری می‌شود.


حتما بخوانید :  با این ترفند‌های فوق العاده اندام خود را لاغر تر نشان دهید

منبع
vogue
برچسب ها

سحر مردادی

سحر مردادي هستم . فارغ التحصيل ارشد معماري . علاقه مند به فعاليت در زمينه ي طراحي ، مد و استايل . از نوشتن مطالب مربوط به مد و زيبايي بانوان لذت مي برم .در حال حاضر در زمينه ي توليد محتوا و سئو فعاليت مي كنم . عاشق ورزش پيلاتس و موسيقي هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.