روان شناسیسلامتلیلی (عاشقانه ها)مهربانو (روابط)

هر رابطه ای نیاز به رسیدگی دارد ، با این ۱۰۱ نکته کاربردی رابطه خود را بهبود بخشید !

بودن در یک رابطه زن و شوهری خیلی هم آسان نیست و این رابطه نیاز به نگهداری و رسیدگی دارد. برای موفقیت در این رابطه باید همیشه سعی کنید اشتیاق و هیجان به وجود بیاورید و طوری برنامه ریزی کنید که رابطه تازگی داشته باشد و تکراری نشود. در ادامه ما قصد داریم به ۱۰۱ نکته کاربردی در این حوزه اشاره کنیم که تا به کمک آنها رابطه خود را بهبود بخشید.

این نکات از زبان متخصصان خبره روابط بیان شده است که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

 1. گوش کنید

سعی کنید هنگامی‌که در حال صحبت کردن با شریک زندگی خود هستید، با تمام وجود به او گوش کنید. گوش دادن به معنای تفکر در رابطه با صحبت‌های طرف مقابل تان می‌باشد. برای این که به همسرتان اثبات کنید که در حال گوش دادن به حرف‌های او هستید، از او سوالاتی را در رابطه با حرف‌هایش بپرسید.

 1. چند روز دوری

دلتنگی می‌تواند برای بهبود روابط راه حل مناسبی باشد. اگر روابط شما دچار روزمرگی شده است، ببه شما پیشنهاد می‌کنیم چند روزی را از هم دور باشید. مدت زمان این دوری بستگی به خودتان دارد و از چند روز تا چند هفته می‌تواند متفاوت باشد.

 1. کمک از مشاوران

همه ما به یک مشاور نیاز داریم که گاهی مشکلات و نگرانی‌های مان را با آن‌ها در میان بگذاریم. این مشاور می‌تواند گاهی یک دوست و یا یکی از اعضای خانواده ما باشد. البته به صورت کلی بهتر است حتما با یک مشاور زبده در تماس باشید.

 1. دقت در استفاده از گوشی تلفن همراه

تلفن همراه اگر چه کاربردهای بسیاری دارد؛ اما گاهی می‌تواند مشکل ساز نیز باشد. به طور مثال تصور کنید همسرتان در حال صحبت کردن است و شما مدام به گوشی تلفن همراه خود نگاه کرده و به همسرتان توجه نمی‌کنید. این یکی از ساده ترین مواردی است که می‌توانستیم مثال بزنیم. در استفاده از تلفن همراه خود دقت کنید.

 1. انجام کارهای تیمی‌دو نفره

گاهی با انجام کارهای بسیار ساده، می‌توانید روابط خود را بهبود بخشید. یکی از این کارها انجام فعالیت‌های دو نفره و تیمی‌است.

 1. چک لیست

برای این که اوقات خوبی را همسرتان بگذرانید، می‌توانید لیستی از کارهای سرگرم کننده و مورد علاقه  خود را تهیه کنید.

 1. صحبت با افراد مسن( بیش تر از ۶۵ سال)

افراد مسن تجارب بیش تری نسبت به شما دارند و به همین دلیل صحبت با آن‌ها می‌تواند به افزایش تجربه‌های  شما  نیز،کمک بسیاری نماید.

 1. قدردانی و تشکر

به خاطر کوچک ترین کارهای همسرتان از او قدردانی کنید؛ زیرا او هر روز تصمیم می‌گیرد که در کنار شما باشد و این موضوع در حالی است که مجبور به انجام این کار نیست.

 1. پرسیدن سوال

همه ما در ابتدای آشنایی با همسرمان از او سوالاتی می‌پرسیم مانند، برای آینده چه اهدافی داری؟ چه چیزی تو را می‌ترساند؟ و&#۸۲۳۰; از آن جایی که ممکن است عقاید و شخصیت انسان‌ها تغییر کند، پاسخ به این گونه سوالات نیز تغییر خواهد کرد. به همین دلیل به شما پیشنهاد می‌کنیم به صورت دوره ای این سوالات را از همسرتان بپرسید و پاسخ‌های او را به خاطر بسپارید.

 1. تمرکز بر نکات مثبت

۱۰ مورد از ویژگی‌های مثبت همسرتان را که به آن‌ها علاقه مندید، یادداشت کرده و سعی کنید روی آن‌ها تمرکز کنید.

 1. هرگز غر نزنید

همین حالا  از غر زدن دست بردارید؛ زیرا این یکی از مخرب ترین رفتارهایی است که می‌توانید داشته باشید و قطعا تاثیرات بسیار بدی بر روی روابط شما می‌گذارد. به جای غر زدن بهتر است مواردی را که منجر به ناراحتی شما می‌شود،‌ شناسایی کرده و به بحث در رابطه با آن‌ها در یک روز تعطیل و یا در پیک نیک آخر هفته بپردازید.

 1. مسئولیت پذیری

یاد بگیرید که همیشه مسئولیت اشتباهات خود را قبول کنید و بگویید من اشتباه کردم. این یک مهارت مهم است که باید دو طرف داشته باشند.

 1. مراقب احساسات خود باشید

پیش شرط موفقیت در یک رابطه احساسی، این است که در ابتدا نسبت به خودتان حس خوبی داشته باشید.

 1. نیازهای خود را بشناسید

انتظار نداشته باشید که همسرتان تمام نیازهای شما را مانند جادوگران حدس بزند، برای بیان احساسات و نیازهای خود، آن‌ها را به صورت کاملا واضح با همسرتان در میان بگذارید.

 1. در یک کلاس شرکت کنید

برای داشتن روابط بهتر با همسرتان در یک کلاس سرگرم کننده و مورد علاقه خودتان شرکت کنید.  کلاس هنری، آشپزی، و&#۸۲۳۰;.

 1. موضوعات را پیچیده نکنید

گاهی اوقات برخی از افراد مشکلات را بزرگ تر از آن چه که واقعا هست، می‌کنند و بدون این که خودشان اطلاع داشته باشند موضوعات را پیچیده می‌کنند. سعی کنید مشکلات را با مذاکره و ارائه راه حل برطرف کنید و از پیچیده کردن بی مورد آن‌ها بپرهیزید.

 1. از سوء ظن دست بردارید

گاهی اوقات زن یا مرد، حرفی را از اطرافیان و یا حتی همسر خودشان می‌شنوند که احساس می‌کنند طرف مقابل با این حرف قصد ناراحت کردن آن‌ها را داشته است. قبل از این که این افکار را داشته باشید، ابتدا به دلیل این موضوع فکر کنید و اگر باز هم به این نتیجه رسیدید که همسرتان قصد ناراحت کردن شما را داشته است، می‌توانید با او در رابطه با این موضوع صحبت کنید.

 1. یاداداشت‌های روزانه

به جای فرستادن پیامک‌های عاشقانه برای همسرتان، یادداشت‌های عاشقانه برای او بگذارید. این یادداشت‌ها می‌تواند بالای تخت،‌ روی آیینه و یا هر جای دیگری قرار داده شود.

 1. همین حالا اقدام کنید

برای ایجاد صمیمیت بیش تر می‌توانید به همسرتان در کارهای خانه، حتی کارهای بسیار کوچک کمک کنید. این موارد می‌تواند شامل پختن غذا، ظرف شستن  و حتی گرد گیری باشد.

 1. دیسکانکت

برای چند دقیقه هم که شده از دنیای مجازی جدا شوید و بیش تر با همسرتان وقت بگذرانید.

 1. هم دردی

گاهی در زندگی ما همه چیز خوب پیش نمی‌رود و ممکن با اتفاقاتی غیر منتظره رو به رو شویم . در این موارد به جای تلاش‌های بیهوه تنها مانند یک همدم و حامی‌در کنار همسرتان باشید و سعی کنید تلخی این اتفاقات را با مهربانی از بین ببرید.

 1. مراسم و جشن‌های کوچک بگیرید

گاهی برای داشتن روابط بهتر می‌توانید از نقش زن و شوهری کمی‌فاصله بگیرید و مانند دو دوست صمیمی‌بیرون  قراری عاشقانه بگذارید. برای این مراسم لازم نیست حتما اتفاق خاصی رخ داده باشد، تعطیلات آخر هفته نیز می‌تواند برای این کار بهانه ای مناسب باشد.

 1. خودتان باشید

چه در مرحله آشنایی و چه در مراحل پس از دواج همیشه خودتان باشید؛ زیرا صداقت تنها به گفتار نیست و رفتار را نیز در برمی‌گیرد. پس همیشه همان طور که واقعا خودتان هستید، رفتار کنید.

 1. از تعارف بپرهیزید

سعی کنید از عبارت تعارفی و کنایه ای کم تر استفاده کنید و هر آنچه می‌گویید نظر واقعی خودتان باشد.

 1. وعده‌های سر خرمن ندهید

اگر قولی را به همسرتان می‌دهید، حتما آن را عملی کنید. این کار دو فایده دارد، هم زندگی هدفمندتری خواهید داشت و هم اعتبار بیش تری نزد همسرتان پیدا می‌کنید.

 1. تشویق

هنگامی‌که در همسرتان طرز تفکر و یا رفتاری مثبت را مشاهده کردید، او را تشویق و تایید نمایید.

 1. روابط خود را محدود نکنید

حتما  رابطه خود را پس از ازدواج با خانواده و دوستان قدیمی، حفظ کنید.

 1. به خواسته‌های همسرتان اهمیت دهید

اگر رفتاری همسرتان را ناراحت و عصبی می‌کند، سعی کنید این عادت و رفتار را به خاطر همسرتان ترک کنید.

 1. صحبت در رابطه با جزییات

در آخر هر روز با همسرتان در رابطه با روزی که گذرانده صحبت کنید.

 1. عکس العمل‌های سازنده

هنگامی‌که با همسرتان در رابطه با روزی که گذرانده صحبت می‌کنید، حتما با او هم دردی کنید و دلایل اتفاقات بدی را که برای او افتاده، جویا شوید.

 1. هدایای کوچک را دست کم نگیرید

گاهی یک جعبه شکلات، یک کتاب و حتی هدیه‌های خیلی کوچک تر، می‌تواند همسرتان را خوشحال کند. بدون بهانه برای همسرتان هدیه بخرید.

 1. از همسرتان کمک بگیرید

هنگامی‌که نیاز به کمک دارید، با همسرتان مشورت کنید و کمک‌های او را به کار بگیرید. برخی از افراد مشورت می‌کنند؛ اما به نظرات همسرشان هیچ اهمیتی نمی‌دهند.

 1. لایک

به صفحات اجتماعی همسرتان بروید و تمامی‌عکس‌ها و تصاویر او را لایک کنید.

 1. رفتن به اولین مکان قرار

هر چند وقت یک بار به اولین مکانی که یک دیگر را ملاقات کرده اید، بروید و خاطرات خود را مرور کنید.

 1. پیاده روی

جاده ای رویایی رو در نظر بگیرید و با هم در آن جاده قدم بزنید. وسایل مزاحم مانند تلفن همراه را هنگام پیاده روی خاموش کنید.


حتما بخوانید : ۵ ویژگی شخصیتی در شما که نباید بخاطر رابطه/ازدواج تغییر دهید!

 1. شامی‌لذیذ

گاهی تنها با یک شام  لذیذ می‌توانید، همسرتان را شگفت زده کنید.

 1. سرگرمی‌های مشترک داشته باشید

همان طور که وقت گذاشتن برای خودتان مهم است و باید به انجام سرگرمی‌های شخصی خود بپردازید، لازم است گاهی در سرگرمی‌های همسرتان نیز شرکت کنید.

 1. یوگا

اگر امکانش هست با هم به کلاس یوگا بروید.

 1. سفر

لازم نیست حتما مقصد دوری را برای سفر انتخاب کنید. گاهی با سفر به نزدیک ترین شهرها نیز می‌توانید خاطراتی ناب را ثبت کنید.

 1. دقت و توجه به نیازهای همسرتان

بدون این که همسرتان از شما بخواهد، مایحتاج او را فراهم کنید.

 1. هیجان و تازگی رابطه را بالا ببرید

برای افزایش تازگی و از بین بردن روزمرگی در رابطه راه‌های جدید، کارهای جدید و به صورت کلی هر فعالیتی که می‌تواند تجربه ای جدید را برای شما به ارمغان بیاورد، امتحان کنید.

 1. تعطیلات هیجان انگیز

حتما برای گذراندن تعطیلات به مقاصد متفاوت بروید و تعطیلات خود را به یاد ماندنی کنید.

 1. ارتباط عاطفی

بوسیدن، در آغوش گرفتن، نگاه‌های طولانی و&#۸۲۳۰;. از جمله رفتارهای عاطفی هستند که شما می‌توانید با همسرتان داشته باشید. هیچ گاه این ارتباطات عاطفی هر چند ناچیز را، از همسر خود دریغ نکنید.

 1. عدم یادآوری اتفاقات ناخوشایند

برخی از افراد هنگام قرار گرفتن در موقعیت‌های خاص، شروع به یادآوری اتفاقات ناخوشایند در زمان‌های گذشته می‌کنند که اصلا درست نیست. هیچ لزومی‌ندارد که اتفاقات ناخوشانید ۶ ماه گذشته را با همسر خود مرور نمایید.

 1. قطع کننده حرف او نباشید

تاکید می‌کنیم حتی اگر صحبت‌های همسرتان کسل کننده است، باز هم سعی کنید به حرف‌های او گوش دهید و هیچ گاه در میان صحبت‌های او حرفی نزنید.

 1. تشکر

حتی اگر خواسته ای بسیار کوچک از همسرتان دارید، با عبارت « لطف می‌کنی» آن را بیان کنید و هم چنین به خاطر انجام هر کار کوچکی، از همسرتان تشکر کنید.

 1. آشپزی دو نفره

می‌توانید یک روز تعطیل را به آشپزی دو نفره اختصاص دهید.

 1. کمی‌خلاقیت به خرج دهید

گاهی برای داشتن اوقاتی بهتر با همسرتان می‌توانید مکالمه ای سرگرم کننده با هم داشته باشید. به طور مثال از همسرتان بپرسید، اگر روزی در یک جزیره دور افتاده باشی و بخواهی یک فیلم تماشا کنی، کدام فیلم‌ها را انتخاب می‌کنی؟ با این مکالمات به راحتی می‌توانید اوقاتی خوش را با یک دیگر بگذرانید.

 1. دفتر آروزهای مشترک

یکی از فعالیت‌های هیجان انگیز دیگری که می‌توانید انجام دهید، این است که دفتری مشترک با هم تهیه نمایید و در آن دفتر آرزوهای مشترک تان را یادداشت نمایید.

 1. موافقت و مخالفت

کم تر زوجی پیدا می‌شوند که در تمامی‌مسائل با یک دیگر هم عقیده باشند؛ اما بهتر است در رابطه به نظرات و عقاید یک دیگر احترام بگذارید و سعی کنید تفاوت‌ها را  به صورت مسالمت آمیز حل نمایید. مگر این که تفاوت‌ها مربوط به موارد بسیار مهم زندگی شما باشد مانند عقاید، باورها، دین و&#۸۲۳۰;

 1. تعیین هدف

همان طور که همه ما در زندگی اهدافی را داریم، باید برای روابط خود نیز اهدافی را در نظر بگیریم. به طور مثال ممکن است هدف شما در یک رابطه رفتن به گردش و تفریح باشد، تا این که بخواهید ساعت‌ها در مقابل تلوزیون بنشینید.

 1. شاد باشید

اگرچه عشق دنیای بسیار بزرگی دارد؛ اما تنها کسی که مسئول ایجاد حس خوب در ما است، خودمان هستیم. پس برای شاد بودن به دنبال راه حل بگردید و تمامی‌آن‌ها را اجرایی کنید.

 1. الگوهای شکل گیری دعوا و ناراحتی را کشف کنید

زوج‌هایی که می‌دانند چه مواردی سبب ایجاد ناراحتی در همسرشان می‌شود و هم چنین رفتارهای او را در چنین موقعیت‌هایی می‌شناسند، بهتر می‌توانند این وضعیت‌ها را کنترل کنند.  علاوه بر این با کشف این الگوها می‌توانید همسرتان را تشویق نمایید تا این الگوها را تغییر دهد.

 1. تعریف عشق

یکی از فعالیت‌های مثبتی که می‌توانید در جهت بهتر شدن روابط خود انجام دهید، تعریف عشق از زبان خودتان است. به جای این که به همسرتان یک دوستت دارم معمولی بگویید، عشق را از  زبان خودتان و با کلماتی که از اعماق وجودتان می‌آید، توصیف کنید.

 1. برنام‌های خاص برای روزهای خاص

یکی از فعالیت‌های مثبت دیگری که می‌توانید انجام دهید، برنامه ریزی برای تاریخ‌های مهم است. به طور مثال روز تولد، تاریخ ازدواج و&#۸۲۳۰;. را با برنامه‌های خاص و به یاد ماندنی به اتمام برسانید.

 1. با همسرتان هم دردی کنید

هنگامی‌که همسرتان با مشکلی رو به رو می‌شود، ‌به او نزدیک شده و هم دردی کنید؛ زیرا با این کار احساس تنهایی نکرده و کمی‌اعتماد به نفس بیش تری را در جهت مبارزه با مشکلات پیدا خواهد کرد.

 1. نوازش‌های گاه و بی گاه

قدرت محبت‌های فیزیکی را دست کم نگیرید و از هر فرصتی برای ابراز محبت به همسرتان از راه نوازش و در آغوش  گرفتن، استفاده نمایید.

 1. دوستت دارم

دوستت دارم نیز از جمله عبارت‌های شگفت انگیز است که باید همیشه به همسرتان بگویید.

 1. پیامک‌های میان روزی

هنگامی‌که همسرتان برای  سرو ناهار چند دقیقه ای را در ظهر یک روز کاری استراحت می‌کند، او را با یک پیامک عاشقانه غافل گیر نمایید.

 1. سفر دو نفره

با هم به سفر بروید تا خاطرات سفرهای دو نفره شما برای همیشه جاودان شود.

 1. دلیل دوست داشتن خود را بگویید

می‌توانید برای افزایش کیفیت رابطه با همسرتان، به او بگویید که چرا او را دوست دارید و ویژگی‌های مثبت او را یادآوری نمایید.

 1. دعوا نمک زندگی است!

برخی از افراد تصور می‌کنند که دعوا نمک زندگی است؛ در حالی که اصلا این طور نیست و نباید به خاطر هر مسئله کوچکی دعوا کنید.

 1. یک دیگر را تماشا کنید

همه ما با همسرمان اوقات بسیاری را می‌گذارنیم؛ اما گاهی فراموش می‌کنیم که حتی به او نگاه کنیم. به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم که چند دقیقه را در طول روز  به تماشای همسرتان از نزدیک و با دقت اختصاص دهید.

 1. نام مستعار

برای ایجاد صمیمیت در یک رابطه می‌توانید از لقب‌های متناسب با ویژگی‌های مثبت همسرتان استفاده کرده و او را با این لقب‌ها صدا بزنید. البته فراموش نکنید که استفاده از این القاب تنها در  موقعیت‌های خصوصی مناسب است و برای استفاده  در جمع گزینه مناسبی نیست.

 1. تنهایی

همان طور که بودن با همسرتان مهم است، باید مدت زمانی را نیز به خودتان و تنهایی اختصاص دهید. نزدیکی بیش از حد برای یک رابطه می‌تواند خطرناک باشد.

 1. صرف شام در کنار هم

برخی از زن و شوهرها جداگانه و هر کدام در یک مکان خاص شام سرو می‌کنند. برای صمیمت بیش تر به شما توصیه می‌کنیم، شام را در کنار یک دیگر و بر سر یک میز سرو نمایید.

 1. برای چند دقیقه تلوزیون را خاموش کنید

یک روز به کلی تلوزیون را خاموش کرده و تمامی‌زمان تان را به صحبت کردن با هم اختصاص دهید.

 1. شفافیت

هیچ گاه در مورد هیچ موضوع و حرفی، شک و ابهام نداشته باشید. سعی کنید همواره تمامی‌موضوعات را برای خود و همسرتان شفاف سازی کنید.

 1. بیان احساسات

همسرتان نزدیک ترین فرد  به شما است و حق دارد از احساسات واقعی شما با خبر باشد. به همین دلیل، به شما توصیه می‌کنیم همواره تمامی‌احساسات خود را به همسرتان واضح و روشن بگویید.

 1. اصولی و درست صحبت کنید

درست صحبت کردن مهارتی مهم در زندگی است که می‌تواند در بسیاری از موقعیت‌ها مورد استفاده قرار بگیرد. به طور مثال یکی از قوانین این مهارت می‌گوید، به جای گفتن « باید» از « نظر من این است که&#۸۲۳۰;&#۸۲۳۰;.» « به نظر من&#۸۲۳۰;» و&#۸۲۳۰; استفاده نمایید.


حتما بخوانید : به عنوان یک خانم چگونه باید در یک رابطه/ازدواج برخورد کنید؟

 1. توجه به علایق همسر

شما مجبور نیستید علایقی یکسان با همسرتان داشته باشید؛ اما می‌توانید به این علایق احترام بگذارید.

 1. قدردانی

برای هر فعالیت کوچکی از همسرتان قدردانی کنید.

 1. باخودتان مهربان باشید

برای این که بتوانید با دیگران مهربان باشید، ابتدا باید توانایی مهر ورزی به خودتان را داشته باشید.

 1. استراحت مطلق

این روزها زوجین زیر فشار زیادی از کار و استرس هستند. به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم،‌ روزهای آخر هفته را فقط بخوابید تا انرژی بیش تری برای رابطه و شغل خود داشته باشید.

 1. رقابت با خودتان

فراموش نکنید که شما  و همسرتان حامی‌هم هستید و نباید با هم رقابت کنید. برای داشتن زندگی سالم به شما پیشنهاد می‌کنیم، همیشه با خودتان رقابت کنید.

 1. مراقبت متقابل

به همسرتان اجازه دهید در موقعیت‌های دشوار و یا روزهای بیماری، از شما مراقبت کند. این که کسی مانند همسرتان از شما مراقبت کند، نشان دهنده ضعف شما نیست و  هر کسی در هر موقعیتی ممکن است به کمک و مراقبت دیگران احتیاج داشته باشد.

 1. سرگرمی‌و لذت

روابط خود را سرشار از خنده و سرگرمی‌کنید تا از هر لحظه، بیش ترین لذت را ببرید.

 1. قدردانی

یکی از راه‌های قدردانی از همسرتان، تمجید از وی در مقابل دیگران است.

 1. حسادت ممنوع

حسادت یکی از رفتارهای غلط است که می‌تواند برای هر رابطه ای سمی‌باشد، پس آن را به صورت کامل کنار بگذارید.

 1. روابط زناشویی

هیچ بهانه ای نباید مانع از ایجاد این روابط شود؛‌ زیرا مهم هستند و تاثیری بسیاری بر کیفیت رابطه شما می‌گذارند.

 1. تقویت روابط اجتماعی

روابط اجتماعی خود را تقویت کنید و فراموش نکنید که ارتباط با اجتماع می‌تواند خود یک سرگرمی‌باشد.

 1. آموزش

اگر همسرتان توانایی منحصر به فردی دارد، از او بخواهید به شما این توانایی را آموزش دهد. به صورت کلی آموزش دادن به دیگران می‌تواند حس خوبی را به آموزش دهنده و آموزش گیرنده منتقل نماید.

 1. پرورش شخصی

برای پرورش توانایی‌های شخصی خود تلاش کنید. لازم نیست حتما زن و شوهر در همه چیز با هم مشترک باشند؛ زیرا هر انسانی توانایی‌ها و استعدادهای منحصر به فردی دارد که باید برای شکوفا شدن آن‌ها تلاش کند.

 1. احساس خوشبختی

داشتن احساش خوشبختی یعنی این که شما رابطه ای موفق دارید.  پس برای تقویت این حس در طرف مقابل و خودتان تلاش کنید.

 1. لمس یک دیگر

لمس قسمت‌های مختلف بدن همسرتان می‌تواند حس خوبی را به او و شما منتقل کند. پس این موضوع را دست کم نگیرید.

 1. زندگی در زمان حال

هیچ گاه اجازه ندهید گذشته و اتفاقات متعلق به گذشته،‌ زندگی کنونی شما را تحت تاثیر قرار دهد.

 1. مراقب خودتان باشید

بودن با همسرتان نباید باعث فراموشی خودتان شود، به خودتان نیز باید به اندازه همسرتان اهمیت دهید.

 1. موقعیت‌های پیش بینی نشده

گاهی برخی موقعیت‌های پیش بینی نشده می‌توانند بهترین خاطرات زندگی شما را بسازند، پس تا می‌توانید از آن‌ها لذت ببرید و تلاش کنید تا این موقعیت‌ها را به وجود بیاورید.

 1. رابطه و کیفیت زندگی

فراموش نکنید که بودن در یک رابطه باید کیفیت زندگی شما را افزایش دهید، در غیر این صورت آن رابطه هیچ اهمیتی نخواهد داشت.

 1. تمرکز بر رخدادهای مثبت

حتی در سخت ترین لحظات و زمانی که در اوج عصبانیت هستید، ‌سعی کنید به نقاط مثبت طرف مقابل تان تمرکز نمایید.

 1. کمک کردن

سعی کنید همیشه و در همه حال کمک حال همسرتان باشید و هیچ گاه پیشنهاد کمک به همسرتان را به تعویق نیندازید.

 1. نفس عمیق

هنگام عصبانیت و یا تصمیم برای انجام یک کار مهم، ابتدا یک نفس عمیق بکشید و سپس دوباره برای انجام این کار فکر کنید.

 1. به خودتان فکر کنید

گاهی اوقات ما زمان بسیار زیادی را صرف فکر کردن به رفتار طرف مقابل مان کرده  و در عین حال خودمان را فراموش می‌کنیم. گاهی باید به خودمان نیز فکر کنیم و رفتارهای خودمان را نیز مورد قضاوت قرار دهیم.

 1. صحبت با تلفن

ملاقلت حضوری از صحبت‌های تلفنی بهتر است و صحبت‌های تلفنی می‌تواند بهتر از دادن پیامک باشد. پس به جای دادن پیامک‌های متعدد در طول روز، چند دقیقه ای را به صحبت تلفنی در طول روز اختصاص دهید.

 1. کاریزماتیک باشید

گاهی همسرتان نیاز به تشویق و انگیزه دارد، در این گونه مواقع شما هستید که باید با کوچک ترین دستاوردی در هرزمینه ای او را تشویق کنید و اجازه دهید تا حتی برای موفقیت‌های کوچک نیز، خوشحال باشد.

 1. آماده کردن کلیپ کوتاه

گاهی هدیه شما می‌تواند یک فیلم کوتاه میکس شده باشد که در آن تک تک لحظات خاطره سازتان به همراه موزیکی ملایم و یا شاد، میکس شده است. امروزه نرم افزارهای بسیاری وجود دارند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها به راحتی این کار را انجام دهید.

 1. دوچرخه سواری

 حتما برای دوچرخه سواری دو نفره در یک روز تعطیل برنامه ریزی کنید؛ زیرا دو چرخه سواری با افرادی که آن‌ها را دوست دارید می‌تواند، بسیار لذت بخش تر از دوچرخه سواری تک نفره باشد.

 1. سرگرمی‌های فرهنگی

با هم به تماشای یک تئاتر و یا فیلمی‌که برنده جایزه اسکار شده است، ‌بروید.  دیدن از امکان فرهنگی مانند موزه‌ها و عمارت‌ها نیز می‌تواند بسیار لذت بخش باشد.

 1. اهداف مشترک

همان طور که در مواد فوق گفته شد، هر یک از شما باید اهدافی شخصی داشته و برای محقق کردن آن‌ها تلاش کنید؛ اما اهداف مشترک نیز بسیار مهم هستند و باید برای محقق کردن آن‌ها هر یک از طرفین هر کمکی که از دستش برمی‌آید، انجام دهد.

 1. از کنترل دست بردارید

در یک رابطه موفق دو نفر با میل و اراده شخصی حضور دارند و برای خوشحالی یک دیگر تلاش می‌کنند، پس نیازی به کنترل کردن طرف مقابل نخواهند داشت.

 1. قرار بگذارید

مانند روزهای اول آشنایی که برای ملاقات یک دیگر قرار می‌گذاشتید، پس از ازدواج نیز با هم قرار بگذارید.

برچسب ها

الهه افهامی

الهه افهامی هستم و حدودا ۴ سالی است که که در زمینه وبلاگ نویسی و تولید محتوا فعالیت می کنم. نوشتن تنها کار من نیست، بلکه یکی از علایق من هم هست و حالم رو خوب می کنه. سفر و کسب تجربه های جدید رو خیلی دوست دارم و سعی می کنم همیشه اطلاعات ام رو در هر زمینه ای به روز نگه دارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.