آشپزیایرانیتغذیهزندگـی سالــمسلامتکیمیای هستی (سبک زندگی)

۷ محصول مضر که کارخانجات به نام غذای سالم به شما میفروشد!

صنایع غذایی پر سود ترین و ابهام برانگیز ترین صنایع هستند؛ زیرا تولید کنندگان هیچ گاه از مواد خالص و طبیعی در تولیدات خود استفاده نمی‌کنند. بلکه از مواد مصنوعی و یا مواد افزودنی در  تولیدات خود بهره می‌گیرند و در نهایت نیز تولیدات تماما مصنوعی خود را با نام طبیعی عرضه می‌کنند. در ادامه این مطلب ما قصد داریم به ۷ مورد از این مواد غذایی مصنوعی اشاره کنیم که لازم است در استفاده از آن‌ها کمی‌درنگ نمایید.

  1. جو کوآکر

جو گیاهی مفید می‌باشد که در کاهش وزن بسیار موثر است. این گیاه می‌تواند فشار خون را تنظیم و کلسترول خون را کاهش دهد؛ اما جو کواکر که نام محصولی کارخانه ای  است، دارای این خواص نمی‌باشد؛‌ زیرا این محصول حاوی مواد شیمیایی مضری است که می‌تواند برای سلامتی بسیار خطرناک باشد. لازم است بدانید یکی از مواد شیمیایی مورد استفاده در این محصول  گلیفوسات نام دارد که برای از بین بردن علف‌های هرز استفاده می‌شود و سرطان زا نیز هست.

  1. آب پرتقال طبیعی

برای بسیاری از افراد صبحانه بدون آب پرتقال اصلا معنایی ندارد. این افراد به دنبال آب میوه‌هایی هستند که بر روی آن‌ها ۱۰۰ درصد طبیعی درج شده است؛ اما باید بدانید که کارخانه‌ها برای تازه نگه داشتن پرتقال تمام اکسیژن موجود در آن را خالی می‌کنند که این کار باعث از بین رفتن طعم و رنگ اصلی این میوه می‌شود و در نتیجه مجبورند از رنگ‌ها و طعم‌های مصنوعی برای این آبمیوه‌ها استفاده کنند تا طعم آب پرتقال را بگیرند.

  1. نوشیدنی‌های بدون کالری

بسیاری از افراد نوشیدنی‌های بدون قند را به جای نوشیدنی‌های معمولی مصرف می‌کنند؛ زیرا تصور می‌کنند این نوشیدنی‌ها ضرر کم تری دارد؛ اما باید بدانید که بسیاری از این نوشیدنی‌ها حاوی مواد اولیه فرآوری شده می‌باشند و منجر به کاهش سرعت هضم چربی در بدن می‌شود. این نوشیدنی مضرات دیگری نیز بر روی سلامت بدن دارد و گاهی اوقات می‌تواند باعث اضافه وزن افراد هم شود.

  1. پای سیب آمریکایی

این پای یک دسر فرضا آمریکایی می‌باشد؛ اما باید بدانید که این پای اصلا آمریکایی نیست و اصالتا قزاقستانی می‌باشد. رومی‌ها در ابتدا این پای را به انگلستان و سپس به آمریکا بردند و سپس این دسر توسط مصری‌ها به دیگر ملیت‌های جهان معرفی شد.

  1. واسابی ادویه سوشی

سوشی نام غذایی معروف است که برای طعم دار کردن آن از ادویه ای به نام واسابی استفاده می‌شود. ای دویه بسیار گران قیمت است و به همین دلیل بسیاری از رستوران‌ها از این ادویه استفاده نمی‌کنند. آن‌ها در واقع از چند ماده طعم دهنده از جمله ترب کوهی، خردل، فلفل‌ها و رنگ‌های غذایی، برای ساختن این ادویه استفاده می‌کنند. در واقع واسابی اصلی  طعم طبیعی بیش  تری داشته و بسیار تند تر نیز می‌باشد.

  1. روغن زیتون خالص

روغن زیتون امروزه به نام روغن جایگزین برای روغن‌های نباتی و مایع مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ اما باید بدانید که بیش تر این روغن‌ها، روغن سویا بوده  و تنها حاوی اسانس روغن زیتون می‌باشند.

  1. بلوبری‌های مصنوعی

بلوبری‌هایی که در کیک‌ها و یا شیرینی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند،‌ طبیعی نیستند. بلکه موادی مصنوعی هستند که از ترکیب آرد، روغن نخل، اسید سیتریک، سوکرالوز و رنگ‌های مصنوعی ساخته می‌شوند.


حتما بخوانید :  آیا تا به حال سوشی میوه ای را امتحان کرده اید؟

منبع
curiousmob
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.