افسر (اعتماد به نفس و خودباوری)جدید ترین هاروح انگیز (روان شناسی)زندگی مدرن

سادگی کمال است زندگی را آسان بگیرید … بخوانید

سادگی همان کمال است، اما با حروف دیگری نوشته می‌شود.«لئوناردو داوینچی»

من دوست دارم زندگی خود را ساده تر کنم، چرا که این موضوع باعث می‌شود فرد موثرتری بوده، در زندگی استرس کم تری را احساس کرده، آرامش بیش تری داشته و خوشحال تر باشم.

اما از کجا باید شروع کنید؟ و یا اگر در این مسیر قرار گرفته اید چگونه باید ادامه دهید؟

در این مطلب قصد دارم  ۲۰ توصیه مهم را با شما به اشتراک بگذارم که به من کمک کرد زندگی ساده تری داشته باشم. یکی از آن‌ها را انتخاب کنید و با همان یک گزینه شروع کرده و زندگی خود را عوض کنید. سپس آن قدر از این توصیه‌ها در زندگی تان استفاده کنید تا تبدیل به قسمتی از عادت‌هایتان شود.

 • تنفس کنید

اگر استرس دارید، مشکلی برای شما پیش آمده و یا ذهن تان مشغول گذشته و آینده است، سعی کنید به مدت ۱ تا ۲ دقیقه نفس‌های عمیق بکشید. این کار هم ذهن شما را آرام می‌کند و هم شما را به زمان کنونی برمی‌گرداند.

 • کارها را یکی یکی انجام دهید

این کار باعث می‌شود تمرکز بیش تر و استرس کم تری داشته و نتیجه بهتری بگیرید.

 • برنامه‌های خود را بنویسید

به جای این که دائما به خود یادآوری کنید چه کار‌هایی را باید انجام دهید، سعی کنید تمام ایده‌ها و تفکرات تان را یادداشت نمایید تا چیزی از قلم نیفتد. زیرا ذهن مانند یک سطل سوراخ است و اگر همه چیز را به آن بسپارید ممکن است برای همیشه از دست شان بدهید!

 • فقط یک بار در هفته برای خانه خرید کنید

با این کار وقت و انرژی خود را ذخیره می‌کنید. تجربه ثابت کرده است که در این صورت پول کم تری نیز خرج خواهید کرد.

 • نیازی نیست همه کارها را به نحو احسن انجام دهید

این عمل باعث می‌شود که در انجام یک کار گیر کرده و اعتماد به نفس خود را از دست بدهید. به جای این که بخواهید همه چیز به نحو احسن انجام شود، فقط سعی کنید کارها را به خوبی انجام داده، تمام کنید و سپس به سراغ کار بعدی بروید.

 • اگر از انجام کاری بیزار هستید، همین امروز آن را ترک کنید

زندگی با شتاب در حال گذر است و تنها باید از آن لذت برد. پس اگر کاری شما را اذیت می‌کند و دوستش ندارید، دیگر آن را انجام ندهید. حتی اگر این تغییرات برای مدتی شما را حسابی درگیر کند، بدانید که بالاخره به ساحل آرامش خواهید رسید.

 • کیف خود را قبل از خواب جمع کنید

بدین طریق صبح زود دیگر استرس نخواهید داشت و کم تر پیش می‌آید که چیزی را فراموش کنید.

 • وسایلی را که یک سال یا بیش تر است که از آن‌ها استفاده نکرده اید، دور بریزید

به سراغ وسایل تان بروید و ببینید کدام یک از آن‌ها را در یک سال اخیر استفاده کرده اید. اگر به گزینه ای برخوردید که از آن استفاده نمی‌کنید، می‌توانید آن را به یک خیریه ببخشید و یا به یک دوست بدهید. اگر آن وسیله از مد افتاده یا خراب است، حتما آن را دور بیاندازید.


همچنین بخوانید :  هر سنی منحصر به فرد است ؛فرصت‌های ناب زندگی تان را ازدست ندهید

 • از خود سوال‌های ساده بپرسید

برای مثال از خودتان بپرسید مهم ترین کاری که در حال حاضر می‌توانم انجام دهم چیست؟ و یا این که در حال حاضر برای ساده کردن شرایط خود، چه قدم‌های کوچکی می‌توانم بردارم؟ این سوالات به شما کمک می‌کنند که مسیر پیشرفت را پیدا کنید.

 • وسایل را سر جایش بگذارید

 اگر هر چیزی جای خودش را داشته باشد، تمیز نگه داشتن خانه کار ساده ای خواهد بود و دیگر نیازی نیست که هر روز آن را مرتب کنید. همچنین این موضوع باعث آرامش و سکوتی درونی می‌شود که ناشی از تاثیر محیط اطراف بر شما است.

 • غذای بیش تری درست کنید

شما چه زیاد غذا درست کنید چه کم، باید به همان اندازه پای گاز بایستید. پس زیادتر غذا درست کنید که هم وقت خود را ذخیره کرده باشید و هم ظرف‌های کم تری بشویید. همچنین می‌توانید غذایی را که درست کرده اید به محل کارتان ببرید. در این صورت دیگر مجبور نیستید غذای ناسالم بیرون را بخورید و پول تان را نیز پس انداز می‌کنید.

 • ایمیل‌های خود را کوتاه تر بنویسید

من همیشه سعی می‌کنم ایمیل‌هایم از ۱ تا ۵ جمله بیش تر نباشد. اگر شما تمرکز خود را بر روی این موضوع بگذارید، با مرور زمان احتمالا این کار به عادتی پسندیده در شما تبدیل می‌شود.

 • به جای حدس زدن، سوال بپرسید

خواندن ذهن افراد بسیار سخت است، پس به جای این که حدس بزنید از آن‌ها سوال بپرسید. این کار از کشمکش‌های غیر ضروری و سوء تفاهم‌ها جلوگیری می‌کند. در این صورت وقت و انرژی کم تری نیز هدر می‌کنید.

 • محل کار خود را زیاد شلوغ نکنید

برای مثال اگر شخصی هستید که به خاطر شغل تان باید دائما از کامپیوتر استفاده کنید، پس تنها چیزی که در اتاق کارتان نیاز دارید یک کامپیوتر، میز، صندلی و یک لیوان آب است. همان طور که می‌بینید تمام چیزهایی که نیاز دارید در اطراف شما قرار دارد. در نتیجه، وسیله ای در کنار شما وجود ندارد که بخواهد حواس تان را پرت کند.

 • همه چیز را فقط یک بار در روز کنترل کنید

ایمیل‌ها، فیسبوک و هر برنامه دیگری را فقط یک بار در روز چک کنید. زیرا این کار باعث می‌شود هم وقت تان هدر نرود و هم حواس تان پرت نشود. من بعد از پایان روز کاری ام به چک کردن آن‌ها می‌پردازم.

 • مهربان باشید

به جای انتقاد و قضاوت مردم، سعی کنید با آن‌ها و خودتان مهربان باشید.

 • بپذیرید که با بعضی از افراد نمی‌توانید رابطه داشته باشید

مطمئن باشید همیشه افرادی هستند نمی‌توانید به خوبی با آن‌ها ارتباط برقرار کنید و یا این که به هر دلیلی آن‌ها علاقه ای به شما ندارند.

 • برای خودتان از کاه، کوه نسازید

زمانی که تصور می‌کنید با مشکل بسیار بزرگی روبرو شده اید از خودتان بپرسید،« من زیادی این مشکل را دست بالا نگرفته ام؟» همچنین اگر احساس می‌کنید که قربانی شرایط شده اید، از خودتان بپرسید،«آیا فرد دیگری بر روی زمین وجود دارد که شرایط اش بدتر از شرایط من باشد؟»


همچنین بخوانید :  تحقیقات بسیار جالب درباره راز طول عمر در ایران و جهان

 • جمعه‌ها ۱۰ تا ۱۵ دقیقه وقت بگذارید و برای هفته پیش رو برنامه ریزی کنید

برای هفته پیش رو برنامه ریزی کنید و کارهایی را که در اولویت هستند، بنویسید. قبل از این که به اواسط هفته برسید، از اول هفته برای آن آماده شوید. این کار باعث می‌شود کارهایتان به صورت شفاف تری مشخص باشد، استرس کم تری را تجربه کنید و تا هفته بعد کارهای بیش تری را انجام دهید.

 • وقت خود را با افرادی که زندگی را برای شما ساده تر می‌کنند، بگذرانید

 با افرادی که فقط به زندگی شما تشنج می‌دهند و باعث پیچیده شدن مسائل مختلف می‌شوند، قطع ارتباط کنید و یا وقت کم تری را با آن‌ها بگذرانید.

منبع
positivityblog
برچسب ها

مریم امینی

مريم اميني هستم، كارشناس ارشد زبان و ادبيات فارسي. از ٦ سال پيش نويسندگي و ويراستاري را به عنوان حرفه اصلي خود انتخاب كرده ام. از آن جايي كه به كارم علاقه بسياری دارم، هميشه تلاش مي كنم "بهترين" ها را ارائه دهم. روزانه، به طور منظم، مطالعه و ورزش مي كنم. ديدن يك تئاتر خوب انتخاب اصلي من براي گذراندن اوقات فراغت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.