خانــه داریخانه داریزندگی مدرنکیمیای هستی (سبک زندگی)

۱۰ روش کاربردی برای داشتن کمد لباس مرتب!

Epictetus فیلسوف یونانی:«ابتدا خودتان را بشناسید و سپس برای خرید لباس اقدام نمایید.»

قبل از خواندن این مطلب، تصور کنید که اگر این حجم لباس را خریداری نکرده بودید، ‌زندگی شما چه تفاوت‌هایی با وضعیت امروزتان داشت؟

 • پس انداز بیش تری داشتید.
 • زمان بیش تری را به خود اختصاص می‌دادید.
 • برای انتخاب لباس تنش کم تری داشتید.
 • کمدتان مرتب تر بود.
 • بستن چمدان برای سفر وقت و انرژی کم تری لازم داشت.
 • زمان کم تری را برای شستن لباس اختصاص می‌دادید.

متاسفانه بسیاری از ما به جای این که از فواید کم تر لباس خریدن لذت ببریم،  تصور می‌کنیم هر چه لباس‌های بیش تری داشته باشیم، بهتر است و در نتیجه هر روز و هر فصل بیش تر و بیش تر لباس می‌خریم. در واقع ما تصور می‌کنیم که با داشتن لباس‌های بیش تر، روی مد هستیم و بیش تر لذت می‌بریم و احساس می‌کنیم که داشتن لباس‌های بیش تر مرسوم تر است؛ همین حالا تصمیم بگیرید که روال زندگی تان را تغییر دهید تا متوجه شوید که با داشتن لباس‌های کم تر، احساس آزادی بیش تری نیز خواهید داشت.

برای این که در کمد تان، لباس‌های کم تری داشته باشید، از این ۱۰ روش کاربردی که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد، می‌توانید استفاده کنید. راه حل‌های عملی برای کاهش لباس‌های بی استفاده در کمد

 

 1. اعتراف کنید که خیلی بیش تر از میزان مورد نیازتان لباس دارید. این تنها چیزی است که به عنوان اولین قدم،‌باید آن را قبول کنید.
 2. تنها چند رنگ مورد علاقه خود را برای لباس‌های تان در نظر بگیرید و فقط از همان رنگ‌ها خرید کنید؛ ‌زیرا اگر بخواهید از همه رنگ‌ها لباس بخرید‌، مجبورید کیف، کفش، کمربند و بسیاری از اجزای دیگر را نیز برای ست کردن با این لباس‌ها انتخاب کنید.
 3. به عدد یک احترام بگذارید. باور کنید گاهی تنها یک پیراهن مشکی، یک جفت کفش مشکی، یک کیف مشکی و یا یک کمربند مشکی می‌تواند برای شما کافی باشد. البته می‌توانید سبک زندگی، شغل، شرایط آب و هوایی و&#۸۲۳۰; را در این مورد بگنجانید.
 4. با توجه به سایز کمد لباس تان، مواردی را که استفاده ای برای شما ندارند دو بریزید، بفروشید و یا هدیه دهید. بهتر است این کار را لباس‌هایی که دیگر آن‌ها را نمی‌پوشید انجام دهید و پس از آن شگفت زده خواهید شد که واقعا چه تعداد زیادی لباس غیر قابل استفاده دارید.
 5. دور ریختن، هدیه داد و یا فروختن لباس‌هایی که استفاده از آن‌ها ندارید، کار مشکلی نیست. البته این کار در ابتدا کمی‌مشکل می‌باشد،‌به همین دلیل به شما پیشنهاد می‌کنیم در انتهای هر فصل، لباس‌هایی که دیگر استفاده ای ندارند را از کمد بردارید و پس از انجام این کار در مرحله دوم، به سراغ دور ریختن، هدیه دادن و فروختن لباس‌هایی که به صورت کلی دیگر لازم ندارید، بروید.
 6. برخی از افراد تنها برای سرگرم شدن خرید می‌کنند که اصلا عادت مناسبی نیست. برای حل این مشکل به شما پیشنهاد می‌کنیم مدت زمان مشخصی را برای هر بار خرید کردن تان در نظر بگیرید، به طور مثال می‌توانید با خودتان قرار بگذارید که هر ۹۰ روز یک بار خرید کنید. با این متد ساده می‌توانید نگرش خود را نسبت به خرید لباس تغییر دهید.
 7. برای بودجه لباس خود، محدودیت در نظر بگیرید. می‌توانید مبلغ بسیار کمی‌را برای خرید لباس به صورت ماهیانه در نظر بگیرید.
 8. بهتر است در حراجی‌ها خرید نکنید؛‌ زیرا در همه حراجی‌ها تنها قیمت پایین تری ارائه می‌شود و آن چیزی که ما واقعا به دنبال آن هستیم، ارائه نمی‌شود. به همین دلیل پس از خرید در حراجی‌ها، باز هم برای خرید کردن وسوسه خواهید شد.
 9. به جای این که تعداد بیش تری لباس بخرید، لباس‌های با کیفیت بهتری بخرید. سعی کنید همیشه لباس‌هایی را که واقعا دوست دارید خریداری کنید، حتی اگر قیمت بیش تری داشته باشند؛ زیرا اگر کمد شما انباشته از لباس‌هایی باشد که آن‌ها را دوست دارید، کم تر برای خرید لباس‌های بیش تر وسوسه خواهید شد.
 10. با شخصیت خود روی افراد تاثیر بگذارید، نه با لباس‌های تان! می‌توانید با یک لبخند توجه افراد را به لباس‌های قدیمی‌تان تغییر دهید. در واقع روانشناسان می‌گویند، مردم با دیدن لبخند شما متوجه قدیمی‌بودن لباس‌های تان نخواهند شد.

همچنین بخوانید :   آیا نیازی به شستن لباس نو است؟

منبع
becomingminimalist
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.