روان شناسیسلامتلیلی (عاشقانه ها)مهربانو (روابط)

چگونه و تحت چه شرایطی برای جلوگیری از طلاق باید از مشاور کمک گرفت ؟

نزدیک به ۵۰ درصد از ازدواج‌ها با طلاق  پایان می‌یابند، آیا واقعا این قدر نگه داشتن یک ازدواج سخت است؟

آیا می‌دانید که نزدیک به ۵۰ درصد از ازدواج‌ها در آمریکا، به طلاق منجر می‌شود؟ این آمارها نشان دهنده هشداری برای ازدواج‌های دوم می‌باشد و هم چنین نمایان گر این موضوع است که  در بین ۵۰ درصد از زوج‌های آمریکایی بحران روابط وجود دارد. با وجود بالا بودن این درصد بین زوج‌های امریکایی، بیش تر آن‌ها از خدمات مشاوره استفاده نمی‌کنند و حتی این کار را نهی شده می‌دانند. چرا استفاده از خدمات مشاوران هنوز مورد پذیرش قرار نگرفته است؟

براساس آمار منتشر شده از اداره آمار کارگران، طلاق زوج‌های بین گروه سنی ۴۰تا ۵۰ سال، حدود ۵٫۲% بیش تر از گروه‌های دیگر است و خانم‌ها به نسبت آقایان، بیش تر تقاضای طلاق می‌کنند. این که خانم‌ها نسبت به آقایان بیش تر تقاضای طلاق می‌کنند، دلایل متفاوتی دارد، به طور مثال ادامه تحصیلات و به دست آوردن موقعیت بهتر شغلی و یا درآمد بیش تر و یا رهایی از خشونت‌های خانوادگی نیز ممکن است یکی دیگر از دلایل درخواست طلاق خانم‌ها باشد.

اگرچه امروز بسیاری از افراد آسان ترین راه که طلاق است را انتخاب می‌کنند؛ اما هستند کسانی که برای حل مشکلات خود در روابط، از کمک مشاوران استفاده می‌کنند.

استفاده از راهنمایی‌های مشاوران می‌تواند شانس دیگری برای بهبود رابطه باشد

زوج‌هایی که در سنین ۴۰ تا ۵۰ سال قرار دارند، در این مرحله از زندگی به نقطه ای می‌رسند که به شدت احساس روزمرگی خواهند کرد و همین موضوع یکی از دلایل بالا بودن طلاق در این گروه است. این افراد هر روز با مشاجرات و اختلافات خانوادگی درگیر هستند و به همین دلیل، کم کم جرقه‌های طلاق در میان آن‌ها زده می‌شود.

برای این که بدانید چه زمانی لازم است از مشاوران کمک بگیرید، چندین نشانه وجود دارد. در ادامه به این نشانه‌ها اشاره خواهیم کرد:

وقتی رابطه کلا منفی است

شما صحبت نمی‌کنید؛ بلکه تمام وقت خود را به صورت کامل صرف مشاجره بر سر هر موضوعی مانند،‌آب وهوا، پول،‌بچه‌ها، ماشین صدمه دیده تان، اتفاقات بد در محیط کار و&#۸۲۳۰; می‌کنید. در این حالت هر موضوعی می‌تواند منجر به بالا گرفتن مشاجرات شود.


حتما بخوانید : تجربه‌هایی از زنانی که در سنین پایین طلاق گرفته اند و توصیه‌هایی به آنها !

وقتی اعتماد خود را از دست می‌دهید

ارتباط براساس اعتماد شکل می‌گیرد؛ اما هنگامی‌که به هر دلیلی این اعتماد از بین برود، حتی احمقانه ترین موارد نیز از ذهن شما می‌گذرند تا اعتماد را نسبت به شریک تان از بین ببرند. به طور مثال در مورد دوستان جدید همسر خود حساس می‌شوید و یا به سرگرمی‌های او بیش تر توجه می‌کنید و به نظرتان کمی‌مشکوک می‌رسند.

هنگامی‌که اسرار خودتان را با همسرتان در میان نمی‌گذارید

اگرچه همه ما یک سری مسائل شخصی و خصوصی داریم که حتی با همسرمان نیز در مورد آن‌ها صحبت نکرده ایم؛ اما گاهی برخی افراد ترجیح می‌دهند هیچ چیزی را با همسرشان را در میان نگذارند که این نشانه خوبی نیست.

هنگامی‌که اختلاف نظر بر سر مسائل مالی وجود دارد

یکی از جنبه‌های مهم ازدواج،  داشتن مدیریت خوب روی مسائل مالی است. در مورد این مسئله نیز زوجین باید با هم توافق داشته باشند، به طور مثال اگر یک نفر بر پس انداز پول برای دوران بازنشستگی برنامه ریزی کند و طرف مقابل تنها به خرج کردن پول بیاندیشد، مشکل به وجود خواهد آمد. اگر این اختلافات پس از چندین ماه حل نشده باقی بماند، حتما نیاز به کمک گرفتن از مشاوران خواهد بود.

 هنگامی‌که هیچ صمیمیتی وجود ندارد

همه ما می‌دانیم صمیمیت و شوق روزهای اول ازدواج، همیشگی نیست؛‌زیرا افراد در طول زمان تغییر می‌کنند و مسئولیت‌های جدیدی را بر عهده می‌گیرند و در نتیجه همه چیز عادی می‌شود و اشتیاق اوایل ازدواج کم رنگ می‌شود؛ اما گاهی این موضوع جدی تر است و در این مواقع باید حتما از یک مشاور کمک گرفته شود.

هنگامی‌که زندگی‌های جداگانه ای دارید

گاهی دو نفر با هم زندگی می‌کنند و به ظاهر شریک زندگی هم هستند؛ اما هم کلاسی آن‌ها در دانشگاه از وضعیت زندگی آن‌ها به نسبت همسرشان، بیش تر می‌داند. در این حالت، در رابطه مشکلاتی وجود دارد.


حتما بخوانید : مهم ترین دلیل طلاق چیست ؟!

اگر ۱ یا دو مورد از این نشانه‌ها را در روابط تان دارید، باید حتما با شریک خود در رابطه با این مشکلات گفت و گو کنید؛ اما اگر این نشانه‌ها بیش تر از  ۴ مورد بودند باید حتما با یک مشاور مشورت نمایید.

علاوه بر کمک مشاور، تلاش خودتان نیز لازم است

برای انتخاب مشاور رابطه خود می‌توانید از یک دکتر، دوست، پدر و مادر و یا همکار استفاده کنید. این فرد کسی است که می‌تواند برای نزاع‌های دائمی‌و یا کمبود  محبت در رابطه شما، چاره ای بیاندیشد. البته دقت کنید که نظر این شخص به طور مطلق بر حفظ رابطه  نباشد؛‌ زیرا در برخی روابط مشکلات بسیار عمیق هستند و جدایی بهترین راه حل است. علاوه بر این، فرد مشاور باید حتما نسبت به شما  و همسرتان خنثی باشد، به طور مثال دوست همسرتان انتخاب مناسبی برای این کار نخواهد بود. اگر افراد خنثی را انتخاب نکنید، آن‌ها نمی‌توانند نظری بی طرفانه را ارائه دهند و در نتیجه رابطه بدتر از قبل خواهد شد.

همیشه روزهای خوب را مرور کنید

هیچ ازدواجی با یک دیدار ساده در خیابان و عاشق شدن و ازدواج کردن، سر نمی‌گیرد؛ بلکه در پس هر ازدواجی، اتفاق‌های بسیاری وجود خواهد داشت. به طور مثال می‌توانید در رابطه با اولین قرار ملاقات خود فکرکنید و یا خاطرات خوش تان رادر هنگام ملاقات یک دیگر یاد آوری نمایید. از این روش مشاوران در جلسه‌های درمانی خود استفاده می‌کنندو از مراجعه کننده می‌خواهند بدون هیچ پروایی از احساسات خود صبحت کند. دلیل استفاده از این روش درک نیمه دیگری از احساسات است و این که واقعا همسرمان به ما و رابطه چه احساسی دارد.

تعهد کلید اصلی است

در ازدواجی که دو فرد قادر به همکاری با هم نیستند، هیچ چیز تغییری نخواهد کرد.

اگر به نقطه ای در ازدواج خود رسیده اید که فکر می‌کنید مشاوره گرفتن تنها اتلاف وقت است،‌ بهتر است هر کسی راه زندگی خودش را در پیش بگیرد.

منبع
lifehack
برچسب ها

الهه افهامی

الهه افهامی هستم و حدودا ۴ سالی است که که در زمینه وبلاگ نویسی و تولید محتوا فعالیت می کنم. نوشتن تنها کار من نیست، بلکه یکی از علایق من هم هست و حالم رو خوب می کنه. سفر و کسب تجربه های جدید رو خیلی دوست دارم و سعی می کنم همیشه اطلاعات ام رو در هر زمینه ای به روز نگه دارم.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.