روان شناسیسلامتلیلی (عاشقانه ها)مهربانو (روابط)

توصیه های کاربردی از زبان کارشناسان برای داشتن رابطه ی موفق و پایدار

امروزه بسیاری از زن و شوهرها در سرتاسر جهان به مشاوران مراجعه می‌کنند تا بتوانند صمیمیت خانواده‌های خود را حفظ نمایند. حال ما در این مطلب می‌خواهیم بهترین توصیه‌ها از زبان تاپ ترین کارشناسان را به صورت رایگان در اختیار شما قرار دهیم، تا همیشه رابطه ی موفق و پایدار داشته باشید.

شروع یک رابطه آسان است؛ اما حفظ کردن آن کمی‌مشکل می‌باشد، به همین دلیل هم هست که روزانه زوج‌های بسیاری به مشاوران مراجعه می‌کنند تا بدانند که چه طور باید در شرایط سخت برخورد کنند و اوقات خویش را به خوبی سپری نمانید.

برای داشتن روابطی خوب و بهبود شرایط روابط عاطفی شما، ما با بزرگ ترین کارشناسان این حوزه صحبت کردیم  و از آن‌ها خواستیم مهم ترین اطلاعات را در این حوزه در اختیار ما قرار دهند.  با رعایت این موارد، می‌توانید خانواده  ای سالم و شاد داشته باشید.

 1. از نقش خود بیرون بیایید

 زوج‌ها همیشه به روش یکسانی با هم رفتار می‌کنند و همین طرز رفتار را مدام تکرار خواهند کرد؛ در حالی که اگر الگوهای قبلی را فراموش کرده و شیوه رفتار خود را به طور مثبتی تغییر دهند، می‌توانند شرایط جدیدی را در روابط خود تجربه نمایند.

به طور مثال به جای عصبی شدن در هنگامی‌که همسرتان کارهای روزانه را به درستی انجام نمی‌دهد، با او مهربان تر و دوستانه تر برخور کنید و هم چنین مواقعی که کارهای روزانه را به درستی انجام می‌دهد، قدردانی نموده و او را تشویق کنید.

 1. تماس‌های عاطفی بیش تر

شاید شما نیز مانند بسیاری زوج‌های دیگر تنها در هنگام سلام و خداحافظی و &#۸۲۳۰; تماس‌های  فیزیکی مانند بوسیدن و در آغوش گرفتن، داشته باشید.

 اما با برخی فعالیت‌های ساده دیگر مانند نوازش دست‌های همسرتان در هنگام تماشای تلوزیون، گرفتن دست‌های یک دیگر در هنگام پیاده روی و یا نوازش قسمت‌های دیگر بدن او در هنگام شام،  می‌توانید روابط خود را عمیق نمایید. جالب است بدانید هنگام لمس همسرتان، هورمون‌هایی که احساس خوب در بدن شما تولید می‌کنند افزایش یافته، در نتیجه محبت تان بیش تر شده و نزدیکی بیش تری به یک دیگر احساس خواهید کرد.

 1. رفیق نباشید

رفیق بودن با شوهرتان اگر چه می‌تواند برای داشتن یک رابطه صمیمی‌مفید باشد؛ اما این نوع روابط برای زندگی زناشویی مضر است؛ زیرا با این کار جذابیت‌های جنسی که در ابتدای رابطه هیجان انگیز بود، از بین خواهد رفت و مانند هم اتاقی برای هم خواهید شد.  سعی کنید انرژی تان را برای روابط زناشویی خود حفظ نمایید.

 1. رژیم تغذیه مداوم

در ابتدا باید به شما بگوییم که برای داشتن رابطه ای نزدیک با همسرتان، قبل از رفتن به رخت خواب، حتما ذهن خود را از تمام درگیری‌ها خالی کنید؛ زیرا مردها برای گرفتن آرامش از همسرشان نیاز به ارتباط فیزیکی با آنها‌ها دارند، نه بحث‌های طولانی!

برای داشتن ارتباط زناشویی بهتر با همسرتان، می‌توانید از رژیم‌های مناسب برای این موضوع استفاده کنید، مانند مواقعی که در باشگاه رژیمی‌روزانه دارید.

 1. صحبت کنید

برای آگاهی کامل از آن چه در ذهن همسرتان می‌گذرد در هنگام مخالفت‌ها، با یک دیگر صحبت کنید و هنگامی‌که طرف مقابل تان در حال صحبت کردن است، به او گوش دهید.

 1. نقاط عطف یک دیگر را بیابید

سعی کنید در هنگام تصمیم گیری، نقاط مشترک یک دیگر را بیابید. به طور مثال تصور کنید که قصد رفتن به سفر را دارید و به همین دلیل باید با هم در این مورد تصمیم گیری نمایید. قبل از هر چیزی ابتدا هر دو طرف باید تمایلات شخصی یک دیگر را به صورت کامل در نظر گرفته و در جایی یادداشت کنند و نقاط مشترک خود را از میان تمایلات یک دیگر،‌ شناسایی نمایند. شاید یکی از طرفین از سفر به شهری مانند سانفرانسیکو لذت می‌برد و دوست دارد در رستوران‌ها و مراکز خرید این شهر گردش نماید؛ اما طرف مقابل از آفتاب گرفتن کنار ساحل و سرو یک نوشیدنی خنک به همراه چتری تزیینی بر روی آن، لذت بیش تری می‌برد. برای گرفتن تصمیمی‌خوب در این زمینه می‌توانید مقصدی را که تمایلات هر دو طرف را در بر داشته باشد، انتخاب نمایید.


حتما بخوانید : گاهی بدون اینکه خودمان متوجه شویم رابطه‌هایمان را خراب می‌کنیم !چگونه ؟ بخوانید

 1. مثبت باشید

بهتر است ناراحتی‌های خود را با ملایمت نشان دهید؛‌ زیرا این روش بسیار موثر تری است نسبت به حالتی که با عصبانیت نارضایتی خود را بیان می‌کنید.

نظرات منفی خود را با حالتی مثبت بیان نمایید. به طور مثال اگر همیشه همسرتان دیر به محل قرار می‌رسد، می‌توانید به جای شکایت کردن این گونه نارضایتی خود را نشان دهید:« من می‌دانم که تو به صورت کلی خونسرد هستی و کارهایت را آرام انجام می‌دهی؛ اما گاهی دیر کردن‌های بیش از حد تو موجب ناراحتی من می‌شود»

 1. یک دیگر را تایید کنید

هنگامی‌که همسرتان در حال صحبت کردن است، خوب به حرف‌های او گوش دهید؛ زیرا اگر حتی خودتان نیز در هنگام صحبت کردن، مورد توجه قرار نگیرید، احساس ناراحتی خواهید کرد.

این برای هر دوی شما مهم است که صحبت‌های یک دیگر را تایید کنید؛ زیرا با این کار می‌دانید که توسط طرف مقابل، درک شده اید.

 1. تحمل خود را بالا ببرید

هیچ کدام از ما کامل نیست و به همین دلیل ما باید با تفاوت‌های مان کنار بیاییم. پس به جای این که به خاطر کارهای آزار دهنده همسرتان عصبی شوید، به نقاط قوت این رفتارها فکر کنید؛ اگرچه این موضوع از ابتدا قابل تشخیص نمی‌باشد.

به طور مثال ممکن است همسرتان در هنگام تماشای تلوزیون داد و فریاد راه بیندازد و شما از این موضوع ناراحت باشید؛ اما می‌توانید به جای ناراحتی از این رفتار،‌ با خودتان بگویید که چه قدر شور و اشتیاق همسرتان را دوست دارید و یا اگر همسرتان در رویارویی با افراد جدید کمی‌خجالتی است و این موضوع شما را ناراحت می‌کند، به این جنبه آن نگاه کنید که همسرتان هیچ تمایلی برای لاف زدن با دیگر افراد بیگانه را نخواهد داشت.

 1. کمی‌زمان بگذارید

این موضوع بسیار مهمی‌است که هر دوی شما زمانی را به خود و رابطه دو نفره تان اختصاص دهید.  در این مدت زمان باید هیچ ارتباطی با تلفن همراه خود و دنیای اینترنت نداشته باشید. این زمان می‌تواند مانند یک روز سرگرم کننده، شامل سفری چند روزه  و یا گذراندن چند ساعت با یک دیگر باشد. سعی کنید مکانی را برای با هم بودن انتخاب نمایید که هیچ چیز حواس شما را از یک دیگر پرت نکند.

 1. پشت او باشید

هنگامی‌که همسرتان با دوستانش بحثی را می‌کند و یا از بی انصافی‌های رییس خود می‌گوید،‌ شما باید همیشه از همسرتان طرفداری کنید؛‌ زیرا در غیر این صورت هیچ یک از دو طرفین نمی‌توانند روی یک دیگر حسابی باز کنند. البته این موضوع بدین معنا نیست که شما باید بی هیچ قید و شرطی همواره  همسرتان را تایید کنید، بلکه کافی است نشان دهید که حامی‌و طرفدار همسرتان هستید.

 1. کمی‌برای هم پول خرج کنید

حتما نباید برای هدیه خریدن منتظر یک روز خاص باشید. زیبایی هدایا بیش تر می‌شود اگر، بی هیچ دلیلی خریده شوند و دور از انتظار باشند. پس برای قدردانی از یک دیگر می‌توانید، به یک دیگر بدون هیچ دلیلی هدیه بدهید. البته لازم نیست حتما هدیه ای عجیب و یا خیلی بزرگ تهیه کنید، با هر هدیه کوچکی می‌توانید از یک دیگر قدر دانی نمایید؛ زیرا هدف شما از این کار این است که نشان دهید، به فکر یک دیگر هستید. این هدیه حتی می‌تواند یک شلوار راحتی با رنگ مورد علاقه همسرتان نیز باشد.

 1. روزی هیجان انگیز را ترتیب دهید

هیچ کس برای همیشه نمی‌تواند جذاب بماند و پس از مدتی با هم بودن، جذابیت روزهای اول رفته رفته کم رنگ شده و زوجین، گاهی نیز برای هم خسته کننده خواهند شد. اگر شما نیز در روابط خود دچار این حس شدید،‌ بدانید که طرف مقابل تان نیز همین حس را خواهد داشت. با برنامه ریزی برای یک روز هیجان انگیز، می‌توانید با این حس مقابله نمایید. در این خصوص به شما توصیه می‌کنیم به دنبال ایده‌های  خلاقانه باشید و بدانید سرو شام در بیرون  و دیدن یک فیلم سینمایی، خلاقانه نیست. به طور مثال در هر ماه یک روز را به تجربه‌های شگفت انگیزی مانند رفتن به کنسرت یا اسکی روی یخ را اختصاص دهید.


حتما بخوانید : این باورها را درباره رابطه جنسی تان دور بریزید !

منبع
cosmopolitan
برچسب ها

الهه افهامی

الهه افهامی هستم و حدودا ۴ سالی است که که در زمینه وبلاگ نویسی و تولید محتوا فعالیت می کنم. نوشتن تنها کار من نیست، بلکه یکی از علایق من هم هست و حالم رو خوب می کنه. سفر و کسب تجربه های جدید رو خیلی دوست دارم و سعی می کنم همیشه اطلاعات ام رو در هر زمینه ای به روز نگه دارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.