زیبـایـیعروسیکیمیای هستی (سبک زندگی)مد

عروس خانم ها چه کارهایی را از چندین ماه قبل از عروسی باید انجام دهند ؟

در دوره آمادگی برای عروسی به مسائل مختلفی توجه می‌کنید؛ از لیست دعوت مهمانان گرفته تا رزرو کردن مکانی برای برگزاری عروسی. اما حواس تان باشد که در این میان خودتان را از یاد نبرید. در ادامه این مطلب توضیح خواهیم داد که عروس خانم‌ها چگونه باید چندین ماه قبل از عروسی ، خود را برای آن روز مهم آماده کنند؛ پس با ما همراه باشید:

۹ تا ۱۲ ماه قبل از عروسی موهایتان:

آیا فکر می‌کنید برای آماده شدن، زود است؟ نه، چنین نیست! فرض کنیم می‌خواهید موهایتان را در روز عروسی مدل بسته( شینیون) درست کنید، در حالی که موهایتان کوتاه است و یا می‌خواهید موهایتان را به رنگ شکلاتی تغییر دهید، در حالی که رنگ پوست تان سبزه است. در این موارد بهتر است زودتر شروع به آماده شدن نمایید. ابتدا باید تصمیم بگیرید که می‌خواهید ظاهرتان چگونه باشد. آیا می‌خواهید موهایتان را مدل بسته( شنیون) درست کنید؟ موی باز و فر را ترجیح می‌دهید؟ یا این که می‌خواهید موهایتان صاف باشد؟ همین حالت برای رنگ مو هم وجود دارد.

به مرور زمان باید به رنگ دلخواه تان برسید. زیرا ممکن است تغییر رنگ مو در لحظه آخر همه چیز را به هم بریزد. در این مدت باید از موهایتان به خوبی مراقبت کرده، نوک موهایتان را با فواصل مشخصی کوتاه کنید، از ماسک مو استفاده نمایید و اگر به مسافرت تابستانی می‌روید، استفاده از اسپری محافظ مو را فراموش نکنید. در غیر این صورت ممکن است پایین موهایتان آسیب دیده و رنگ دیگری به خود بگیرد. اگر پایین موهایتان آسیب دیده از سرم مو و اگر موهایتان خیلی نازک است از محصولات تقویت کننده و ضد ریزش استفاده کنید.

پوست تان:

اگر پوست تان دارای مشکل است با یک پزشک در این زمینه مشورت کنید. اگر پوستی چرب، مستعد جوش، خیلی خشک و پوست پوست شده دارید، می‌توانید با کمک یک متخصص، مشکل تان را حل کنید.

بدن تان:

در این مدت باید شروع به اپیلاسیون لیزری کنید. این روش حتما نتیجه خوبی دارد و فقط با چند جلسه می‌توانید از شر تمام موهای زائد خلاص شوید.

۶ تا ۹ ماه مانده تا عروسی موهایتان:

اکنون زمان مراقبت از موهایتان است. موی چرب و خشک هر دو به یک اندازه آزار دهنده هستند. از آرایشگرتان بخواهید مراقبت‌های مناسب با موهایتان را به  شما پیشنهاد کند. بعد از این که شامپو، کرم مو، ماسک مو و محصولات مناسب خود را یافتید، سریعا استفاده از آن‌ها را آغاز نمایید.

پوست تان:

چهره شما باید روز به روز زیباتر شود. اگر زمان زیادی تا روز عروسی دارید به استفاده از کرم‌هایی که نتیجه خوبی داشته اند، ادامه دهید. علاوه بر کرم، استفاده از یک شیر پاک کن برای پوست‌های حساس، ماسک پیلینگ و مرطوب کننده را هم شروع کنید. لک‌های پوستی که در اثر تابش نور خورشید یا جای جوش ایجاد شده اند را درمان نمایید.

بدن تان:

تمیز کردن پوست در حمام به کمک فرچه، هم روش آسانی است و هم قابل انجام در خانه. با حرکات دایره ای تمام بدن تان را فرچه کنید. این کار سه نتیجه مهم به همراه دارد؛ سلول‌های مرده را از بین می‌برد، به گردش خون سرعت می‌بخشد و به پوست تان ظاهری ابریشم گونه می‌دهد. بعد از این کار از لوسیون مرطوب کننده استفاده کنید.

۳ تا ۶ ماه مانده تا عروسی موهایتان:

باید از یک کرم موی ترمیم کننده استفاده کنید. اگر تا الان آرایشگرتان را انتخاب نکرده اید، این کار را انجام دهید. می‌توانید به چند سالن زیبایی بروید و کارهایشان را ببینید. تا زمانی که آرایشگاه خود را انتخاب نکرده اید، به ایجاد تغییرات اساسی در بلندی و رنگ موهایتان فکر نکنید. می‌توانید از آرایشگرتان بخواهید تا چند استایل مختلف را روی شما پیاده کند.

ابروها:

شکل ابروها در ظاهر چهره بسیار تاثیر گذار است. ابروهایتان را خودتان برندارید. از یک فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. برای این که نگاه‌هایتان برجسته تر شود باید قوس و پهنای ابروهایتان به خوبی تنظیم گردد. اگر ابروهایتان توسط یک متخصص برداشته شود، زیبایی چشمان تان بیش تر دیده خواهد شد و چهره شما بازتر و شاداب تر می‌شود.

بدن تان:

باید با سلولیت‌ها مبارزه کنید. ممکن است لباس تان قسمت‌های مشکل دار بدن تان را پوشش دهد، اما این که بدانید بدنی صاف و بدون نقص دارید شما را از نظر روانی به آسایش می‌رساند. ابتدا در یک سالن زیبایی، ماساژ سلولیت انجام دهید. سپس هر روز در خانه از کرم ضد سلولیت استفاده کنید.


عروس خانم‌ها بخوانند : این ۵ اشتباه بزرگ را در آرایش روز عروسی تان انجام ندهید!

۱ تا ۳ ماه مانده تا عروسی ناخن‌ها:

اگر ناخن‌هایتان دارای لک هستند یا زود می‌شکنند باید از یک کرم مراقبت از ناخن استفاده کنید. کرم‌هایی که حاوی ویتامین می‌باشند، سریعا تاثیر خود را نشان خواهند داد. به طور مرتب از مرطوب کننده‌های دست استفاده کنید. پاهایتان را فراموش نکنید. برای این که پاهایتان در صندل‌ها یا کفش‌هایی که پشت شان باز است زیبا دیده شوند، در حمام آن‌ها را پیلینگ کنید.

بدن تان:

بدن تان نیز مانند صورت تان نیازمند زنده شدن است. برای از بین بردن سلول‌های مرده پوست و زنده کردن آن می‌توانید پیلینگ انجام دهید. کرم‌هایی که دارای دانه‌های ریز هستند، عمل پیلینگ را بهتر انجام می‌دهند. اگر به سالن زیبایی نمی‌روید، در خانه نیز می‌توانید پوست تان را تمیز و زنده کنید.

۱ ماه مانده تا عروسی موهایتان:

اگر به طور اتفاقی تصمیم به ازدواج گرفته اید و موهایتان کوتاه است چاره ای به جز استفاده از کلاه گیس ندارید. البته قانونی مبنی بر این که موهایتان باید بلند باشد، وجود ندارد. اما اگر پرنسس‌های داستان‌ها شما را تحت تاثیر قرار می‌دهند، برای این که شبیه آن‌ها باشید می‌توانید موهایتان را اکستنشن کنید. شما می‌توانید اکستنشن‌هایی را که با موی طبیعی در سالن‌های زیبایی انجام می‌شود، انتخاب کنید. اگر این کار را دوست ندارید، هیچ اشکالی ندارد. برای موهای کوتاه نیز مدل‌های شیکی وجود دارد.

پوست تان:

مهم ترین کاری که الان می‌توانید برای پوست تان انجام دهید، استفاده از یک ماسک موی مرطوب کننده است. در ضمن می‌توانید با استفاده از یک کرم ترمیم کننده برای چشم‌هایتان، چروک‌های ریز را از بین برید. برای این که ظاهرتان زیباتر باشد باید به فکر خودتان باشید و از استرس دوری نمایید. به این فکر کنید که نمی‌توانید مانع بروز مشکلات شوید، پس خودتان را درگیر هر اتفاق و مشکل کوچکی نکنید. در غیر این صورت چین و چروک و کبودی‌ها به سراغ تان خواهد آمد. فراموش نکنید که استرس در صورت منعکس شده و خودش را به شکل جوش و یک پوست رنگ پریده نشان می‌دهد.

۱ روز مانده تا عروسی موهایتان:

از آن جایی که صبح به آرایشگاه می‌روید، شب قبل موهایتان را بشویید. اگر می‌خواهید از وسایل تزئینی استفاده نمایید، آن‌ها را از شب قبل آماده نمایید تا چیزی را فراموش نکنید.

پوست تان:

آیا زیر چشمان تان کبودی وجود دارد؟ بعد از آن همه مشغله و استرس خیلی طبیعی است. برای رهایی از کبودی‌ها، یک ژل آرام بخش را در یخچال گذاشته و سپس بر روی پلک‌هایتان قرار دهید. تا زمانی که ژل به دمای بدن تان برسد آن را روی پلک‌ها نگه دارید. خواهید دید که این روش برای چشم‌های پف دار و کبودی زیر چشم‌ها بسیار موثر است. برای پوست تان می‌توانید از یک کرم شاداب کننده استفاده کنید.

ناخن‌ها:

برای این که زمان تان را از دست ندهید، مانیکور را یک روز قبل انجام دهید. از رنگ‌های روشن و ملایم استفاده نمایید. در چنین روز مهمی‌نباید پدیکور را فراموش کنید.

بدن تان:

از یک لوسیون عطردار استفاده کنید.


عروس خانم‌ها بخوانند : روش‌های مراقبت از دست و پا قبل از مراسم عروسی

برچسب ها

مریم رزاقی

مریم رزاقی هستم آی تی من ،24 ساله و در تبریز زندگی میکنم. به مطالعه،فلسفه،روانشناسی، طبیعت، سفر ،موزیک و آدم های جالب علاقه دارم! در حال حاضر با تمام انرژی به کار تولید محتوا و سئو میپردازم.

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.