استایلزیبـایـیکیمیای هستی (سبک زندگی)مد

اگر می خواهید همیشه شیک پوش و خوش تیپ باشید حتما این مقاله را بخوانید

خوش تیپ بودن علاوه بر پوشیدن لباس‌های تمیز و اتو کرده، بدین معناست که ما بدانیم در هر موقعیتی چه بپوشیم و با چه استایلی در شرایط متفاوت ظاهر شویم. چگونه می‌توانیم بهتر لباس بپوشیم؟

همه مردم با افزایش سن نحوه لباس پوشیدن را می‌آموزند؛ اما اگر شما این تجربه را نداشته باشید، یادگرفتن آن بعدها دیر خواهد شد و دیگر آسان نیست. در دنیای بیرون موارد بسیاری برای مشاهده وجود دارد و شما هر روز صدها نمونه را در اطراف خود می‌بنید که می‌توانید از آن‌ها نحوه لباس پوشیدن را بیاموزید. قبل از این که شما به انتخاب‌های دیگران بنگرید، باید ابتدا از خودتان شروع کنید.

کمد لباس خود را بازبینی کنید

قبل از بیرون رفتن و خرید لباس‌های جدید، ابتدا باید به خرید در کمد خود بروید. اگر شما فردی بالغ و شاغل هستید،‌ احتمالا سه نوع لباس برای حضور در موقعیت‌های مختلف خواهید داشت که شامل کار، حضور در اجتماع و لباس‌های خانگی می‌شود. برخی از لباس‌های شما می‌توانند کاربردهای چند گانه داشته باشند( به طور مثال با شلوار جین هم به بیرون بروید و هم به تماشای  تلوزیون بنشینید)؛ اما به صورت کلی شما از لباس‌های بیرونی خود حداقل برای این موارد استفاده خواهید کرد. به هر حال برای خوش تیپ بودن ابتدا باید ببینید که قصد حاضر شدن برای چه مراسمی‌را دارید؛ زیرا افراد خوش تیپ برای داشتن استایلی زیبا ابتدا نوع موقعیتی را که قصد حاضر شدن در آن را دارند شناسایی کرده و در کمدشان به دنبال بهترین لباس برای این موقعیت می‌گردند. در واقع تعداد بسیار کمی‌از افراد خوش، لباس مناسب شان را در  مغازه‌ها را جستجو می‌کنند. در واقع شما ابتدا باید کمدتان را بررسی کرده و از خودتان بپرسید که دقیقا برای چه واقعه ای در حال تهیه لباس هستید؟

عروسی

مراسم ختم

جلسات رسمی

رستوران گردی

مصاحبه شغلی

تولد، جشن فارغ التحصیلی

اگرچه لیست فوق کامل نیست؛ اما شامل بیش تر موقعیت‌هایی که افراد بزرگسال جوان در آن حاضر خواهند شد، می‌شود. در هر سال حداقل شما به دو مورد از مراسم فوق دعوت خواهید شد. آیا لباس مناسبی برای حضور در هر یک این مراسم دارید؟ اگر ندارید، آماده باشید تا از این جا آغاز کرده و لباس‌های مناسب برای حضور در این مراسم را آماده کنید.

موارد اصلی را برای حضور در موقعیت‌های خاص بیاموزید

اصول خاصی برای به کار بستن در هر موقعیت وجود دارد. در این جا لیستی نه چندان کامل از اصولی که باید بدانید ارائه می‌شود:

لباس‌هایی را بخرید که اندازه شما هستند. شاید شما با پوشیدن لباس‌هایی که کمی‌بزرگ تر هستند، احساس بهتری داشته باشید؛ اما اگر به جای پوشیدن یک شلوار که سایز دور کمر آن ۳۶ است،‌۳۸ بپوشید، برای شما گشاد بوده و خوب به نظر نمی‌رسید.

لباس‌هایی را بپوشید که در آن‌ها راحت هستید. با پوشیدن لباسی که کاملا اندازه شماست نه تنها خوش تیپ تر هستید؛ بلکه اعتماد به نفس تان نیز افزایش پیدا می‌کند.

اگر لباسی را بپوشید که خودتان از آن لذت نمی‌برید، احساس خوبی نخواهید داشت و در نتیجه مجبورید تمام کارهایی را که انجام داده اید، نادیده گرفته و دوباره لباسی جدید را امتحان کنید.

هیچ گاه بعد از  یک روز کاری رنگ سفید نپوشید؛ البته در برخی موقعیت‌های خاص می‌توانید این کار را انجام دهید. همان طور که بیش تر در رابطه با نحوه لباس پوشیدن می‌آموزید، متوجه خواهید شد که گاهی می‌توان برخی از قوانین را شکست و از آن‌ها پیروی نکرد.

هنگامی‌که شما بر روی موقعیتی خاص تمرکز می‌کنید، می‌توانید به راحتی تشخیص دهید که برای هر موقعیت از چه نوع لباسی استفاده کنید. آیا کت و شلوار برای مصاحبه شغلی مناسب است؟ چه نوع پیراهنی برای عروسی مناسب تر است؟ با شوار جینی که در آن راحت نیستید، چه قدر می‌توانید شام بخورید؟ این سوالات را درهر بار که قصد دارید برای موقعیتی خاص حاضر شوید، از خودتان بپرسید.

هنگامی‌که مشخص کردید برای چه نوع موقعیتی باید لباس بپوشید، می‌توانید بهترین آن را انتخاب کنید. منابعی که در این مورد استفاده خواهند شد، ‌یکسان نیستند. بر ای مثال، شما می‌توانید در این مطلب لباس مناسب برای سرکار را بیابید؛ اما برای موقعیت‌های دیگر باید مطالب موجود در دیگر سایت‌ها را ببینید.

با گذشت زمان مهارت‌هایی را که در رابطه با نحوه لباس پوشیدن می‌آموزید، می‌توانید به تمام موقعیت‌ها تعمیم دهید. به طور مثال ممکن است شما لباسی را برای قرار شام هفته بعد خود بخرید؛ اما  در این خرید متوجه شوید که چه نوع کفشی برای پوشیدن در ادره مناسب تر است. توجه داشته باشید که نباید هیچ گاه پول زیادی را صرف خرید لباس‌هایی کنید که نمی‌دانید قرار است در چه موقعیتی پوشیده شود.


حتما بخوانید : با این ۸ توصیه استایلی همیشه شیک و آراسته باشید

از یک یا چند نفر در هنگام خرید لباس نظر بخواهید

با سرچ در گوگل هیچ گاه متوجه نخواهید شد که چگونه می‌توانید خوش تیپ باشید؛ زیرا بدن شما منحصر به فرد است و عوامل بسیار دیگری نیز وجود دارد که می‌تواند دو استایل یکسان را در یک نفر بسیار زیبا و در نفر دیگر بسیار مضحک و زشت نشان دهد.  بهترین کاری که می‌توانید برای زیباتر به نظر رسیدن انجام دهید،  این است که از دیگران در مورد لباس‌هایی که انتخاب کرده اید، نظر خواهید کنید. کسانی که در  حوزه مد و فشن فعالیت دارند، برای این کار مناسب تر هستند.

اگر هم نتوانسید کسی را پیدا کنید،‌ باز هم گزینه‌هایی در اختیار شما خواهد بود. به طور مثال می‌توانید از Reddit استفاده کنید. Reddit به مردها و زن‌ها در انتخاب نوع پوشش شان کمک می‌کند و به سوالات آن‌ها پاسخ می‌دهد. به این صورت که فرد عکسی را پست کرده و دیگران در مورد لباس او نظر می‌دهند. علاوه بر این مورد  Fashism نیز موردی دیگر است که در آن می‌توانید تصاویری از نحوه  پوشش خود را پست کرده و نظرات دیگران را در مورد آن دریافت نمایید.

اگر هم علاقه ای به پست کردن تصاویر شخصی خود ندارید، می‌توانید یک خرید کننده شخصی را استخدام کنید. برخی از این افراد لباس‌های مناسب شما را می‌خرند و برخی از آن‌ها نیز در فرایند خرید کنار شما بوده و در مقابل انتخاب‌های شما نظرات خود را ارائه می‌دهند.

اگر هم می‌خواهید در هزینه‌ها صرفه جویی کنید، بهتر است از کارگرانی که در فروشگاه‌ها هستند، نظر بخواهید. البته بهتر است خیلی وقت آن‌ها را نگیرید؛ زیرا برخی از آن‌ها هم زمان کارهای بسیاری را باید انجام دهند؛ اما اگر به دنبال لباسی خاص هستید، بسیاری از آن‌ها نه تنها به آنچه شما می‌پوشید، چشم داشتی ندارند؛ بلکه می‌توانند شما را برای یافتن لباسی مناسی نیز راهنمایی کنند.

سایت‌های مد و فشن را مطالعه کنید

هنگامی‌که تلاش خود را در این حوزه شروع می‌کنید، می‌توانید ابتدا کمد خودتان را بررسی کنید. برای این کار سایت‌های تخصصی بسیاری هستند که برای مردان و زنان مقالاتی را در این حوزه گردآری کرده و می‌توان از آن‌ها برای اطلاع از روند تغییرات مد استفاده کرد. اگرچه لباس‌های مربوط به دهه ۹۰ می‌تواند دراین دهه نیز قابل استفاده باشد؛ اما مطابق با روند مد امروز نیست. در واقع یکی دیگر از فرایندهای مربوط به خوش تیپ بودن این است که شما مطابق با روندهای مد امروزی لباس بپوشید.

این مورد را نیز به خاطر داشته باشید که هر نشریه ای  می‌تواند شامل استایل خاصی باشد. به همین دلیل شما ابتدا چند مورد از آن‌ها را بررسی کرده و سپس ببینید که چه طور می‌توانید آن‌ها را با استایل خودتان تطبیق دهید. تنها به یک مجله برای پیدا کردن استایل خود اکتفا نکنید؛ زیرا اندام مدل‌های این مجلات با شما یکسان نیست؛ اما به جای آن مواردی را بیابید که می‌تواند به شما نشان دهد در استایل‌های روزانه خود چه چیزی را بپوشید.

انتخاب استایل‌هایی که خودتان در آن راحت هستید و دوستش دارید، موضوع مهم تری است. در واقع کمد لباس تان نشان دهنده سبک شخصی شما در لباس پوشیدن و مواردی است که آن‌ها را دوست دارید.

هم چنین قوانین اصلی را در هر آداب و رسومی‌به یاد داشته و خیلی با دیگر افراد تفاوت فاحشی نداشته باشید. به طور مثال اگر به دنبالی پیراهنی برای محیط کار هستید، ‌باید ببیند که رییس تان و یا دیگر همکاران هم سطح خودتان چگونه لباس می‌پوشند.

هنگامی‌که می‌خواهید به عروسی بروید باید شبیه به بیش تر مهمان‌ها باشید و طوری لباس بپوشید که توجه دیگران به شما جلب نشود.

با  استفاده از این نکات شما قطعا می‌توانید از ظاهر خودتان راضی باشید و نسبت به دیگران در این مورد بهتر عمل کنید.


حتما بخوانید : استایل‌های زنانه ای که مردها عاشق آن هستند

منبع
lifehacker
برچسب ها

الهه افهامی

الهه افهامی هستم و حدودا ۴ سالی است که که در زمینه وبلاگ نویسی و تولید محتوا فعالیت می کنم. نوشتن تنها کار من نیست، بلکه یکی از علایق من هم هست و حالم رو خوب می کنه. سفر و کسب تجربه های جدید رو خیلی دوست دارم و سعی می کنم همیشه اطلاعات ام رو در هر زمینه ای به روز نگه دارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.