استایلزیبـایـیکیمیای هستی (سبک زندگی)مد

خانم هایی که دوست دارند همیشه خوش تیپ و خوش استایل باشند این مقاله را بخوانند !

خوش تیپ بودن عموما، به معنای پیروی از آخرین مد روز نیست. در واقع بیش تر افراد خوش تیپ، این کار را انجام نمی‌دهند؛ ‌بلکه آن‌ها اغلب از سبک لباس‌های کلاسیک و مدل‌هایی استفاده می‌کنند که همیشه روی مد هستند، آن‌ها می‌دانند چه طور لباس‌های خود را با استفاده از روش‌های متفاوت و هم چنین اکسسوری‌ها، زیباتر نشان دهند. شیک بودن ربطی به لباس‌هایی که می‌پوشید ندارد؛‌ بلکه شیک پوشی به معنای چگونه لباس پوشیدن است. البته اعتماد به نفس نیز در این حوزه یکی از موارد کلیدی است.

مد را بشناسید جزییات سبک استایل خود را مشخص کنید

مواردی را که می‌خواهید در سبک پوشش خود به کار ببرید، کشف کنید. یکی از بهترین راه‌ها برای کشف استایل شخصی خودتان این است که ابتدا استایل‌های دیگران را بررسی کنید. این موضوع به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید سلیقه خود را تشخیص دهید؛ این که چه مواردی را دوست دارید؛ چه مواردی را دوست ندارید و این که باید چه کاری را انجام دهید تا طبق سلیقه خود لباس بپوشید.

وبلاگ‌هایی که در رابطه با مد هستند و سبک لباس پوشیدن افراد مشهور، از جمله موارد عالی هستند که می‌توانند به شما در کشف نوع لباس پوشیدن تان کمک نمایند. می‌توانید برای این کار از شبکه‌های اجتماعی هم چون اینستاگرام و یا پینترست استفاده کنید.

یک اسکرپ بوک در رابطه با سبک لباس پوشیدن خود ایجاد کنید

این کار را می‌توانید به صورت آنلاین و از طریق سایت‌هایی هم چون پینترست و یا کلوسیا انجام دهید، یا از اسکرپ بوک‌های فیزیکی استفاده کرده و پرینت یا عکس‌های آماده مجلات را داخل آن بچسبانید.

می‌توانید صفحات خود را براساس فصل( بهار و زمستان)، لباس( پیراهن و کت) و یا نوع لباس( کار، رسمی، غیر رسمی) طراحی کنید.

خودتان را در نظر بگیرید

هم زمان که در حال بررسی سبک‌های محبوب تر هستید، خودتان را در آن سبک مجسم کنید. آیا به استفاده از لباس‌هایی با مدل‌های عجیب و غریب علاقه مند هستید؟ شاید هم بیش تر سبک راک استارهای دهه ۷۰ و یا ۵۰ را می‌پسندید،‌ شاید هم در دسته مینیمالیست‌ها باشید.

در مورد مواردی  که لباس‌های تان در مورد شما نشان می‌دهند، تفکر کنید و ببینید خود را از راه لباس پوشیدن، چگونه نشان می‌دهید.

اگر شما یک هنر پیشه اجتماعی با سبکی خاص در لباس پوشیدن هستید، ممکن است از رنگ‌های روشن و اکسسوری‌های سنگین و ساخته شده از تکه‌های بزرگ استفاده نمایید.

کپی نکنید

در آغاز ممکن است شما احساسی مقاومت ناپذیر، برای کپی برداری از سبک‌های دیگران داشته باشید. این کار را انجام ندهید و سعی کنید، با تغییر آن چه که در دیگران می‌بینید طبق سلیقه خودتان، منحصر به فرد باشید.

به طور مثال ممکن است شما از استایل دیگران کپی برداری کنید؛ اما رنگ‌ها و الگوهای آن را تغییرد هید و یا از همان رنگ و الگوها در سبکی متفاوت استفاده نمایید.

مثال دیگری که می‌توانیم در این مورد به شما ارائه دهیم این است که، از دامن کوتاه، تی شرت فیت و کفش‌های پاشنه بلند دیگران کپی برداری کنید؛‌ اما این موارد را با رنگ‌هایی متفاوت با استایلی که دیده اید، ست نمایید. می‌توانید حتی این موارد را با اکسسوری‌های مورد نظر خود نیز تغییر دهید.

توجه کنید دیگران چگونه لباس‌های خود را ست می‌کنند

آیا تا به حال به افرادی که در ست کردن لباس‌های شان مهارت دارند، توجه کرده اید. این افراد به ندرت لباس‌های شان را به شیوه‌های یکسان با هم ست می‌کنند. در واقع آن‌ها سعی می‌کنند، لباس‌های خود را با مدل موها و حتی اکسسوری‌های متفاوت ست نمایند.

به طور مثال یک نفر ممکن است بلوزی فیت را با یک شلوار جین و چکمه‌های خیلی بلند تا ران پا ست کند و فردی دیگر همین بلوز را با شلوار جین جذب و بوت‌های تا مچ پا ست نماید.

حساس نباشید

برای افراد خوش تیپ مهم نیست که از کدام مغازه خرید می‌کنند؛ زیرا می‌توانند همه چیز را به خوبی با هم ست نمایند. شما نیز نباید خودتان را محدود به خرید در فروشگاه‌های برند نمایید. از هر فروشگاه و مغازه ای که به اجناس خود تخفیف زده استفاده نمایید تا آن چه را که می‌خواهید بیابید.

یکی از کارهای معمولی که امروزه انجام می‌شود، ‌در نظر گرفتن اصول اخلاقی هنگام خرید کردن از فروشگاه‌ها است. شاید خریدن یک لباس شیک و ارزان قیمت کمی‌مشکل باشد؛ اما با در نظر گرفتن جنبه‌های سیاسی و زیست محیطی آن می‌توانید این کار را انجام دهید.

با خودتان رو راست باشید

این موضوع مهم است که از منطقه امن خود بیرون بیایید و موارد جدید را امتحان کنید؛ اما این کار را به قیمت اعتماد به نفس تان انجام ندهید. تنها لباس‌هایی را بپوشید که با آن‌ها احساس می‌کنید بهترین هستید.

اعتماد به نفس داشته باشید

اعتماد به نفس داشتن در مورد لباس‌هایی که می‌پوشید نیز موضوعی مهم است. آیا تا به حال این جمله را شنیده اید که می‌گویند« اجازه ندهید لباس‌ها شما را بپوشند» اگر اعتماد به نفس نداشته باشید، نمی‌توانید لباس‌هایی را که واقعا دوست دارید،‌ بپوشید. بدون فکر کردن به این که ظاهر و فرم بدن تان چگونه است، در مورد خودتان احساس خوبی داشته باشید.


حتما بخوانید : ۷ موردی که هیچ گاه از مد نمی‌افتند!

کمد لباس تان را شیک کنید از اقلامی‌کلاسیک برای ست کردن با کل لباس‌های تان استفاده کنید

کارشناسان حوزه مد می‌گویند که در کمد شما باید همیشه چند دست از لباس‌های با رنگ خنثی وجود داشته باشد؛‌ زیرا این موارد می‌توانند به سادگی با دیگر لباس‌های شما ترکیب شوند. تقریبا تمامی‌این اقلام شامل موارد زیر می‌شوند:

لگ جذب  مشکی

جین جذب آبی تیره

پیراهن کوتاه مشکی برای این که اندام تان را در بهترین حالت ممکن نشان دهد

دامن راسته تا زانو که بهتر است در رنگ‌های خنثی باشد( مشکی بهترین رنگ)

بلوز یقه مردانه سفید با آستین‌های بلند و دکمه دار

بافت یقه گرد که بهتر است در رنگ‌های خنثی  و از جنس پشم کشمیر باشد( البته این جنس کمی‌گران است)

تی شرت یقه هفت در رنگ‌های سفید، خاکستری، یا مشکی

کفش پاشنه دار مشکی ساده

بوت کوتاه به رنگ مشکی یا قهوه ای

پاپوش صاف مشکی

کت مشکی

بارانی بژ یا مشکی

کاپشن موتور سواری مشکی

سبکی خاص داشته باشید

استایل خود را محدود به مواردی کنید که  که برای فرم اندام تان مناسب است. با این کار می‌توانید بر روی انتخاب‌های خود بیش تر تمرکزکرده و هم چنین آسان تر لباس‌های جدید را که خریداری می‌کنید با موارد قبلی ست نمایید.

هنگامی‌که می‌دانید چه لباس‌هایی بیش تر به شما می‌آید، از انواع مدل‌های آن به راحتی می‌توانید خریداری کنید.

شاید سبک مناسب شما شلواری تنگ به همراه چکمه ای با اجزاء سنگین و یا یک جوراب شلواری گشاد با دامنی کوتاه و کفش‌های پاشنه دار ظریف، باشد.

کارهای روزانه خود را در نظر بگیرید

هنگامی‌که در حال خرید لباس، کفش و اکسسوری‌های خود هستید، کارهای روزانه خود را نیز در نظر بگیرید؛ زیرا اگر این کار را نکنید ممکن است نتوانید مواردی را که خریداری کرده اید، ‌بپوشید.

به طور مثال یک معلم در کمد لباس خود به انواع مدل‌های کاملا متفاوتی از لباس نیاز خواهد داشت. ( شلوار پارچه ای، دامن راسته و تا زانو، ژاکت و یا کفش‌های اسپرت و&#۸۲۳۰;.) و یا لباس‌هایی برای سرو شام در یک رستوران ( مانند پیراهن با یک جفت کفش پاشنه دار) و&#۸۲۳۰;

کمدتان را تمیز کنید

 هرچیزی را که مناسب استایل در حال حاضرتان نیست، یا دور بریزید و یا به دیگر افراد نیازمند بدهید. از این موضوع اطمینان حاصل کنید که احساس خوبی به هر آن چه در کمدتان است، دارید.

نسبت به هر آن چه باید نگه دارید و هر چیزی که باید دور بریزید، قاطع باشید؛ زیرا اگر در کمدتان لباس‌هایی را داشته باشید که به آن‌ها علاقه ندارید، تنها فضای کمدتان اشغال شده و علاوه بر این در ست کردن آن‌ها با دیگر لباس‌های تان دچار مشکل خواهید شد.

استایل خود را با اکسسوری‌ها تزیین کنید

می‌توانید برای زیبایی بیش تر استایل تان از انواع کمربندها، گردنبند و کیف‌های دستی استفاده نمایید. این روش بهترین راه برای زیباتر کردن استایل کلاسیک شما می‌باشد.

 به طور  مثال می‌توانید شب‌ها از یک پیراهن مشکی کوتاه به همراه کفش‌های پاشنه دار و یک گردنبند سنگین و بزرگ استفاده نمایید.

استفاده از کلاه، کمربند و کیف را فراموش نکنید

برای زیباترشدن استایل تان تنها محدود به استفاده از گوشواره و گردنبند نیستید.

به طور مثال می‌توانید از ترکیب یک پیراهن مشکی کوتاه به همراه کیف دستی و کمربندی قهوه ای رنگ استفاده نمایید.

کلاه‌های لبه دار بزرگ نیز، امروز بسیار محبوب هستند؛ زیرا با بیش تر استایل‌های شما، مانند پیراهن‌های ماکسی و یا حتی جین‌های جذب و انواع کت‌های لی، به راحتی ست می‌شوند. البته قبل استفاده از این کلاه‌ها حتما شرایط آب و هوایی و مکانی را که قصد دارید در آن حضور  پیدا کنید، در نظر بگیرید.

عینک بخرید

یکی از اقلام ضروری در استایل هر خانم خوش تیپی، عینک است. به صورت کلی می‌توان گفت عینک‌های خلبانی بزرگ و عینک‌های چشم گربه ای، از سال‌های پیش تا به امروز جزء محبوب ترین مدل عینک‌ها بوده اند؛ اما شما مدلی را انتخاب کنید که متناسب با فرم صورت تان می‌باشد.

برای انتخاب بهترین عینکی که به فرم صورت تان می‌آید،‌ سعی کنید همه مدل‌های آن را امتحان کنید. کسی چه می‌داند شاید مدلی با شیشه‌های گرد کوچک برای صورت شما بهترین مدل باشد.


حتما بخوانید : ۷ اشتباه رایج در مد که هر روز ندانسته انجام می‌دهیم!

به گونه ای متفاوت عمل کنید خنثی باشید

اگر در مورد انتخاب رنگ نگران هستید، با رنگ‌های خنثی مانند مشکی، خاکستری، بژ و سفید شروع کرده و سپس از اکسسوری‌ها استفاده نمایید.

به طور مثال شما می‌توانید از یک بلوز سبز پر رنگ به همراه دامنی راسته تا زانو و هم چنین یک کت مشکی استفاده کنید و یا به همراه آن از گردنبندی درشت و پیراهنی کوتاه و مشکی رنگ و کفش‌های پاشنه دار استفاده نمایید.

از لباس‌هایی با رنگ‌های یکسان استفاده کنید

 استفاده از ست‌های کاملا هم رنگ واقعا می‌تواند زیبا باشد. تمام اقلام این ست‌ها هم رنگ هستند؛ البته نوع رنگی که انتخاب می‌کنید بستگی به رنگ پوست و موی خودتان خواهد داشت.

اگر این ست را مشکی انتخاب کنید بهتر است و می‌توانید با استفاده از این رنگ، ساده و شیک باشید.

همیشه از اکسسوری‌ها استفاده کنید

کارشناسان حوزه مد کلاسیک می‌گویند، باید از تعداد لباس‌های خود بکاهید و در عوض آن‌ها را با اکسسوری‌های بیش تر ست نمایید.

به طور مثال شما می‌توانید یک بلوز مشکی در طرح‌های گشاد را با یک جین مشکی جذب و هم چنین یک جفت نیم بوت مشکی ست نمایید و در کنار آن از انواع اکسسوری‌ها استفاده کنید. این اکسسوری‌ها می‌توانند شامل یک گردنبند درشت طلایی؛ گوشواره‌های طرح الماس؛ روسری رنگی روی گردن تان و یا یک جفت گوشواره بزرگ حلقه ای نقره رنگ باشند.

برخی معتقدند استفاده از انواع اکسسوری‌ها در استایل روزانه شما می‌تواند مانند کاربرد ادویه در وعده‌های غذایی باشد که ایده ای عالی درمورد آن است.

گاهی استفاده از اکسسوری‌های نامناسب با استایل تان می‌تواند تاثیر بیش تری نیز داشته باشد، به طور مثال یک ساعت صفحه بزرگ با یک جفت گوشواره میخی که همراه یک استایل زنانه کلاسیک (‌ژاکت زنانه به همراه دامنی راسته و تا زانو) ست شده اند، می‌تواند جالب باشد.

قسمت‌هایی از بدن تان را که بیش تر دوست دارید،‌ برجسته تر نمایید

اگر پاهایی بلند و زیبا دارید، در استایل خود از لباس‌هایی استفاده کنید که پاهای شما را بیش تر نشان دهد و یا اگر کمری باریک دارید بر روی آن قمست از بدن تان بیش تر  تاکید تمایید و یا حتی می‌توانید از رنگ‌هایی استفاده کنید که منجر به جلب توجه در آن قسمت‌ها می‌شوند. به صورت کلی هر قمستی از بدن تان را که بیش تر دوست دارید، در معرض نمایش بگذارید.

به طور مثال، شما می‌توانید از دامنی کوتاه و یا شلواری جذب برای بیش تر نشان دادن پاهای تان استفاده کنید و یا اگر چشمانی آبی دارید، با یک روسری آبی، نقره ای روی رنگ چشم‌های تان می‌توانید تاکید بیش تری کنید.

از ست‌های تکراری استفاده نکنید

می‌توانید یک جفت کفش راحتی را با شلواری اسلش و یک کت ست نمایید. اگر از ست‌های تکراری برای چندین بار استفاده کنید، از خوش تیپ بودن شما کاسته خواهد شد.

موقعیت مکانی شما و کاری که انجام می‌دهید، تاثیری بر روی خوش تیپ بودن تان نخواهد داشت

افراد خوش تیپ همیشه خوش تیپ هستند و تفاوتی ندارد که با یک پیژامه؛ در پاتوق دوستانه؛ و‌ یا در یک قرار شام در شهر، حاضر شده باشند. اگر شیوه صحیح لباس پوشیدن را بدانید، می‌توانید با یک جین جذب و تی شرت و یا یک جین جذب و بلوز یقه هفت به همراه روسری خاکستری و یا حتی با یک جفت گوشواره نقره ای حلقه ای و کت مشکی به همراه نیم بوت‌هایی تا مچ پا، زیبا و خوش تیپ به نظر برسید.

مرتب باشید

علاوه بر زیبایی لباس‌های تان باید، موها، ابرو، پوست و ناخن‌هایی آراسته شده نیز داشته باشید. همه این موارد در کنار یک دیگر در آراسته به نظر رسیدن شما تاثیر خواهند داشت.

از این موضوع اطمینان حاصل کنید که راحت هستید

شما باید در لباسی که می‌پوشید احساس راحتی داشته باشید و این موضوع ربطی به این که چه لباسی را بر تن دارید، نخواهد داشت. راحتی در لباس‌هایی که پوشیده اید، تاثیر فوری بر روی خوش تیپ بودن شما می‌گذارد.

اگر با کفش‌های پاشنه دار احساس خوبی ندارید و یا لنگان لنگان راه می‌روید، نباید از آن‌ها استفاده کنید.

منبع
wikihow
برچسب ها

الهه افهامی

الهه افهامی هستم و حدودا ۴ سالی است که که در زمینه وبلاگ نویسی و تولید محتوا فعالیت می کنم. نوشتن تنها کار من نیست، بلکه یکی از علایق من هم هست و حالم رو خوب می کنه. سفر و کسب تجربه های جدید رو خیلی دوست دارم و سعی می کنم همیشه اطلاعات ام رو در هر زمینه ای به روز نگه دارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.