زیبـایـیزیباییکیمیای هستی (سبک زندگی)مراقبت از پوست و مو

چگونه به سرعت موهایمان را خشک کنیم ؟

چگونه به سرعت موهایمان را خشک کنیم ؟ اگرشما موهایی بلند و ضخیم داشته باشید خشک کردن موها می‌تواند برای شما به یک معضل تبدیل شود. از طرفی، حالت دهی به موهای این چنینی نیاز به تلاش بیشتری دارند. حال فرض کنید زمان شما نیز محدود باشد. قطعا با مشکل مواجه خواهید شد. اما راهکارهایی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید موهای خود را به سرعت خشک کنید. از جمله این راهکارها می‌توان به استفاده از نرم کننده و اسپری‌های مو، استفاده از سشوار و یک برس سرامیکی و یا استفاده از یک حوله میکروفیبری اشاره کرد که رطوبت اضافی موها را گرفته و به پروسه خشک شدن آن‌ها سرعت می‌بخشد.

قسمت اول: آب اضافی موها را بگیرید
 1. بعد از حمام از یک شانه با دندانه‌های درشت استفاده کنید. این شانه بین موهای شما فاصله انداخته و هوا را بهتر بین آن‌ها به جریان می‌اندازد. این موضوع به شما کمک می‌کند که آب اضافی موجود در موهایتان زودتر خشک شود. می‌توانید از این شانه‌ها در پایان استحمام استفاده کنید.
 2. قبل از این که از حمام بیرون بیایید، موهایتان را تکان داده و یا آن‌ها را بچلانید. این کار به روند خشک شدن موها سرعت می‌بخشد و باعث می‌شود از موهایتان قطره قطره آب نچکد.
 • موها را به چند قسمت تقسیم کنید و هر قسمت را جداگانه بچلانید تا آب اضافی خارج شود.
 • با انگشت موهایتان را به طریقی ماساژ دهید تا آب اضافی از بین آن‌ها خارج شود.
 1. با استفاده از یک حوله میکروفیبری موهایتان را خشک کنید. این گونه حوله‌ها بسیار نرم بوده و می‌توانند بدون آسیب رساندن به پوست سر نسبت به انواع دیگر حوله‌ها رطوبت بیشتری جذب کنند.
 • موهایتان را چند قسمت کنید و برای نتیجه بهتر هر قسمت را با استفاده از یک حوله خشک کنید.
 1. اگر به حوله‌های میکروفیبری دسترسی ندارید، از حوله‌های کاغذی استفاده کنید. حوله‌های کاغذی بدون وز کردن موها، نسبت به انواع دیگر حوله‌ها قدرت جذب بیشتری دارند. از چندین حوله کاغذی برای خشک کردن موهایتان استفاده کنید. فراموش نکنید که بعد از استفاده، آن‌ها را در میان زباله‌های خشک بیاندازید تا بازیافت شوند.
 • قطعا موهای بلند و ضخیم نسبت به موهای کوتاه و نازک، به تعداد بیشتری از این نوع حوله‌ها نیاز دارد.
 1. یک حوله را مانند عمامه روی سرتان بپیچید. زمانی که می‌خواهید به سرعت برای بیرون رفتن حاضر شوید، استفاده از این روش باعث می‌شود که حوله رطوبت اضافی موجود در موهایتان را به خوبی جذب کند. سرتان را طوری نگه دارید که صورت تان به سمت کف زمین باشد. سپس حوله را به صورت افقی به پشت گردن تان بیاندازید و با استفاده از هر دو دست حوله را به آرامی‌به شکل یک عمامه به دور موهایتان بپیچید. حالا سرتان را بلند کرده و به حالت معمولی نگه دارید.
 • زمانی که حوله کاملا خیس و سنگین شد، از یک حوله دیگر استفاده کنید.

حتما بخوانید : اشتباهات رایج در مراقبت از مو که نادانسته انجام میدهید

قسمت دوم: استفاده از محصولات بهداشتی
 1. به هنگام حمام کردن از نرم کننده استفاده کنید. نرم کننده‌ها از جذب رطوبت و آب اضافی در موها جلوگیری می‌کنند. سعی کنید از نرم کننده‌ها بیشتر در قسمت‌های انتهایی مو استفاده کنید و بعد از چند دقیقه نیز موهایتان را بشویید.
 • همچنین می‌توانید بگذارید این نرم کننده‌ها بر روی موهایتان باقی بماند تا هم از وز شدن موهایتان جلوگیری کنید و هم به سریع تر خشک شدن شان کمک کنید.
 1. استفاده از محصولاتی که بر روی آن‌ها برچسب «خشک شدن سریع مو» دارد نیز بسیار موثر است. بسیاری از محصولات مو دارای مواد گرمایشی بوده که رطوبت اضافی موهای شما را از بین می‌برد. قبل از این که از سشوار و یا وسیله‌های دیگر برای خشک کردن موهایتان استفاده کنید، کمی‌از این مواد را به طور مساوی در قسمت‌های مختلف مو بزنید.
 • توجه داشته باشید تا زمانی که موهایتان را با حوله خشک نکرده اید و آب اضافی آن‌ها از بین نرفته است، از این محصولات استفاده نکنید.
 1. یکی دیگر از راهکارها استفاده از اسپری‌های مو که حاوی الکل هستند می‌باشد. اما این مورد را چندان توصیه نمی‌کنیم؛ چرا که این محصولات باعث شکنندگی موها می‌شود. اما اگر واقعا عجله دارید و موهایتان هنوز خیس است، می‌توانید از این مواد روی موهایتان اسپری کنید. این محصولات به سرعت موهایتان را خشک می‌کند.

حتما بخوانید : موثر ترین روش‌ها برای مراقبت از مو و جلوگیری از ریزش آن

قسمت سوم: استفاده از وسایل گرمایشی
 1. از یک سشوار با قدرت زیاد استفاده کنید. این نوع سشوارها باعث نرم تر شدن موها شده و از سوختگی آن‌ها نیز جلوگیری می‌کند. سعی کنید از سشوارهایی استفاده کنید که حداقل ۲۰۰۰ وات قدرت دارند تا بدین طریق روند خشک شدن موهایتان را تا جایی که امکان دارد سرعت ببخشید.
 2. شاید شما همیشه موهایتان را در حمام خشک کنید. اما باید بدانید که بخار موجود در حمام، از سرعت خشک شدن موها می‌کاهد. بنابراین، ابتدا از حمام بیرون بیایید تا موهایتان رطوبت حاصل از بخار را جذب نکند، سپس به خشک کردن موها بپردازید.
 • می‌توانید پنجره حمام را باز کنید تا بخار اضافی از محیط حمام خارج شود.
 1. موهایتان را کمی‌خشن تر خشک کنید! قبل از این که بخواهید از یک برس برای سشوار کشیدن موها استفاده کنید، با انگشتان تان آن‌ها را شانه کرده و کمی‌تکان دهید. بیشترین زمان را برای این شیوه خشک کردن اختصاص دهید و بعد از آن از یک برس استفاده کنید. اگر می‌خواهید موهای پرحجمی‌داشته باشید، موهایتان را به سمت بالا شانه کرده و خشک کنید. اگر می‌خواهید موهایی لخت و نرم داشته باشید نیز موهایتان را به سمت پایین شانه بزنید.
 2. هنگام استفاده از سشوار، از یک برس میکروفیبری و یا یک برس سرامیکی که دندانه‌های باریک دارد استفاده کنید. برس میکروفیبری رطوبت موهایتان را جذب می‌کند و زمانی که دارید موهایتان را سشوار می‌کشید، برس سرامیکی به کمک دندانه‌های باریکی که دارد گرما سشوار را به خوبی به موها انتقال داده و باعث شکل دهی مناسب موهایتان نیز می‌شود. برس‌هایی هم که تعداد دندانه‌های آن‌ها نسبت به برس‌های معمولی کمتر است، بهتر هوا را در بین موها به جریان می‌اندازد.
 3. برای نتیجه بهتر، موهایتان را به چهار قسمت تقسیم کنید. اگر چه شاید تصور کنید که این کار زمان بیشتری از شما می‌گیرد اما موهایتان وز نشده و بهتر خشک می‌شود.
 • این که موهایتان را به قسمت‌های مختلفی تقسیم کنید، نه تنها برای خشک کردن که برای شانه زدن ساده موها نیز بهتر است.
 1. قبل از این که قسمت‌های بالایی موها را شانه کنید، به سراغ قسمت‌های پایینی بروید.
 2. برای خشک کردن ریشه موهایتان زمان بیشتری بگذارید. قسمت‌های پایینی موها معمولا سریع تر از ریشه‌ها خشک می‌شوند. بنابراین، زمانی که می‌خواهید از سشوار استفاده کنید، بیشتر بر روی ریشه موهایتان تمرکز کنید. این را هم به یاد داشته باشید که سشوار را نباید به طور ثابت در یک نقطه خاص نگه دارید؛ چرا که باعث سوختن موها می‌شود.
منبع
wikihow
برچسب ها

سحر مردادی

سحر مردادي هستم . فارغ التحصيل ارشد معماري . علاقه مند به فعاليت در زمينه ي طراحي ، مد و استايل . از نوشتن مطالب مربوط به مد و زيبايي بانوان لذت مي برم .در حال حاضر در زمينه ي توليد محتوا و سئو فعاليت مي كنم . عاشق ورزش پيلاتس و موسيقي هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.