روان شناسیسلامتلیلی (عاشقانه ها)مهربانو (روابط)

چگونه خبر پدر شدن همسرمان را خلاقانه به او بدهیم

پدر و مادر شدن یکی از هیجان انگیز ترین زمان‌ها در زندگی هر زوجی می‌تواند باشد. هنگامی‌که شما متوجه بارداربودن تان می‌شوید، اولین کسی که با او صحبت خواهید کرد، همسر و یا پدر و مادرتان هستند؛ اما همه ما دوست داریم این خبر خوشحال کننده را به شیوه ای خاص و هوشمندانه بدهیم. با یک برنامه ریزی و تهیه تدارکات ساده، شما نیز می‌توانید این خبر را به شوهرتان بگویید و خاطره ای خوب را برای مرور کردن در روزهای آینده بسازید.

به همسرخود جواب مثبت بارداری را نشان دهید

راه‌های متفاوتی برای نشان دادن جواب مثبت بارداری و سوپرایز کردن همسرتان وجود دارد. به طور مثال می‌توانید پاسخ مثبت سنجش بارداری را به شیوه ای متفاوت و به گونه ای که انتظار دریافت آن را ندارد، در اختیارش قرار دهید.

و یا از سنجش بارداری خود عکسی را بگیرید و آن را بر روی صفحه دسکتاپ کامپیوتر بگذارید.

یا به همسرتان بگویید که در طول روز احساس خوبی ندارید و هنگامی‌که او را از موضوع منحرف کردید، بگویید که می‌روید درجه حرارت بدن تان را اندازه بگیرید. سپس بازگردید و برای انجام این کار از همسرتان کمک خواسته و در همان لحظه پاسخ مثبت بارداری خود را در دستان او قرار دهید.

از همسرتان بخواهید که روی کارت تبریک تاریخ تولد یک دوست امضایی را بزند؛ اما در داخل بسته کارت تولد به جای کارت، پاسخ مثبت آزمایش بارداری خود را قرار دهید و سپس به جای خودکار، پاسخ مثبت بارداری را به او بدهید.

همسرخود را با هدایای ویژه سوپرایز کنید

به همسرتان هدایای ویژه ای را بدهید که نشان دهنده خبرهای این رخداد است.  یک هدیه سفارشی می‌تواند احتمال پیش بینی و شگفت زده شدن وی را افزایش دهد و هم چنین خاطره ویژه ای از آن روز را به یادگار باقی بگذارد؛ مخصوصا اگر انتظار چنین هدیه ای را نداشته باشد.

یک تی شرت سفارشی با پیامی‌کوتاه و با مزه، آماده کنید. این تی شرت را می‌تواند برای هر فردی باشد؛ اما اگر قرار است برای پدر فرزندتان آماده شود، روی آن عبارتی را بنویسید که شامل کلمه« پدر» باشد.  انتخاب طرح این تی شرت بستگی به خلاقیت خودتان دارد، می‌توانید روی آن تصویری از یک کیک در حال پخته شدن درون فر را قرار دهید و یا حتی این تی شرت را برای دیگر بچه‌های خانواده با عبارت « خواهر بزرگ تر» و یا « برادر بزرگ تر» آماده نمایید.

هم چنین شما می‌توانید اشیایی مانند یک فنجان سیلور و یا یک یاد بودی از جنس سیلور خریداری کنید که روی آن این خبر با مضمون« تا چند ماه دیگر، می‌توانیم این یادبود را با نام جدیدترین عضو خانواده خود حکاکی نماییم»  نوشته شده باشد.

 هنگامی‌که قصد تهیه این هدیه را دارید، علایق همسرتان را نیز در نظر بگیرید. به طور مثال اگر همسر شما‌هاکی را دوست دارد، می‌توانید یک جفت بوت‌هاکی و یک کوله پشتی برای او تهیه کرده و بگویید « این برای شریک جدید تو در‌هاکی است.»

یک قلک سرامیکی کوچک تهیه کرده و روی آن بنویسید «قلک جمع آوری  پول کودکم»

حتی می‌توانید هدایای همسرتان را در پیراهن، کت،  شلوار و یا کیف باشگاه او مخفی کنید، با این کار او آن‌ها را زمانی که اصلا انتظارش را نداشته، پیدا خواهد کرد.


حتما بخوانید : ۱۰ مورد از نشانه‌های اولیه بارداری

صرف شامی‌ویژه ای به همراه یک سوپرایز

می‌توانید شامی‌ویژه را بپزید و یا برای خوردن غذای مورد علاقه خود به رستوران بروید. از این موقعیت استفاده کنید تا سوپرایز خود را به نوعی در غذا قرار داده و درست در لحظه کلیدی  به او این خبر را بدهید.

برای خاص تر و به یاد ماندنی تر کردن این اتفاق، می‌توانید به رستوران مورد علاقه خود بروید.

می‌توانید راه‌های مختلفی را برای گفتن این اتفاق به همسرتان، ترکیب نمایید. به طور مثال یک عروسک پلاستیکی کوچک خریداری کرده و از رستوارن بخواهید آن را در ظرفی که شوهرتان  غذا سفارش می‌دهد، قرار دهد.

حتی با خرید یک بطری از نوشیدنی مورد علاقه همسرتان  و زدن برچسبی روی آن که پدر شدن وی را خبر می‌دهد، می‌توانید این کار را انجام دهید. می‌توانید این برچسب را روی هر چیزی که خودتان در خانه آماده کرده اید نیز،‌ بچسبانید.

اگر همسرتان برای بعد از شام درخواست خوراکی‌هایی را می‌کند که ممکن است برای کودک تان مضر باشد، به او بگویید که نمی‌توانید این خوراکی را میل کنید و این عبارت را به گونه ای با مزه مطرح نمایید مانند «  کودک مان مزه این خوراکی را اصلا دوست ندارد»

این خبر را به همسرتان با یک کیک  و یا دسر بدهید.  به طور مثال می‌توانید برای همسرتان کیکی را بپزید و با این پیام که« تبریک می‌گویم تو در حال پدر شدن هستی» آن را با هم میل نمایید.

کارتی را از طرف نوزاد خود بفرستید

کارتی زیبا تهیه کرده و روی آن پیام و یادداشتی از طرف نوزادتان بنویسید. لازم نیست این پیام طولانی بوده و یا با دقت بسیار طراحی شده باشد،  این که تنها سرگرم کننده باشد و به موضوع اصلی اشاره نماید، کافی است.

لازم نیست حتما از یک کارت مخصوص کودکان استفاده کنید؛ حتی اگر این کارت از انواع ساده آن باشد می‌تواند همسرتان را بیش تر شگفت زده کند.

این کارت را از طریق پست ارسال کنید، تا شوهرتان در مورد محتویات آن هیچ گونه پیش بینی را  نتواند انجام دهد. حتی می‌توانید از شخص دیگری برای نوشتن پیام داخل کارت کمک بخواهید تا همسرتان دست خط شما را تشخیص ندهد.

می‌توانید روی کارت را این گونه بنویسید« پدر عزیزم، من نمی‌توانم برای دیدن تو تا ۸ ماه دیگر صبر کنم و می‌دانم که مادر با ما دو نفر ماجراجویی جدیدی را تجربه خواهد کرد، امضا، فرزندت»

خبرها را از طریق دیگر اعضای خانواده خود اعلام نمایید

اگر  حیوان خانگی و یا فرزند دیگری دارید،‌ بگذارید این خبر را آن‌ها به گوش همسرتان برسانند. با این کار می‌توانید او را بیش تر شگفت زده کرده و خاطره ای خوش را به یادگار بگذارید.

به طور مثال اگر سگ یا گربه در خانه نگهداری می‌کنید، می‌توانید پلاکاردی کوچک را در اطراف محل نگهداری آن‌ها نصب کرده و این موضوع را به گوش دیگر اعضای خانواده برسانید.

یا می‌توانید این خبر را بر روی اسباب بازی‌های  حیوانات خانگی خود نصب کرده و از این راه همسرتان را مطلع کنید.

از دیگر فرزندان خود بخواهید که این خبر را به همسرتان بدهند. این کار می‌تواند با گفتن همین پیام ساده باشد که« مادرم کودکی دیگر در راه دارد» و یا عبارت دیگری که بستگی به شخصیت کودک تان خواهد داشت.

از نشانه‌ها استفاده کنید

شما می‌توانید از برخی نشانه‌ها برای گفتن این خبر به همسرتان استفاده نمایید. این نشانه می‌تواند هر چیزی اعم از یک پلاکارد یا بیلبورد بزرگ تا یک نشانه کوچک  بر روی ماشین مانند « baby on board » باشد.

از این موضوع اطمینان حاصل کنید که این نشانه کاملا سازگار با شخصیت همسرتان می‌باشد. به طور مثال اگر مدتی است که باردار شده اید، می‌توانید یک نشانه را بر روی مسیری که همسرتان در هنگام رفت و آمدهای روزانه از آن جا می‌گذرد نصب نمایید تا زمانی که او کم ترین انتظار را دارد، آن را ببیند.

اگر همسرتان خجالتی است و شما هم نمی‌خواهید این خبر در همه  جا بپیچد، می‌توانید از یک برچسب احتیاط « baby on board»  استفاده  کرده و آن را روی اتوموبیل خود بزنید. می‌توانید آن را بر روی اتوموبیل خود و یا در نزدیکی منزل تان بگذارید، تا همسرتان آن را بیابد.

می‌توانید این خبر خوب را بر روی کاغذ کوچکی نوشته و مانند یک فایل چینی به او بدهید. برای مهیج کردن بیش تر ماجرا می‌توانید یک غذای چینی  را نیز سفارش دهید و فال را در آن جا ساز نمایید. از این موضوع مطمئن شوید که همسرتان فال را می‌خواند و شگفت زده می‌شود. حتی می‌توانید این فال‌های آماده را نیز خودتان خریداری نمایید و همسرتان را از پدر شدنش شگفت زده کنید. بسیاری از کمپانی‌ها انواع مختلفی از این محصولات را دارند.

نمایش اجرا کنید

می‌توانید مقداری اسباب بازی از دوستان خود قرض بگیرید و یا این اسباب بازی‌ها را از فروشگاه‌های محلی خریداری کنید. سپس هنگامی‌که همسرتان خارج از خانه و در محل کار است، این اسباب بازی‌ها را در سرتاسر خانه پراکنده کنید.هنگامی‌که همسرتان به خانه آمد، اجازه دهید متوجه شود که چه اتفاقی افتاده و یا قبل از این که این خبر را با او به اشتراک بگذارید، اجازه بدهید که خودش سوالی را بپرسد.

شما می‌توانید از این اسباب بازی‌ها برای اجرا کردن یک نمایش در سالن نشیمن خانه خود استفاده نمایید. از بطری‌ها و یا شیشه‌های شیر کودکان در آشپزخانه نیز می‌توانید در این نمایش استفاده نمایید.

یک مسابقه برای پیدا کردن اشیاء مرتبط با بارداری ترتیب دهید

برخی اشیاء ارزان قیمت مرتبط با بارداری را خریداری کرده و آن‌ها در مکان‌های مختلفی از منزل خود قرار دهید. سپس خودتان مخفی شده و با گذاشتن یادداشتی از همسرتان بخواهید شما را پیدا کند، به این صورت می‌توانید خبر پدر شدن وی را به او بدهید.

این وسایل را در سرتاسر منزل خود پراکنده نمایید، تا همسرتان در هر مرحله سرنخی را بیابد. بهتر است قبل از این که همسرتان را شما را بیابد، پیام تان را متوجه شود.

در قسمتی که مربوط به مادران باردار می‌شود اتوموبیل خود را پارک نمایید.

 می‌توانید با همسرتان به یک فروشگاه محلی رفته و خودتان پیشنهاد رانندگی کردن را بدهید. هنگامی‌که به پارکینگ‌های شلوغ رسیدید، ماشین را در قسمتی که مربوط به مادران باردار است، پارک نمایید.

با یک دیگر برای آمدن این عضو جدید خانواده، آماده شوید بدانید که زندگی تغییر خواهد کرد

با بچه دار شدن زندگی فردی و دو نفره شما تغییرات مهمی‌را خواهد کرد. با درک و صحبت کردن در مورد تغییرات اجتناب ناپذیری که اتفاق خواهند افتاد، می‌توانید از سوء تفاهم و مشکلات بالقوه در روابط خود جلوگیری کنید.

به طور مثال همه زنان در طول چند ماه نخست تولد فرزندشان، تمام زمان خود را اختصاص به نگهداری و تغذیه کودک می‌کنند. آگاه بودن در مورد این موضوع و دیگر تغییرات می‌تواند به همسرتان کمک نماید تا خودش را بهتر آماده کند.

هم چنین بیش تر خانم‌ها دوست ندارند در طول ماه‌های اولیه بارداری و یا حتی در طول کل دوران بارداری، رابطه جنسی نداشته باشن؛ اما بیش تر مردان متاسفانه نمی‌توانند این تغییر را درک کنند. به همین دلیل باید برای این موضوع عادی و نحوه مواجه شدن با آن برنامه ریزی نمایید.

آگاه سازی خودتان

امروزه انواع کتاب و وبسایت‌هایی وجود دارد که می‌تواند به شما در آمادگی برای بچه دار شدن، کمک نماید. می‌توانید این اطلاعات را از پزشک، دوست، کتاب‌ها و وبسایت‌ها جمع آوری نمایید تا به هر دوی شما برای دوران بارداری و پس از آن کمک نماید. از دکتر و دوستان خود در مورد روش‌ها و منابعی که می‌تواند در دوران بارداری برای شما ارزشمند باشد، سوال بپرسید.

شما می‌توانید از منابعی استفاده نمایید که به شما توضیح می‌دهند درهر مرحله از بارداری برای بدن شما چه اتفاقی می‌افتد و در نتیجه شما و همسرتان می‌توانید این تغییرات را بهتر درک کنید.


حتما بخوانید : این علائم میتواند شما را سوپرایز کند چون خبر از بارداری می‌دهد!

بر روی روابط خود کار کنید

یکی از بهترین هدایایی که شما می‌توانید به همسرتان بدهید،‌ داشتن ارتباطات قوی است. اگر ارتباطات قوی و سالم در طول دوران بارداری خود و پس از آن داشته باشید،‌ به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید به صورت موثری از نوزاد خود نگهداری نمایید.

این موضوع مهمی‌است که شما دررابطه با انواع اتفاقات مانند انتظارات، ارزش‌های خانوادگی و نحوه بزرگ کردن فرزندان خود بحث وتبادل نظر داشته باشید؛ حتی اگر شما در مورد این موضوعات به طور کامل با همسر خود هم عقیده باشید، باز هم موضوعات دیگری نیز وجود خواهد داشت که اگر بر سر آن‌ها با هم توافق کنید،‌ رابطه شما از بسیاری آسیب‌های احتمالی در امان خواهد ماند.

زمانی را برای لذت بردن از زندگی به عنوان زن و شوهر، به همسرتان اختصاص دهید. شما می‌توانید برای پیاده روی و یا حتی یک قرار شام رسمی‌اقدام کرده و از این راه پیوند خود را محکم تر نمایید.

در مورد بودجه و نحوه تقسیم مسئولیت‌ها به توافق برسید

اضافه شدن عضوی جدید به خانواده مستلزم صرف هزینه‌های بسیاری است و این عضو جدید، نیاز به زمان و توجه بسیاری دارد. بحث در مورد امور مالی و مدت زمانی که قرار است هر یک از شما به نوزاد اختصاص دهید، می‌تواند از به وجود آمدن مشکلات احتمالی در روابط جلوگیری نماید.

ممکن است شما بخواهید در مورد میزان کارهایی که باید در طول دوران بارداری، ‌به خصوص سه ماه سوم انجام دهید، صحبت کنید. به طور مثال در مورد نحوه انجام امور روزمره مانند مراقبت از حیوانات خانگی، تمیز کردن خانه و&#۸۲۳۰;. به توافق برسید.

در مورد تغییرات این امور پس از آمدن فرزندتان و نحوه مواجه شدن با آن‌ها صحبت کرده، با این کار از مشکلات احتمالی و بی میلی‌هایی که بین زوجین به وجود می‌آید، جلوگیری خواهید کرد.

تا می‌توانید همسرتان را در این موضوع درگیر نمایید

همسرتان را به عنوان عضوی فعال در آمادگی برای ورود نوزاد، نگه دارید. در واقع این کار عملی کلیدی برای حفظ روابط شما و کمک به همسرتان برای داشتن ارتباط نزدیک بیش تر با نوزاد می‌باشد. از این موضوع اطمینان حاصل کنید که در زمان قرار ملاقات با دکتر، همسرتان نیز می‌تواند حضور پیدا کند و هم چنین در همین حین با خرید برخی وسایل مربوط به نگهداری از کودکان، از این اتفاق بیش تر لذت ببرید.

لازم نیست حتما اتاق کودک تان مجهز به تمامی‌امکانات باشد؛ اما اتاق کودک را با همسرتان آماده کرده و هر وسیله ای را که احتیاج دارید، با یک دیگر تهیه کنید.

حتما شوهرتان در قرار ملاقات‌های مهم با دکتر مانند گوش دادن به ضربان قلب نوزاد، و یا سونوگرافی حضور داشته باشد.

منبع
wikihow
برچسب ها

الهه افهامی

الهه افهامی هستم و حدودا ۴ سالی است که که در زمینه وبلاگ نویسی و تولید محتوا فعالیت می کنم. نوشتن تنها کار من نیست، بلکه یکی از علایق من هم هست و حالم رو خوب می کنه. سفر و کسب تجربه های جدید رو خیلی دوست دارم و سعی می کنم همیشه اطلاعات ام رو در هر زمینه ای به روز نگه دارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.