جدید ترین هازندگـی سالــمزندگی مدرنکیمیای هستی (سبک زندگی)

۱۰ مورد از بهترین دستاوردهای علمی در سال ۲۰۱۷ ، بخوانید

از جمله مهم ترین اتفاقات علمی‌که در سال ۲۰۱۷ رخ داده است شامل، ضبط کردن طوفان‌ها، نفوذ در داده‌ها و برخورد ستاره‌های نوترونی و اپیدمی‌داروها می‌باشد.

اگر شما نیز در خبرهای سال ۲۰۱۷ غرق شده اید، بدانید که تنها نیستید. به نظر می‌رسد هر روز اتفاقات گسترده ای در تمامی‌حوزه‌ها از جمله، روابط بین الملل، نابرابری‌های جنسیتی و یا مراقبت‌های بهداشت و سلامت و سیاست‌های داخلی انرژی به وجود می‌آید. علم اغلب در خط مقدم می‌باشد و به همین دلیل ما دو مورد از مهم ترین تحولات هر یک از این ۵ حوزه را انتخاب کرده ایم، که شامل محبوب ترین مقالات و مهم ترین موضوعات می‌باشد.

اگر بررسی کردن اخبار روزانه این حوزه شما را گیج کرده است، این لیست می‌تواند به شما کمک کند تا  بر روی پیشرفت‌های با اهمیت تر تمرکز نمایید.

فضا  و فیزیک
  1. اولین خورشید گرفتگی کامل در آمریکا در طول ۹۹ سال اخیر، در ۲۱ آگوست ۲۰۱۷ رخ داده است. در طول این خورشید گرفتگی مردم می‌توانستند آن را مشاهده کنند و علاوه بر این دانش مندان نیز فرصت نادری داشتند تا بتوانند در مورد ترکیبات شیمیایی خورشید، قانون نسبیت انیشتین و جایگاه زمین در منظومه شمسی، مطالعاتی را داشته باشند.
  2. پس از مشاهده برخورد دو سیاه چاله در سال ۲۰۱۶ که توسط دستگاه LIGO)) دیده شد، اختر شناسان گزارش دادند که برخورد دو ستاره نوترونی را نیز تشخیص داده اند.
شرایط جوی و محیط زیست
  1. در سال ۲۰۱۷ طوفان‌هایی در مناطق گلف کوست، فلوریدا و پروتوریکو مشاهده شد. به نظر شما بروز چه تغییرات آب و هوایی، پشت این طوفان‌های شدید بوده است؟
  2. در ماه ژوئن ترامپ اعلام کرد، از توافق آب و هوایی پاریس عقب نشینی خواهد کرد. خبرنگاران اعلام کردند که تاثیر این سیاست منجر به تغییر در میزان انتشار دی اکسید کربن در ایالت متحده می‌شود.

حتما بخوانید : ۱۰۰ سال دیگر چه آینده ای در انتظار بشر است؟

تکنولوژی
  1. در ماه آپریل امریکا، بمبی ۲۲۰۰۰ پوندی را در افغانستان و طی حمله ای هوایی علیه نیروهای داعش منفجر کرده است.
  2. برای نفوذ کردن در داده‌ها، دانش مندان به دنبال راه‌هایی هستند که بتوانند با استفاده از هوش مصنوعی درون داده‌های حجیم نفوذ نمایند.
سلامتی
  1. در سال ۲۰۱۷ چندین خبر از شلیک‌های دسته جمعی و مرگ و میر دیده شده است. در این مقالات نتایج نشان می‌دهد که افزایش اسلحه‌های موجود در دست مردمان عادی، هیچ کمکی به افزایش امنیت آن‌ها نخواهد کرد.
  2. مرگ و میرهای ناشی از اوردوزهای دارویی در سال‌های اخیر، نسبت به تعداد افرادی که در تصادفات و با شلیک گلوله  جان خود را ز دست می‌دهند، افزایش پیدا کرده است. این افزایش با واکسن مواد مخدر، در ارتباط می‌باشد.
مغز و ذهن
  1. ماری جوانا به عنوان ماده ای شادی آور و البته غیر قانونی شناخته شده است؛ اگرچه امروزه در علم پزشکی از آن استفاده بسیاری می‌شود؛ اما مطالعات اخیر نتایج نگران کننده ای را در مورد استفاده از ماری جوانا در نوجوانان زیر ۱۸ سال نشان می‌دهد.
  2. اگر سال ۲۰۱۷ را صرف متقاعد کردن دیگران برای دست برداشتن از عقاید اشتباه شان کرده اید، بدانید که تنها نبوده اید. Michael Shermer می‌گوید که چه طور این افراد را متقاعد نماید.
منبع
scientificamerican
برچسب ها

الهه افهامی

الهه افهامی هستم و حدودا ۴ سالی است که که در زمینه وبلاگ نویسی و تولید محتوا فعالیت می کنم. نوشتن تنها کار من نیست، بلکه یکی از علایق من هم هست و حالم رو خوب می کنه. سفر و کسب تجربه های جدید رو خیلی دوست دارم و سعی می کنم همیشه اطلاعات ام رو در هر زمینه ای به روز نگه دارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.