افسر (اعتماد به نفس و خودباوری)روان شناسیروح انگیز (روان شناسی)سلامت

ولنتاین نزدیک است و شما تنها هستید؟ این مقاله را بخوانید

این روزها بیشتر زوج‌ها، چه آن‌ها که ازدواج کرده اند و چه آن‌ها که هنوز در مرحله آشنایی هستند، به ولنتاین فکر می‌کنند. آن‌ها برای چگونگی غافلگیر کردن کسی که دوست اش دارند برنامه ریزی و حتی خیال پردازی می‌کنند.

در تمام فروشگاه‌های وسایل فانتزی، برخی رستوران‌ها و رسانه‌ها، شما وسایل و یا مطالبی می‌بینید که به شما پیش زمینه‌هایی برای این روز می‌دهد. واقعا چگونه می‌توانید در این روز، عشق و علاقه تان را به معشوق تان ابراز کنید؟ بعضی از افراد برای معشوق شان یک هدیه زیبا می‌خرند؛ عده ای با هم به رستوران یا مسافرت می‌روند و یا حتی افرادی هستند که این روز را با هدیه دادن یک دسته گل ساده و زیبا به هم، جشن می‌گیرند.

این که شما آقا باشید یا خانم در اصل قضیه تفاوتی ایجاد نمی‌کند. در هر حال، هر دو شما دوست دارید ولنتاین خاطره انگیزی برای دیگری رقم بزنید. البته با نزدیک شدن به این روز معمولا دغدغه فکری آقایان بیشتر می‌شود؛ چرا که معمولا غافلگیر کردن یک خانم به مراتب سخت تر است!

با این حال، سکه ولنتاین روی دیگری نیز دارد! این روز با همه زیبایی‌هایش فرا می‌رسد؛ اما تعدادی از افراد هستند که با هیچ فردی رابطه عاطفی ندارند. به عبارتی، آن‌ها تنها هستند و قطعا با دیدن حال و هوای زوج‌های عاشق دچار ناراحتی، افسردگی و گاهی حتی عصبانیت می‌شوند. در واقع، ولنتاین برای بسیاری از افراد مجرد فشار روحی روانی زیادی ایجاد می‌کند. آن‌ها به هر طرف که نگاه می‌کندد این موضوع را به یاد می‌آورند که روز خاصی فرا خواهد رسید، اما آن‌ها هیچ نقشی در آن ندارند!

واقعا اگر فرد خاصی در زندگی شما وجود ندارد باید چه کار کرد؟ اگر معشوقی ندارید، ولنتاین را چگونه بگذرانید؟ یک  روان شناس در این باره می‌گوید: « سعی می‌کنم افراد را تشویق کنم به جای این که بر روی کمبودهای خود تمرکز کنند، داشته‌هایشان را به یاد بیاورند. شاید این بهترین و درست ترین کاری باشد که می‌توان در این شرایط انجام داد.»


حتما بخوانید :  خانم‌ها بدانند : این رفتارها در آقایان تغییر ناپذیرند خودتان را درگیر نکنید!

در ادامه راهکارهایی به شما معرفی خواهیم کرد که به کمک آن‌ها می‌توانید مجرد بودن تان را در روز ولنتاین بپذیرید و حتی از آن لذت ببرید:
  1. این که روز ولنتاین روز خاصی است، درست؛ اما این موضوع نباید بر روی زندگی شما به عنوان یک فرد مجرد تاثیر منفی داشته باشد. در این روز شما باید برای خودتان کاری را انجام دهید که به طور معمول انجام نمی‌دهید. مثلا، به سالن ماساژ یا استخر بروید؛ در یک آرایشگاه زیبا خودتان را به یک مانیکور و پدیکور ویژه دعوت کنید یا حتی یک هدیه کوچک برای خودتان بخرید.
  2. با حفظ تعادل، رژیم تان را کنار بگذارید و از غذاها و نوشیدنی‌هایی که مدت‌ها خود را از آن‌ها محروم کرده بودید لذت ببرید. فراموش نکنید که این روز را برای خودتان زندگی کنید. آخرین باری که بعد از شام دسر نیز میل کرده اید، چه زمانی بوده است؟ آخرین باری که از خوردن پیتزا و سیب زمینی سرخ کرده لذت برده اید چطور؟ حداقل برای یک روز محدودیت‌ها را کنار گذاشته و به خودتان سخت نگیرید.
  3. هدیه دادن نیز می‌تواند به اندازه هدیه گرفتن لذت بخش باشد. زمانی که کاری را برای شاد کردن دیگران انجام می‌دهید، در واقع، انرژی مثبتی که از آن دریافت می‌کنید به مراتب بیشتر از زمانی است که خودتان شاد می‌شوید. به فروشگاه بروید و چندین کارت ولنتاین برای افرادی بخرید که دوست شان دارید. برای والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ تان، برای خواهرزاده و برادرزاده‌هایتان و یا یکی از دوستان تان که او نیز ولنتاین امسال را جشن نمی‌گیرد. دادن یک پیام محبت آمیز به کسانی که دوست شان دارید نیز می‌تواند به شما انرژی فوق العاده ای بدهد. حتی می‌توانید به شیرینی فروشی بروید و برای همکاران یا دوستان تان شیرینی بخرید و در کنار هم از این روز لذت ببرید.
  4. بیشتر ما حداقل یک دوست مجرد داریم. به او زنگ بزنید و با هم یک قرار ملاقات بگذارید. می‌توانید با هم به رستوران یا سینما بروید یا در خانه برای هم غذا درست کنید. مهم این است که در کنار هم به هر دویتان خوش بگذرد. سعی کنید از یادآوری مسائل عاشقانه دوری کنید. فراموش نکنید که اگر می‌خواهید با هم به رستوران بروید، رستورانی را انتخاب کنید که فضای رمانتیک نداشته باشد؛ چرا که، قطعا زوج‌هایی برای جشن گرفتن ولنتاین آن جا را انتخاب کرده اند و شما با دیدن آن‌ها ممکن است افسرده شوید. دیدن یک فیلم یا تئاتر کمدی در این شب بهترین گزینه برای شما و دوست مجردتان است.
  5. اولویت اصلی زندگی خودتان باشید. درست است که همه انسان‌ها به دوست داشتن و دوست داشته شدن نیاز دارند؛ اما آیا واقعا داشتن رابطه عاشقانه با هرکسی می‌تواند این نیاز را برآورده کند؟ بودن در کنار فردی که به شما استرس و فشار عصبی وارد می‌کند بهتر است یا تنها ماندن و لذت بردن از تنهایی تان؟ کتاب بخوانید، به موسیقی مورد علاقه تان گوش دهید و به این فکر کنید که داشتن رابطه عاطفی با هرکسی لزوما شما را به آرامش نمی‌رساند. گابریل گارسیا مارکز، نویسنده مشهور، یک جمله معروف دارد: « فرق بزرگی است میان کسی که تنها مانده و کسی که تنهایی را انتخاب کرده است»&#۸۲۳۰;به این جمله عمیق تر بیاندیشید!

در پایان بد نیست بدانید کسانی که می‌توانند از تنها بودن شان به بهترین شکل ممکن استفاده کنند، همان‌هایی هستند که رابطه‌های پایدارتر و سالم تری با دیگران برقرار می‌کنند. سعی کنید، پیش از وارد شدن به یک رابطه عاشقانه نقاط ضعف و قوت خود را شناخته و بر روی آن‌ها کار کنید. به این ترتیب، هنگامی‌که وارد رابطه عاطفی با شخص دیگری می‌شوید، عاقلانه و سنجیده تر عمل خواهید کرد و این یعنی یک شادی بزرگ در زندگی عاطفی تان!


حتما بخوانید :   این ۵ نشانه در رابطه شما یعنی در انتخاب شریک زندگی تان موفق عمل نکرده اید!

منبع
livestrong
برچسب ها

مریم رزاقی

مریم رزاقی هستم آی تی من ،24 ساله و در تبریز زندگی میکنم. به مطالعه،فلسفه،روانشناسی، طبیعت، سفر ،موزیک و آدم های جالب علاقه دارم! در حال حاضر با تمام انرژی به کار تولید محتوا و سئو میپردازم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید

بستن
بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.