روان شناسیسلامتلیلی (عاشقانه ها)مهربانو (روابط)

پایان یک دعوا یا شروع یک رابطه جنسی؟

تصور کنید در اوج دعوا و بحث، ناگهان همسرتان بگوید: « حق با تو است. بیا تمام اش کنیم ». کمی‌بعد، در حالی که هنوز مشکل تان سر جای خود باقی مانده، خود را در رختخواب می‌بینید! احتمال این که این اتفاق برای شما افتاده باشد کم نیست. در واقع، این یکی از کارهایی است که آقایان برای رهایی از تنش‌های رابطه انجام می‌دهند.

شاید خانم‌ها تنها به دلیل این که نمی‌خواهند خواسته همسرشان را رد کنند، به این کار راضی شوند و ماجرا تمام شود. اما آیا واقعا مشکلی که بر سر آن دعوا به راه افتاده، حل شده است؟ مردها در این میان، تا چه اندازه به دنبال لذت‌های خود هستند؟

دو نگرش متفاوت در دعوا

مانند بسیاری از زمینه‌های دیگر، در دعواها نیز زن و مرد با هم متفاوت اند. خانم‌ها معمولا نمی‌توانند بدون پیش کشیدن مشکلات و دعواهای قبلی، فقط روی مشکل فعلی متمرکز شوند و همین باعث تشدید دعوا می‌شود. در مقابل، آقایان نه تنها مشکلات قبلی را خیلی زود فراموش می‌کنند، بلکه در برخورد با مشکل جدید هم چندان رغبتی به حل و فصل آن ندارند.

از آن جایی که آن‌ها از پیچیدگی‌های ذهن همسرشان سردر نمی‌آورند، ترجیح می‌دهند به جای صرف انرژی برای رسیدن به مقصد (حل کردن اساسی مشکل)، میانبر را انتخاب کنند. سرراست ترین میانبری که احتمال همراهی همسرشان نیز در آن وجود دارد، اقدام به رابطه جنسی است. اما مشکل آن‌ها این است که نمی‌دانند از دید یک زن رابطه جنسی در چنین مواقعی یعنی پاک کردن صورت مسئله!

این تمام ماجرا نیست

در دعواهایی که میان زوجین پیش می‌آید، این که آقایان خیلی بیشتر از خانم‌ها دوست دارند همه چیز به روال عادی برگردد درست است. اما باید توجه داشت که این تنها بخشی از ماجرا است. در کتاب رازهایی درباره مردان، دکتر آنجلس به صراحت بیان می‌کند که در این شرایط ، مردان رابطه جنسی را انتخاب می‌کنند؛ زیرا بهترین راهی است که به کمک آن می‌توانند به همسرشان ابراز علاقه کنند!

این در حالی است که، اگر مرد به دعوا خاتمه داده، بلافاصله درخواست رابطه جنسی کند، از دید همسرش خودخواه، بی تفاوت و حتی سوء استفاده گر تلقی می‌شود.

به علاوه، درخواست برای رابطه جنسی، درست بعد از دعوا، نشان دهنده نوعی معذرت خواهی از طرف مرد است. زمانی که همسر شما می‌خواهد نزدیک ترین و صمیمی‌ترین نوع رابطه (رابطه جنسی) را با شما برقرار کند، یعنی پشیمان است و از این طریق می‌خواهد شما او را بپذیرید. از دید یک مرد، پذیرش تن او، پذیرش تمام او است!

یکی از رایج ترین تصورات نادرستی که زنان درباره مردان دارند این است که آن‌ها در رابطه جنسی فقط به دنبال لذت هستند. اما حقیقت این است که رابطه جنسی برای مردی که از لحاظ روحی و جسمی‌سالم باشد، تا حد بسیار زیادی عاطفی است.

همسر یکی از دوستانم به او گفته بود: « وقت‌هایی هست که نمی‌دانم چطور اوج علاقه خود را به تو نشان دهم. هیچ کلمه و جمله ای نمی‌تواند این را نشان دهد. آن موقع است که با تمام وجود می‌خواهم با تو به رختخواب بروم!»


همچنین بخوانید :    چرا ما زن‌ها عادت کرده ایم مدام غصه بخوریم؟

پس ما زن‌ها چه کنیم؟

با خواندن مطالب بالا، حتما با خودتان می‌گویید: پس ما زن‌ها چه کنیم؟ این درست است که او هرکاری بکند و هرچه می‌خواهد بگوید و بعد با یک رابطه جنسی همه چیز را تمام کند؟ این که هربار مشکلی در رابطه مان پیش می‌آید و او با این کار بر روی آن سرپوش می‌گذارد، درست است؟

قطعا خیر. همسر شما نباید با خودش فکر کند این کار می‌تواند همه چیز را حل کند و رابطه تان را به حالت عادی بازگرداند. اصلا شما نباید این اجازه را به او بدهید. برخورد شما در چنین مواقعی بسیار مهم است. شاید تا پیش از خواندن این مقاله، با دنیایی از حرف‌هایی که در سینه تان مانده بود، تن به رابطه جنسی می‌دادید؛ چرا که در هر حال او همسر شما است. از طرفی، قطعا خنده دار می‌بود اگر دوباره بعد از رابطه جنسی دعوا را از سر می‌گرفتید.

شما تا لحظاتی قبل در نزدیک ترین و صمیمی‌ترین وضعیت ممکن بوده اید. پس چطور می‌توانستید دوباره دعوا کنید؟ در نتیجه، گذشت زمان باعث می‌شد که در ظاهر همه چیز به حالت قبل بازگردد و شما حرف‌های ناگفته و مشکلات حل نشده تان را مانند یک آتشفشان خاموش نگه دارید تا در دعوای بعد فوران کنند. این در حالی است که همه چیز، در همان تختخواب، برای همسرتان تمام شده بود. (شاید برای همین باشد که در بیشتر مواقع خانم‌ها در دعواهایشان به مسائل گذشته برمی‌گردند.)

اما بعد از خواندن این مقاله انتظار می‌رود نوع برخوردتان متفاوت باشد. بنابراین، این بار که در میان دعوا همسرتان کوتاه آمد و شما را بغل کرد، از این فرصت استفاده کنید. حتی می‌توانید این ماجرا را به نفع رابطه تان تمام کنید!

شما هم لذت ببرید

وقتی بدانید همسرتان واقعا نیت بدی ندارد و خودخواه نیست، می‌توانید از رابطه جنسی ای که به شما پیشنهاد می‌دهد لذت ببرید. حالا شما می‌دانید که این کار او به معنای لذت جویی و پاک کردن صورت مسئله نیست. او واقعا پشیمان است و شما را دوست دارد. به خاطر همین هم تلاش می‌کند از این طریق به شما نزدیک شود.

پس او را این بار نه از سر ناچاری و با اکراه، بلکه با تمام وجود بپذیرید. البته این به معنای حل شدن مسئله نیست. شما باید در مورد مشکلی که به خاطر آن دعوا کرده اید صحبت کرده، آن را برای همیشه تمام کنید؛ اما نه با دعوا.

رابطه جنسی تا حد بسیار زیادی از تنش‌های شما می‌کاهد. بنابراین، می‌توانید آرامش از دست رفته خود در حین دعوا را بازیابید. سپس در یک فرصت مناسب (شاید پس از رسیدن به اوج لذت و زمانی که در آغوش هم هستید) به آرامی‌در مورد مشکل تان با هم صحبت کنید. به همسرتان بگویید: می‌دانم که تو نمی‌خواهی با هم دعوا کنیم، اما حرف‌هایی دارم که باید با تو در میان بگذارم.

نقش خودتان را نیز در شکل گیری دعوا از یاد نبرید. برای آن‌ها پوزش بخواهید و سعی کنید کاملا دوستانه راه حلی بیابید تا دوباره این اتفاق نیفتد. نکته بسیار مهمی‌که وجود دارد این است که هرگزحرف‌هایتان را نزده و مشکل تان را حل نشده باقی نگذارید. در غیر این صورت، نه تنها دعواهای مهیب تری در آینده خواهید داشت، بلکه حتی ممکن است از لحاظ جسمی‌و روحی نسبت به همسرتان سرد شوید.

البته یک راهکار فوق العاده نیز هست که باعث می‌شود هیچ کدام از این موضوعات برایتان پیش نیاید و آن این است که اصلا از ابتدا دعوا نکنید!

زوج‌های موفق تر معمولا این راه را انتخاب می‌کنند. در واقع، آن‌ها می‌دانند چه طور قبل از آن که مشکلی دعوا راه بیندازد، با صحبت کردن آن را حل کنند.

انتخاب با شما است&#۸۲۳۰; کدام روش را انتخاب می‌کنید؟

  • ایده از کتاب رازهایی درباره مردان اثر دکتر باربارا دی آنجلس
برچسب ها

مریم امینی

مريم اميني هستم، كارشناس ارشد زبان و ادبيات فارسي. از ٦ سال پيش نويسندگي و ويراستاري را به عنوان حرفه اصلي خود انتخاب كرده ام. از آن جايي كه به كارم علاقه بسياری دارم، هميشه تلاش مي كنم "بهترين" ها را ارائه دهم. روزانه، به طور منظم، مطالعه و ورزش مي كنم. ديدن يك تئاتر خوب انتخاب اصلي من براي گذراندن اوقات فراغت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.